Wyrazić siebie na weselu poprzez biżuterię

Kobiety obecnie nie chcą znikać w tłumie. Nigdy nie chciały, ale nowoczesna kobieta z drugiej dekady XXI wieku w sposób szczególny chce się wyróżniać z tłumu. Najlepszym rozwiązaniem na pokazanie swojej duszy jest biżuteria. Może to być coś sentymentalnego, przekazywanego z pokolenia na pokolenie lub coś, co pokaże więź z przyjaciółką czy siostrą.

Można wysłać jasny sygnał do świata przez kolczyki z wielkimi kryształami lub szukać jeszcze innej drogi. Najważniejsze jest, by biżuteria pasowała do duszy i była dobrze zgrana z fasonem oraz kolorystyką sukni ślubnej. Trzeba pamiętać, że biżuteria to ozdoba, ale jest to też sposób powiedzenia czegoś o sobie.

Moda na perły

Przez wiele stuleci perły nie mogły pojawiać się w stroju panny młodej. Z dzisiejszej perspektywy, z czasów wielkiej popularności pereł, taki pogląd wydaje się być wręcz szalony, ale perły uchodziły za kamienie przynoszące pecha i po prostu nie zakładało się ich do ślubu. Łączone były z mitami o grzechu pierworodnym. Jeśli jednak się uprzeć i pogrzebać głębiej w żydowskiej mitologii, na którą tak wiele osób nie wiedzieć czemu zwraca uwagę, można powiązać perły z bajkami o łzach aniołów, a także potraktować je jako symbol miłości, czystości i dziewictwa. Ich trwałość jest też często wiązana z nieśmiertelnością uczucia.

Perły cenimy przede wszystkim za to, że ich kolorystyka najczęściej bardzo dobrze pasuje do sukni ślubnych. Najczęściej ich kolorystyka jest biała lub lekko różowa bądź żółta. Perły można stosować pojedynczo, na przykład w pierścionkach i kolczykach, a także w chociażby naszyjnikach. Wielkie sznury z pereł w stylu coco Chanel są dzisiaj jak najbardziej modne i kojarzą się z eleganckim stylem. Nawet drobiazgi, takie jak bransolety z perłami, są w stanie bardzo wyraźnie urozmaicić kreację.

Weselne dodatki

Dobrym pomysłem jest złożenie całego zestawu z pereł. Najbardziej będą pasowały paniom, które cenią przede wszystkim minimalizm w swoich kreacjach, ale drobne mieszanie wzorów nie wydaje się im niczym zdrożnym. W przypadku wyboru biżuterii z perłami wszystko zazwyczaj dobrze do siebie pasuje i perły są częstymi gośćmi propozycji ślubnych. Wiele przykładów biżuterii z perłami jest wykonywane specjalnie na potrzeby uroczystości weselnych i dopiero z tego startu stają się biżuterią ogólną.

Kryształy Swarovskiego

Pięknie odbijające światło kryształy w modzie ślubnej to zawsze kryształy Swarovskiego. Jest to obecnie najczęściej stosowany zamiennik dużych brylantów. Można je znaleźć w nieskończonej ilości stylizacji i rozmiarów. Kryształy kolorowe zdobywają obecnie popularność, ale zdecydowanie najczęściej są wybierane kryształy przezroczyste bezbarwne.

Stworzył je ponad wiek temu austriacki jubiler. Jego dziełem była specjalna maszyna szlifująca szkło do wysokiego połysku. Pierwsze kryształy trafiły na salony w połowie minionego wieku za sprawą domu mody Dior. Jeśli zależy nam na nietuzinkowym i bogatym efekcie, te bardzo tanie kryształy na pewno będą dobrym rozwiązaniem.

W stylizacji ślubnej najczęściej pojawiają się w kolczykach, którym dodają nieporównywalnego z niczym innym blasku. Mogą też być częścią naszyjników, co jest wręcz niebezpieczne, ponieważ mogą przyćmić piękno sukni.

Diamenty

Eleganckie, minimalistyczne i zarazem ostentacyjne. Takiego drugiego kamienia po prostu nie ma. Diamenty znajdują zastosowanie głównie w pierścionkach zaręczynowych ze względu na swoją estetykę i trwałość, ale w modzie ślubnej mogą trafiać praktycznie do wszystkiego. Nie da się wymyślić żadnego pomysłu na diamenty w zestawieniu z suknią ślubną, który nie byłby więcej niż dobry.