Ślizgające się piękno: kamyk na wędkarskiej żyłce

 • Niezwykły naszyjnik
  • Składniki sukcesu
  • Spory o nazwę
  • Główne odmiany
  • Uniwersalny osprzęt
 • Wyzwanie związane z wyborem "niewidzialnego" naszyjnika
  • Podstawa
  • Wkładka
 • Wskazówki dotyczące wyboru
 • Biżuteria z eyelinera: Jak nosić ten najlepszy letni dodatek?
 • Naszyjniki Stealth: Pielęgnacja i przechowywanie

Lato moda - jest zawsze czymś wyjątkowym. W ciepłe dni jest szczególnie przyjemny w noszeniu. biżuteria, oryginał akcesoria. Może być masywny, o fantazyjnych kształtach i fakturach - latem zawsze chcemy czegoś wyjątkowego, jasnego i niepowtarzalnego. Ale pomimo trendu na duże elementy biżuterii, letni faworyci biżuteriaJednak pomimo mody na duże elementy biżuterii, najbardziej letnie są lekkie, zwiewne i delikatne dodatki. Na przykład, takie jak Kamyk na żyłce wędkarskiej na szyi. To jest wisior с koralik jest u szczytu swojej popularności. Wygląda bardzo delikatnie i elegancko. Nic więc dziwnego, że coraz więcej dziewcząt chce wiedzieć jak nazywa się zawieszka na żyłce wędkarskiejI właśnie dlatego coraz więcej dziewczyn chce wiedzieć, czym jest wisiorek na żyłce, jak go wybrać i z czym nosić. Mówimy ci!

Nietypowe naszyjnik

Kiedy ludzie mówią o naszyjniku lub naszyjnik, mamy tendencję do myślenia o drogie, duże, luksusowe akcesorium wykonane z złoto i inkrustowane drogimi kamieniami. Dwa lata temu projektanci postanowili odejść od tego tradycyjnego modelu i stworzyli radykalnie odmienny naszyjnik - kamyk na żyłce.

Dla letniej mody to był pewny sposób na sukces. Zgodzić się, że noszenie codziennie rozproszenie diamentów jest nie tylko nieodpowiednie, ale także banalne niewygodne. A latający, zwiewny letni look nie łączy się dobrze z masywnym, ciężkim, a miejscami wręcz uciążliwym naszyjnikiem. W tej sytuacji Mały stylowy naszyjnik na żyłce wędkarskiej lub na smukłym łańcuszku, zakończonym pojedynczą "kropelką". z cyrkonu sześciennegoOkazuje się, że jest o wiele bardziej atrakcyjny, czcigodny i elegancki.

Składniki sukcesu

Kompozycja biżuterii jest maksymalnie nieskomplikowana, składa się z trzech elementów:

 1. Podstawa (np. linka wędkarska);
 2. zapięcie bazy (najczęściej wykonane z metali szlachetnych takich jak złoto lub srebro);
 3. Wisiorek (dowolny kamień lub kryształ).

Zarówno podstawa jak i zawieszka mogą być zupełnie inne. Więc naprawdę każda dziewczyna może wybrać biżuterię w oparciu o swój własny gust i portfel.

Kontrowersje dotyczące nazwy

Do dziś nie ma zgody wśród jubilerów i sprzedawców Jak nazywa się kamyk na żyłce wędkarskiej?. Żadna konkretna nazwa nie została ukuta dla niego; istnieje tylko ogólna zgoda, że jest to specyficzny rodzaj naszyjnika. Jest w tym pewna logika. Słowo "naszyjnik" pochodzi od francuskiego "kołnierz": cienki łańcuch lub żyłkę wędkarską wokół szyi, jak naszyjnik, i zawiera mała wielkość pojedynczego wisior. Łańcuszek, żyłka wędkarska lub linka silikonowa jest tak cienka, że jest praktycznie niewidoczna na skórze. Tworzy to iluzję, że perła, fianit lub diament nie jest do niczego przymocowany i po prostu wisi sam na szyi kobiety. Dlatego taki element biżuterii nazywa się z reguły, Niewidzialny naszyjnik na żyłce wędkarskiej. Możesz jednak natknąć się na inne warianty: na przykład słowo "naszyjnik" może być zastąpione słowem "wisiorek", "kamyk" lub nawet "kryształ".

