Jak wybrać kostiumową biżuterię

Pomocne wskazówki: jak wybrać kostiumową biżuterię

Stereotyp, że biżuteria kostiumowa jest rodzajem biżuterii zastępczej już dawno odszedł do lamusa. Współczesna biżuteria kostiumowa jest luksusowa i wszechstronna, imponująco zaprojektowana i często wyceniana. Niektóre elementy biżuterii są tak drogie jak biżuteria szlachetna.

W ciągu ostatnich kilku lat światowa moda skupiła się na biżuterii kostiumowej. Projektanci skupiają się głównie na formach bryłowych. Jednak kształt i wielkość akcesorium mają drugorzędne znaczenie, najważniejsza jest harmonia. Ważne jest, aby potraktować fascynujący proces wyboru biżuterii z najwyższą powagą, aby nie popełnić błędu, który zrujnuje Twój wizerunek.

Zasady, o których należy pamiętać

1. Kupując dodatki, upewnij się, że są one komplementarne dla Twojej sylwetki. Na przykład, podczas gdy duże elementy biżuterii nie są odpowiednie dla eleganckich kobiet, są one świetną opcją dla większych pań.

2. Połącz więcej niż trzy elementy biżuterii na jednym zdjęciu. Harmonijne będą takie tandemy jak korale + bransoletka, kolczyki + bransoletka, korale + zegarek, naszyjnik + pierścionek.

3. unikać łączenia biżuterii z biżuterią.

4. Styl biżuterii kostiumowej powinien pasować do stylu Twojego ubrania:

  • Biżuteria kostiumowa i drogi garnitur biznesowy nie pasują do siebie.
  • Zgodnie z zasadą, że w obrazie jest miejsce tylko na jeden rzucający się w oczy detal, noś spektakularną biżuterię z ubraniami o spokojnych tonach.
  • Łącz kolory harmonijnie i nie bój się kontrastu. Dopasowanie biżuterii do stroju to również świetny pomysł.
  • Określ wytrzymałość biżuterii na podstawie gęstości tkaniny: upewnij się, że jest ona większa, jeśli tkanina jest gruba i zawsze noszona na wierzchu takiego stroju.
  • Biżuteria kostiumowa, tak jak każdy inny element garderoby, jest sezonowa i powinna być noszona zgodnie z porą roku.

5. Biżuteria z różnych metali (złoto, srebro) powinna być noszona oddzielnie.

6. Krótka szyja nie powinna być ozdabiana dużym, krótkim naszyjnikiem. W takim przypadku sprawdzają się długie wisiorki, które optycznie wydłużają szyję.

7. Z pomocą biżuterii kostiumowej, zaakcentuj najlepsze części swojego ciała. Spraw, aby Twoje oczy stały się bardziej wyraziste i podkreśl ich głębię za pomocą jasnych kolczyków. Smukły nadgarstek może być podkreślony delikatną bransoletką. Piękne palce i perfekcyjny manicure nie mogą pozostać niezauważone z ciekawym pierścionkiem.

Wybierając biżuterię, należy pamiętać, że takie dodatki muszą być odpowiednie i nie rzucające się w oczy.