Kolczyki z gwiazdkami: czym są, co je wyróżnia i jak wybrać najbardziej odpowiedni model do danej stylizacji

 • Różnorodność kolczyków w kształcie kropli
 • Cięcie kamienia charakterystyczne dla kamieni "kropelkowych"
  • Cięcie Markiza
  • Krój gruszki
 • 7 zasad doboru kolczyków w kształcie kropli do Twojego wyglądu
 • Top 3 tabu do zapamiętania dla fanów kolczyków w kształcie kropli
 • 9 rodzajów kolczyków na każdą okazję

Kolczyki w kształcie kropli lub kolczyki w kształcie kropli są jednym z najbardziej popularnych typów biżuterii damskiej. Z reguły wybierają je dziewczyny balansujące pomiędzy wyrafinowaną arystokracją a szykiem bohemy. Ta biżuteria jest lakoniczna, ale z umiarem. Elegancki, ale swobodny i nie przesadzony. A ponieważ ten typ kolczyków urzekł damski serca, redakcja Gold.ua nie może sobie pozwolić na to, by przejść obok i udawać, że w tych kolczykach nie ma nic niezwykłego. Oczywiście, że tak. A to oznacza, że nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje kolczyków, z czym je nosić i jak je prawidłowo dobrać.

Odmiany kolczyków z kropelkami

Kolczyki kropelki są czule nazywane "danglerami", ponieważ w ich strukturze znajduje się element zwisający. Nie przypominają one klasycznych broszek, prezentowanych w formie łańcuszka, który przewleka się przez płatek ucha. Krople są bardziej solidne i odczuwalne niż nieważkie broszki. Jednak często mają one bardzo stonowany wygląd i łatwo "pasują" do każdego elementu garderoby.

Główną cechą wyróżniającą te srebro lub złote kolczyki są kroplą.Główną cechą wyróżniającą te srebrne lub złote kolczyki jest kropla, element przypominający kroplę deszczu, zakończoną u góry i zaokrągloną u dołu. Niektóre kolczyki mają kształt kropli, którą można odwrócić, ale najczęściej mają kształt regularny. Jeśli zobaczysz parę kolczyków, w których występuje kropla kamienia lub metalu, nie ma wątpliwości, że są to właśnie kolczyki typu drop.

Ogólnie rzecz biorąc, wzornictwo takiej biżuterii może być bardzo różne. Jak również materiały, z których są wykonane. Może to być biżuteria kostiumowa z najtańszego i bardzo alergizującego stopu, może to być złoto, srebro lub platyna - szlachetne "dobra konsumpcyjne" jubilerskie. Kolczyki mogą być dość drobne, pomimo obecności elementu zwisającego, lub mogą sięgać aż do obojczyków. Druga opcja to Kolczyki do stajni . które są w kształcie kropli, o czym pisaliśmy już w osobnym artykule.

Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że kolczyki w kształcie kropli mogą mieć bardzo różną wielkość i objętość; ich wzornictwo może i powinno być radykalnie różne, aby dopasować się do potrzeb każdej fashionistki, ale zawsze będą należeć do tej samej grupy, jeśli jednym z elementów biżuterii jest właśnie taka "kropla".

Szlif kamieni charakterystyczny dla "kropli".

Najbardziej typową formą kropli w tych kolczykach jest kamień szlachetny lub diament. Akceptowane są również kamienie półszlachetne lub półszlachetne. Ważne jest tylko to, że po cięciu kryształ uzyskał kształt kropli. W świecie zawodowym ten fason nazywany jest kształtem gruszki. Poza tym, w celu stworzenia kobiece kolczyki Oprócz kształtu gruszki, niektórzy jubilerzy używają szlifu Marquise.

Cięcie Marquise.