Główne odmiany to

Wisiorek na żyłce wędkarskiej - Jest to najczęściej spotykana nazwa tego rodzaju biżuterii. Które odmiany są szczególnie popularne wśród współczesnych fashionistek?

 • Paski z przezroczystymi kamieniami (fianit lub diament). Kształt ramy może być różny:
  • runda;
  • w kształcie kropli;
  • czterolistny;
  • serce;
  • każdy inny fantazyjny kształt.
 • Złote wisiorki na żyłce wędkarskiej. Silver Również dostępne, ale znacznie rzadsze.
 • Smycze sznurkowe lub silikonowe z perłowym koralikiem. Zazwyczaj jest to okrągły, mleczny koralik, ale jeśli masz taką możliwość, możesz wybrać perłę w innym kolorze i o bardziej nieregularnym kształcie.
 • Żyłka wędkarska z kolorowymi kamieniami. Najczęstsze odmiany to kwarc lub inne półszlachetne minerały, ale można również znaleźć syntetyczne kryształ na żyłce wędkarskiej. W tym przypadku paleta kolorów będzie niemal nieograniczona.
 • Minerały bez oprawy. Niezbyt często, ale jest to również opcja.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, zawsze będzie ona nieszablonowa i oryginalna.

Uniwersalne akcesorium

Ten dodatek będzie pasował do każdej dziewczyny bez przesady: każdy kolor skóry, włosów i oczu, każdy ubiór, styl i budowa ciała - wszystko doskonale połączone z główną letnią ozdobą. Jakie inne zalety ma kamień strunowy?

 • Minimalistyczny styl biżuterii pozwala na łączenie jej z innymi elementami biżuterii.
 • Niewidoczny wisiorek to uniwersalny element biżuterii, który możesz nosić pod każdym ubraniem.
 • Mały kamień schodzący do zagłębienia pod szyją doda kobiecości i seksualności każdej przedstawicielce płci pięknej. Jeśli chcesz podkreślić swoją kobiecość, zgrabny klejnot na żyłce wędkarskiej jest na to świetnym sposobem.
 • Możesz wybrać podstawę i wkład. Można kupić biżuterię z łańcuszka lub żyłki wędkarskiej, inkrustowaną cyrkoniami sześciennymi, diamentami lub prawie każdym innym rodzajem kamienia. Wybór jest nieograniczony.
 • Cena demokracji. Oczywiście będzie się ona różnić w zależności od tego, czy lubisz swoją biżuterię z diamentem czy kryształem Swarovskiego, na złotym łańcuszku czy na silikonowym sznurku. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest to naprawdę niedrogi element biżuterii.

Stosunkowo niska cena nie klasyfikuje tego elementu jako solidnego prezentu biżuteryjnego. Raczej jest to piękny komplement, który możesz dać każdej dziewczynie. Ale wierzcie mi, często ładna, schludna, niedroga biżuteria staje się bardzo droga dla osoby, której ją podarujecie.

Wyzwania związane z wyborem "niewidzialnego" naszyjnika

Oczywiście, kamyk na żyłce jest uniwersalnym elementem biżuterii. Ale nawet najprostszy element może zepsuć twój wygląd lub w najlepszym wypadku nie ozdobić go. Aby tego uniknąć, zapoznaj się z zasadami doboru niewidzialnego naszyjnika.

Podstawa

Istnieją generalnie trzy główne możliwości wyboru bazy dla takiego elementu biżuterii:

 1. żyłka wędkarska;
 2. silikonowa nić lub koronka;
 3. łańcuch.

Żyłka wędkarska jest najbardziej demokratyczną opcją. Będzie on szczególnie odpowiedni dla młodych dziewcząt. Tylko żyłka wędkarska jest w stanie utrzymać iluzję niewidzialności: cienka nitka będzie zauważalna na Twojej skórze tylko dla najbliższych osób. Ale z odległości wyciągniętej ręki jest to prawie niemożliwe do zobaczenia, a ludziom wokół wydaje się, że szlachetny kamień sam gra w świetle. Główną wadą żyłki wędkarskiej jest jej prostota. Nie każdy uważa, że połączenie zwykłej żyłki wędkarskiej i kamienia szlachetnego (nawet jeśli jest on sztuczny) jest właściwe.

