Jakie obrączki można wybrać?

Wyjątkowy ślub i wesele

To bez wątpienia jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. To wyjątkowy dzień, który przez lata wspomina się z łezką w oku. Mowa rzecz jasna o ślubie, a tym wyjątkowym momentem jest wsunięcie sobie na palce złotych krążków symbolizujących miłość, wierność i uczciwość. Jako, że to ten rodzaj biżuterii, który będzie z nami na zawsze wybór obrączek często będzie dla małżonków trudny. Które z nich będą dla nas idealne? Jaki materiał najlepiej wybrać? Jakie obecnie panują trendy?

Trendy w nowym roku

Jeśli chodzi o biżuterię trendy nie zmieniają się tak bardzo jak w przypadku ubrań czy innych codziennie wybieranych przez nas elementów to jednak i tutaj można mówić o pewnej modzie. W przypadku biżuterii, obrączek będzie to moda, która trwa miesiące, a nawet lata. Nic w tym dziwnego, ponieważ jak wiadomo jest to jedno wydarzenie na całe życie i dlatego nie ma się co dziwić, że coraz bardziej zwraca się uwagę na to, by te obrączki przez całe życie dobrze się prezentowały. Raczej należy się decydować na rozwiązania uniwersalne, ponadczasowe, dlatego właśnie najchętniej sięga się po takie, które mają prosty design. Z pewnością jak we wszystkim również tutaj mamy taką sytuację, że te obrączki nam proponowane są w konkretnym sezonie szczególnie modne.

Wyjątkowe obrączki

Bieżący sezon – białe czy żółte złoto?

Na początek warto powiedzieć o krótkiej historii a mianowicie, jeśli chodzi o złoto jest ono powszechnie wybierane na obrączki? Dlaczego? Po pierwsze to jeden z najtrwalszych metali szlachetnych, a to ważne, ponieważ ma symbolizować związek na całe życie. W ten sposób podkreśla się dostojność wydarzenia jakim jest zawsze zawarcie związku małżeńskiego. W produkcji biżuterii stosuje się obecnie trzy kolory złota: żółte, różowe, białe. Dlaczego jest to tak bardzo ważne? Trzeba o tym powiedzieć, ponieważ od kilku sezonów młode pary sięgają po takie modele obrączek, które łączą w sobie kilka rodzajów złota. Zazwyczaj łączy się białe i żółte złoto i powstają obrączki bicolor. Dwa rodzaje złota mogą występować w proporcji 1;1 albo też innej stosownej. 

Coraz popularniejsze stają się także obrączki tricolor, czyli jak się można domyśleć wzory, które spajają w jedno wszystkie trzy kolory złota jakie są dostępne. Jeśli chodzi o kwestię kosztów to mieszane obrączki z zasady są droższe o tych, które wykonuje się z jednorodnego materiału. Proces produkcji jest tutaj dużo bardziej skomplikowany i to właśnie ten czynnik, który będzie decydował o wyższej cenie takich obrączek. Efekt estetyczny może być naprawdę świetny i takie obrączki mogą zaprezentować się doskonale. Dlatego nie ma się co dziwić, że wzbudzają coraz większe zainteresowanie i mamy rzeczywiście wiele osób, które idą właśnie w kierunku tego modelu, gdzie łączy się kilka kolorów złota.

Polecamy zaglądnąć do sklepu internetowego ROREN oferującego piękne klasyczne obrączki ślubne: roren.pl