Zacznijmy od szlifu Marquise, ponieważ jest to metoda cięcia, która była podstawą dla metody cięcia kamieni szlachetnych w kształcie gruszki. Jeśli historia kury i jajka nie jest zbyt jasna (nie wiadomo, które pojawiło się pierwsze), to historia markiza i gruszki jest mniej więcej oczywista: szlif gruszki był wtórny. Fakt ten jednak w żaden sposób nie umniejsza jej wartości. Pierwszy kamień markiza został wykonany przez jubilerów dla francuskiego króla Ludwika XIV. Mówi się, że to rozkaz samego władcy. Chciał diamentu, który olśniewałby tak samo jak uśmiech ukochanej króla, markizy de Pompadour. (Stąd nazwa.) I wygląda na to, że mistrzowie jubilerstwa z powodzeniem poradzili sobie z tym zadaniem.

Ten szlif zakłada 58 fasetek. Dzięki temu oba końce kamienia są ostre. Dzięki takiej formie minerał wydaje się większy i masywniejszy, a z daleka staje się bardziej zauważalny. Główną wadą cięcia Markiza jest występowanie tzw. efektu motyla. Jest to zjawisko, w którym nie występuje odbicie światła na powierzchni kamienia szlachetnego. Lekki "efekt motyla" jest prawie niewidoczny na kamieniu. Ale jeśli jest to zauważalne, to znacznie wpływa na wartość diamentu i zmniejsza go znacznie. Częściowo problem ten rozwiązuje się poprzez dodanie dodatkowych faset na koronie diamentu (lub innego kamienia szlachetnego), ale niestety nie zawsze jest to możliwe.

Szlif 'Marquise' wymaga najwyższych umiejętności od jubilera. Końce kamienia muszą być w 100% symetryczne. Lewa strona diamentu i prawa strona diamentu muszą odbijać się w sobie jak w lustrze. Ponadto nie każdy diament może być potwierdzony takim zabiegiem. Kamień, który jest zbyt długi lub zbyt "bąbelkowy" nigdy nie zamieni się w markizę (oczywiście, jeśli ma się na myśli idealnie oszlifowany diament). Najmniejszy błąd i kamień jest niewyważony, asymetryczny i przekrzywiony. W biżuterii, kamień o szlifie markiza jest zawsze utrzymywany przez sześć szpilek.

Cięcie gruszki.

Pierwszy kamień szlachetny w kształcie gruszki został oszlifowany pod koniec XV wieku. Jego twórcą był belgijski złotnik Louis van Berkwem. Jednak ci, którzy mieli szczęście zobaczyć dzieło podzieleni byli na dwa przeciwstawne obozy. Przedstawiciele pierwszego z nich byli zachwyceni, a nawet mile zszokowani efektem pracy belgijskiego jubilera. Przedstawiciele tych ostatnich ostro skrytykowali mistrza za obcięcie zbyt dużej ilości szlachetnego materiału z kamienia w imię jego pięknego kształtu. W niektórych źródłach ten typ cięcia nazywany jest "kształtem łezki".

Jest to w zasadzie krzyż pomiędzy okrągłym brylantem a diamentem, który został poddany szlifowi "Marquis". Z reguły kamień w kształcie gruszki ma 58 fasetek. Jeśli rzemieślnik wykonał wszystko poprawnie, nie ma mowy o krytyce jego pracy. Można to tylko podziwiać. W kształcie gruszki jest rzeczywiście wiele do podziwiania. Odpowiedni szlif gruszki daje kamieniowi szlachetnemu scyntylację, czyli dodatkowy blask, luminescencję o krótkim czasie trwania. Szlif ten stosuje się w przypadku konieczności podkreślenia barwy minerału naturalnego (lub laboratoryjnego). Aby naprawić kryształ W celu zamocowania kryształu w kolczyku, jubilerzy używają trzech lub pięciu nieparzystych klamer. Jedno z ukłuć znajduje się zawsze w pobliżu spiczastego końca diamentu, jakby dla ochrony przed uszkodzeniem.