Linka silikonowa ma takie same właściwości jak żyłka wędkarska. Tylko że ma tendencję do bycia nieco grubszym. Wiele osób twierdzi, że jest przyjemniejszy w dotyku na szyi.

Inną modną opcją jest delikatny złoty lub srebrny łańcuszek. Na takiej podstawie można pięknie osadzić diamentową inkrustację. I wygląda bardziej wyrafinowanie i atrakcyjnie niż zwykła żyłka wędkarska. Oczywiście, iluzja niewidzialności jest prawie stracona, ponieważ zarówno złoto jak i srebro nie zlewają się z odcieniem skóry i są widoczne dla innych. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie istotne, wybierz łańcuch. Tylko jedna rzecz: upewnij się, że zarówno sam łańcuszek, jak i oprawa kamienia (krapan, który trzyma go w miejscu) są tego samego koloru.

Zarówno żyłka wędkarska jak i sznurek silikonowy są doskonałymi materiałami na bazę każdego elementu biżuterii. Oczywiście, nie są one tak wytrzymałe jak łańcuchy metalowe. A trudno odziedziczyć żyłkę i kamyk. Ale te materiały mają również wielkie zalety. Głównym z nich jest miękkość i giętkość, zdolność do dopasowania się do skóry i reagowania na krzywizny ciała (taki naszyjnik nie będzie uwierał w szyję, a delikatnie i miękko układał się na jej kształcie).

Wstawianie

Nie ma zbyt wielu podstawowych wyborów. Ale nie wydaje się, żeby było tego dużo więcej. Najczęściej spotykany jest mały kamień na szyi:

 1. diament;
 2. perła;
 3. Kryształ Swarovskiego;
 4. fianit.

Najbardziej popularną opcją jest fianit. W sklepie internetowym z biżuterią Gold.ua Cyrkonia sześcienna (to inna nazwa fianitu) pozostaje liderem popularności przez długi czas. Do codziennego noszenia, ten niedrogi sztuczny kryształ jest idealny. Jego cena jest przystępna, a trwały i lśniący fianit jest bardzo wygodny w noszeniu. Ponadto, można wyjść poza czysty kryształ i wybrać inne, znacznie jaśniejsze kolory.

Jeśli blask fianitu nie jest dla Ciebie wystarczający, wybierz kamienie Swarovskiego. Iskrzą się bardziej niż cyrkonie sześcienne. Ale kosztują one również nieco więcej.

Najdroższym wariantem jest oczywiście diament. Jednak do takiego elementu biżuterii nie będzie potrzebny najbardziej masywny kamień, a co za tym idzie, będzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy. A przecież diament w tego rodzaju biżuterii dziewczyny wybierają niezbyt często. Wystarczy wyobrazić sobie, jak odpowiednie byłoby połączenie szlachetnie oszlifowanego diamentu i silikonowej linki lub żyłki wędkarskiej.

Możesz spróbować ozdobić podstawę perłą. Wygląda bardzo atrakcyjnie i delikatnie, choć nie jest tak powszechny. Perła jest bardziej klasyczną wersją, wygląda nieco bardziej surowo niż fianit czy diament. Jest to jednak wspaniała alternatywa dla prymitywnego sznura pereł. Jeśli chcesz nosić perły, ale nie chcesz wyglądać jak królowa Wielkiej Brytanii, niewidzialny wisiorek z perłą byłby wspaniałym kompromisem.

Wybór Wskazówki

Aby łatwo osiągnąć główny efekt, jaki daje ten piękny letni element biżuterii, musisz pamiętać o kilku zasadach.

