Kupujący uważaj: Obróbka luźnych diamentów

Diamenty są ogólnie traktowane przez przemysł kamieni szlachetnych i jego nabywców jako coś specjalnego, "cięcia" powyżej innych klejnotów (pardon the pun) i dlatego powinny być pozostawione nietknięte w przeważającej części. Podczas gdy naturalne diamenty są oczekiwane, aby poddać się pewnym procesom przed dokonaniem w biżuterii, ich wartość jest oczekiwane, aby pozostać nienaruszone nawet po cięciu i polerowania. Co zmniejsza wartość diamentu jest, gdy są one traktowane lub wzmocnione, proces nie należy mylić z prostego cięcia lub polerowania.

Jest to niezwykle rzadki diament, który nie ma wad. A gemologist może wykryć rodzaj niedoskonałości w diament, które mogą mieć wpływ na jego wartość, a tym samym jego cenę sprzedaży.

Jest to praktyka uważana za wysoce kontrowersyjną w przemyśle jubilerskim. Nawet niektóre agencje rządowe i sojusze międzynarodowe na handlu diamentów zmusza tych, którzy sprzedają kamienie szlachetne w pełni ujawnić żadnych lub wszystkich zabiegów użyli na diamenty, zanim zostaną one sprzedane do klientów. Jak te zabiegi nie są uważane za część normalnych procedur, które diament przechodzi przez, sprzedawca jest zobowiązany do stwierdzenia ich w całości zarówno na papierze i ustnie przed transakcją.

diament

Jakie są rodzaje obróbki diamentów, na które kupujący musi zatem uważać? Niektóre z najbardziej powszechnych są wykonywane w celu poprawy gorszej jakości kamienia. Diamentowe wiercenie laserowe jest praktyką, która rozpoczęła się w połowie lat 80-tych. Ma na celu wykonanie mikroskopijnych otworów w diamencie za pomocą bardzo delikatnego lasera na podczerwień. Celem jest albo zrobić tunel dla kwasu siarkowego, aby przejść w celu rozpuszczenia obcych obiektów w diament, takich jak kryształy, lub w celu usunięcia tych obiektów całkowicie.

Po usunięciu, pęknięcie lub wypełnienie szkła zazwyczaj następuje po wierceniu laserowym. Podczas gdy rodzaj szkła "wypełnienie" używane do tej procedury nie może być łatwo zdefiniowane, jego oczywistym celem jest naśladować wygląd diamentu i ukryć jego niedoskonałości.

Inne ulepszenia diamentu są wykonane w celu poprawy koloru słabej jakości diamentu. Te, które są bardziej poszukiwane są zazwyczaj w naturalnych żółty, różowy lub pomarańczowy zakres kolorów. Niektóre z procedur, które mogą być zaangażowane są powłoki do pokrycia niskiej klasy kolorów, lub napromieniowanie, aby spróbować naśladować wygląd fancier i droższe diamenty.

Problem polega na tym, że podczas gdy istnieje standardowe odniesienie do wspólnych typów ulepszeń diamentów, tak aby nie oszukać potencjalnych nabywców, coraz więcej nowych zabiegów wychodzą na bieżąco. Konieczne jest, że kupujący nalegać na bycie poinformowanym o wszelkich lub wszystkich zabiegów diamentowych przed zakupem. Zatrudnianie usług certyfikowanych i zaufanych gemmologist lub rzeczoznawca będzie również zmniejszyć szanse na oszukany z niskiej jakości diamentów przebrany za nieleczone te. Additionally, kupując GIA certyfikowanych diamentów, które pochodzą z pełną dokumentacją an chronić konsumentów od zakupu wzmocnione lub traktowane diamenty.

Dowiedz się więcej na stronie http://bizu-art.com.pl/