Love story" - Historia miłości stara jak świat

Praktycznie do prehistorii, gdy ludzie zaczęli być istotami myślącymi I co najważniejsze uczuciowymi pojawiła się chęć bycia z innymi ludźmi. W różnych momentach przybierałoto różną formę.

Prehistoria - sznurek i rzemyk wyrazem wyższego uczucia

W prehistorii obowiązywano nadgarstki sznureczkami i rzemykami jako wyraz więzi uczuciowej. Pierwszą biżuterię znaleźliśmy już sprzed 4 tysięcy lat. Obrączki ze złota pojawiły się tysiąc lat przed naszą erą w Judei.

Nowożytność - ślub w kościele

W czasach chrześcijańskich ceremonię zaślubin przeniesiono do kościoła i połączona była z błogosławieństwem, po którym następowała wymiana obrączek.

Wiek XIX i obecnie

W następnych wiekach zarzucono zwyczaj wymiany obrączek a jedynie przekazywano obrączkę wybrance.

Złoto, srebro, a może platyna?

Obrączki są najstarszym symbolem związku dwóch kochających się osób. Jako ważny symbol były one rodzajem talizmanu na szczęśliwe życie we dwoje. Dlatego właśnie tak ważne było użycie do ich przygotowania złota. W czasach współczesnych pojawiają się także platynowe, tytanowe i srebrne obrączki.

Jak wybrać obrączki ślubne?

W związku z tym, że obrączki nosimy na palcu przez całe życie ważne będzie je odpowiednio wybrać i przemyśleć ten właśnie wybór kilka miesięcy przed ślubem. Istotne będzie dokonanie wyboru różnych modeli w sieci, zobaczyć co znajduje się także w salonach jubilerskich.

Odpowiednie obrączki ślubne

Obrączki ślubne z białego złota i nie tylko

Jeśli wybieramy obrączki będzie trzeba pomyśleć między innymi o ich szerokości. Coraz częściej stawia się na węższą obrączkę dla kobiety i męską, która będzie nieco szersza. Przy wyborze modelu i koloru trzeba się zastanowić nad ewentualną inną biżuterią jaką się nosi, by to wszystko dopasować.

Szerokie czy cienkie obrączki ślubne?

Oczywiście wygoda noszenia również ma znaczenie. Obrączka nie może być zbyt szeroka, jeśli ktoś ma krótkie palce, dlatego warto będzie to oczywiście sprawdzić i przymierzyć obrączkę czy będziemy się w niej dobrze czuć.

Obrączki ślubne z kamieniami

Jeśli chodzi o obrączki damskie coraz liczniej pojawiają się propozycje obrączek, w których mamy oprawione kamienie szlachetne. Damski wzór obrączki może być uzupełniony brylancikami i obecnie nie jest to już tak rzadko spotykane rozwiązanie.

Najtańsze obrączki ślubne

Równie ważnym kryterium w wyborze na pewno będzie cena. Często porównywalna z ceną sukni ślubnej. Kupimy obrączki zarówno za tysiąc jak i za kilkanaście tysięcy złotych, wszystko zależy od nas. Cena wykonania może być niższa, jeśli dostarczymy swoje złoto.

Obrączki ślubne grawer

Obecnie bardzo modne wykonywanie jest w środki obrączek grawera, który będzie zawierał datę ślubu oraz imiona małżonków. ?Niektóre pary wybierają modele obrączek, które mają również grawer na stronie zewnętrznej. Oczywiście można na nich wygrawerować praktycznie wszystko co będziemy chcieli co będzie nam się dobrze kojarzyło.