 • Pozycjonowanie. Kluczem jest umieszczenie kamienia dokładnie w dołku na szyi, pomiędzy obojczykami. Bez wcześniejszego zmierzenia długości linii, tak na oko, dobranie takiej biżuterii jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Styliści radzą, aby kierować się długością 32-45 cm. Ale dokładny rozmiar można określić tylko przez siebie, mierząc obwód szyi.
 • Kolorystyka. Najbardziej popularną opcją jest uważany za przezroczysty kamień, czy to fianit lub diament. Ale coraz częściej dziewczyny dają pierwszeństwo kolorowemu minerałowi lub kryształowi. Jeśli przezroczystości są dla Ciebie zbyt nudne, sytuację może uratować biżuteria w jaskrawych kolorach. Ale jego wybór nie będzie łatwy. Czego możesz użyć jako przewodnika?
  • Twój strój. Jeśli kupujesz biżuterię do konkretnego wizerunku, to zazwyczaj nie ma pytań o kompatybilność. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej uniwersalnej wersji, która będzie pasować do różnych ubrań, to spieszymy Cię rozczarować: taka biżuteria z definicji może nie być zbyt jasna. Oczywiście, jeśli Twoja garderoba składa się z rzeczy w tym samym kolorze, będziesz mogła dopasować do niej wisiorek. Jeśli jednak, jak większość ludzi, masz w swojej szafie rzeczy o różnych kolorach, lepiej wybrać wisiorek o neutralnym odcieniu.
  • Kolor oczu. Ta wskazówka wydaje się być bardziej uniwersalna. Kamień musi być koniecznie w harmonii z czymś w twoim obrazie. Typ kolorystyczny, zwłaszcza oczy, jest idealny. Mówi się, że głęboko czerwone wisiorki dobrze komponują się z głębokimi brązowymi oczami. Zielone oczy dobrze komponują się z fioletowymi kamieniami. Właściciele niebieskich i szarych oczu mają szczęście: kamienie o różnych odcieniach są bardzo dobrymi przyjaciółmi z Twoim kolorem.
  • Odcień skóry. Jako dodatkowa funkcja, możesz chcieć przyjrzeć się temu bliżej. Im ciemniejsza skóra (jeśli masz naturalnie opaloną skórę lub ładnie opaliłaś się na wakacjach), tym cieplejszy i bardziej nasycony powinien być kolor kamienia. Blada skóra będzie bardziej odpowiednia dla lżejszych, niejako rozcieńczonych odcieni wisiorków.
 • Strona techniczna. Kupując jakąkolwiek biżuterię, zawsze warto sprawdzić, jak dobrze jest wykonana. Zwróć uwagę na:
  • czy podstawa jest solidna;
  • czy nie ma żadnych zagięć lub załamań;
  • sprawdzić zapięcie: musi się ono prawidłowo otwierać i zamykać;
  • przyjrzyj się kamieniom, aby zobaczyć, czy nie mają żadnych niedoskonałości lub otarć;
  • nie zapomnij sprawdzić, czy wkładki są dobrze przymocowane do metalowej podstawy.

Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, kto może, a kto nie może nosić takiej biżuterii. Każdy wiek, każda budowa, każdy styl nie stanowi bariery dla "niewidzialnego" kamienia. Ale jeśli nie chcesz podkreślać swojej strefy dekoltu z jakiegokolwiek powodu, czy to zmarszczek czy blizn, ma sens odmowa "niewidzialnego" naszyjnika, aby czuć się spokojnie i pewnie.

Biżuteria sznurkowa: Jak nosić najlepszy letni dodatek

Moda letnia jest otwarta, lotna, dynamiczna i zawsze o wiele bardziej demokratyczna niż moda jesienno-zimowa. Odkryte ramiona i nogi, szyja i dekolt doskonale nadają się do "niewidzialnej" biżuterii na żyłce wędkarskiej lub silikonowym sznurku.

Najważniejszą rzeczą, jak podkreślają styliści, jest umieszczenie mały kamień na szyiNie zakryte przez ubranie. Okolice dekoltu muszą być otwarte, abyś mogła osiągnąć efekt "unoszenia się" w powietrzu. W lecie nie ma z tym problemu: odkryte topy i koszule, bluzki i koszule z dużym dekoltem lub rozpiętymi guzikami, minimalistyczne sukienki i letnie sukienki. Uwierz mi, ten dodatek będzie pasował do wszystkich Twoich letnich ubrań - tak niewymagająca jest ta biżuteria. Ze względu na swoją zwięzłość, ten dodatek będzie idealnie pasował do Twojego codziennego wyglądu. Możesz ją nosić do pracy, nawet przy najbardziej restrykcyjnym dress code. Możesz również nosić pływający koralik na wakacjach. Romantyczne randki, spotkania z przyjaciółkami, spotkania biznesowe, powolne spacery - nie ma sytuacji, w której żyłka wędkarska z kamykiem jest zbędne lub niewłaściwe.

Jeśli ten prosty element biżuterii nie jest dla Ciebie wystarczający, możesz pójść o krok dalej: pasuje do każdej biżuterii. Solidna bransoleta lub kolczyki pięknie uzupełnią minimalistyczny kamień, będąc jednocześnie na tyle daleko od niego, że nie będą przeszkadzać w odbiorze. A jeśli wiesz, jak harmonijnie łączyć "jednorodne" akcesoria, możesz z łatwością ozdobić się nie tylko kamieniem, ale także łańcuszkami o różnej długości, naszyjnikami czy koralikami.

Niewidoczne naszyjniki: Pielęgnacja i przechowywanie

Niezależnie od tego, co wybierzesz jako podstawę dla swojego niewidzialnego naszyjnika, czy użyjesz żyłki wędkarskiej czy silikonowej koronki, będziesz musiał dbać o swój ulubiony element biżuterii. Być może najpoważniejszą wadą tych produktów jest ich zdolność do dość szybkiego wchłaniania brudu, potu i smaru. Oznacza to, że żyłka na pewno zżółknie. Kiedy to nastąpi, trudno przewidzieć. Wszystko zależy od warunków użytkowania: jak często będziesz nosić biżuterię, jak o nią dbać i gdzie ją przechowywać. Ale jedno jest pewne: właściwa pielęgnacja, bez wątpienia, może przedłużyć żywotność głównej letniej biżuterii. O jakim rodzaju "alfabetyzacji" mówimy?

 • Przechowywanie. Głównym problemem z żyłką wędkarską lub sznurem silikonowym jest powstawanie zagięć. Aby tego uniknąć, biżuteria powinna być zawieszona na haczyku lub umieszczona w szkatułce, bez skręcania. Samo pudełko powinno być przechowywane z dala od bezpośredniego światła słonecznego, w suchym i chłodnym miejscu, jak to tylko możliwe.
 • Noszone. Jak już wcześniej wspomniano, tłuszcz, brud i kurz to najgorsi wrogowie Twojej minimalistycznej biżuterii. A Twoim zadaniem jest zminimalizowanie wpływu tych negatywów. W tym celu należy pamiętać, aby biżuterię nosić tylko na czystej skórze. Wszelkie produkty kosmetyczne (od perfum po filtry przeciwsłoneczne) są tłuszczem i należy ich unikać.
 • Opieka. Silikonowa linka lub żyłka wędkarska powinna być regularnie czyszczona. W tym celu wystarczy zanurzyć ją na krótko w ciepłym roztworze mydła, a następnie dokładnie wypłukać i osuszyć miękką ściereczką. Jeśli zabrudzenie jest silne, można użyć szczotki (np. do zębów). Upewnij się tylko, że jest on bardzo miękki i nie używaj nadmiernej siły.
 • Pierwsza pomoc. Jeśli pojawią się zagięcia, spróbuj przytrzymać żyłkę nad parą przez kilka minut. Jest duża szansa, że wszelkie niedoskonałości i zagniecenia wyprostują się i znikną.
 • Siła wyższa. Jeśli podstawa Twojej biżuterii ulegnie rozdarciu, lub jeśli nie możesz pozbyć się zabrudzeń czy zagnieceń, sklep jubilerski może zaoferować Ci nową żyłkę lub koronkę.

Główny trend lata 2017 doskonale sprawdził się w 2018 roku i migruje do nas w 2019 roku. Biżuteria okazała się być tak bardzo pożądana przez fashionistki na przestrzeni lat, że nie ma wątpliwości, że zobaczymy ją również następnego lata. Kobiecość, delikatność i seksualność, która daje nam tak nieskomplikowany kamień zawieszony na żyłce wędkarskiej, okazała się bardzo potrzebna płci pięknej. I najwyraźniej nie zamierzamy z nich rezygnować.