Wielkość szlifu Pear zależy całkowicie od preferencji osoby noszącej; niektórzy wybierają bardziej wypukłą wersję, podczas gdy inni decydują się na bardziej płaski kamień, który jest "nadmuchany" tylko z przodu. Ale w każdym przypadku, kamienie w kształcie gruszki są zawsze wybór osoby charyzmatyczne, które szukają odważnych i niekonwencjonalnych rozwiązań we wszystkim, także we własnym wyglądzie. Jedną z nich, nawiasem mówiąc, była Elizabeth Taylor. Jako część naszyjnika nosiła diament w kształcie gruszki o wadze ponad 69 karatów, prawie nigdy go nie zdejmując. Aktorka otrzymała klejnot od swojego męża Richarda Burtona i była wierna zarówno swojemu mężowi, jak i diamentowi.

Kamienie w kształcie gruszki mają jedną ważną cechę. Jeśli waga klejnotu przekracza jeden karat, z czasem minerał ciemnieje w dolnej części, a jego kolor staje się grubszy i bogatszy.

7 zasad doboru kolczyków w kształcie kropli, które pasują do danej stylizacji

"Kolczyki w kropelkachktóre prezentowane są na światowym rynku jubilerskim w wielu modelach, począwszy od zwięzłych (a czasem nawet minimalistycznych), a skończywszy na długich i obszernych. Te pierwsze są dobre do noszenia na co dzień, a te drugie mają sens do wyjścia wieczorem i nie mają sensu do wyjścia w dzień. Aby dowiedzieć się, jak bezbłędnie dopasować kolczyki typu drop do swojego wizerunku i własnego wyglądu, musisz pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

 1. Punktem wyjścia jest kształt twarzy. To jest to, na co najpierw trzeba zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze:
 • Masywne kolczyki w kształcie łezki wydają się być stworzone na miarę dla kobiet o księżycowej twarzy: podłużne, duże kolczyki w kształcie łezki z kamieniami w kształcie łezki lub pojedynczymi elementami są dobre dla dziewczyn o okrągłych twarzach; diamenty w szlifie Marquise są świetne; wszystko, co grawituje w kierunku idealnego koła, jest jednak przeciwwskazane dla kobiet o księżycowej twarzy;
 • wszystkie kolczyki typu drop pasują do osób, które mają owalną twarz: w tym przypadku rozmiar, długość i metal nie mają znaczenia; osoby, które mają owalną twarz mogą sobie pozwolić na wszystko, ponieważ kształt Osoby o owalnej twarzy mogą sobie pozwolić na wszystko, ponieważ kształt ich głowy jest uniwersalny i może być doskonałym tłem dla każdego kolczyka w kształcie kropli (jak każdy inny);
 • Jeżeli Twoja twarz ma kształt kwadratu lub prostokąta, zdecyduj się na kolczyki w kształcie kropli z kamieniami o owalnym kształcie: należy unikać elementów o ostrych krawędziach, aby nie podkreślać kanciastości Twojej twarzy, a klasyczne kolczyki w kształcie kropli nie są najlepszym wyborem;
 • Twarze w kształcie serca wyglądają szykownie z dużymi kolczykami w kształcie łez w uszach; im dłuższe i większe tym lepiej;
 • Z drugiej strony, jeśli twarz dziewczyny jest wydłużona i raczej wąska, wybiera ona płaskie kolczyki, które mają tendencję do tworzenia trójkąta równoramiennego; najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą kolczyki z dużymi kropelkami, które są szersze niż klasyczna wersja, ale z jednej strony wypukłe, a nie płaskie.
Kolor włosów i oczu powinien być dopasowany do koloru "kropli" w kolczykach. Zwłaszcza jeśli "kropla" nie jest wykonana z przezroczystego diamentu, lecz z kolorowego minerału. Aby podkreślić brązowe oczy, musisz dać pierwszeństwo biżuteria Preferowana jest biżuteria inkrustowana kamieniami w kolorze czerwonym, brązowym lub słoneczno-czerwonym. Miodowy bursztyn dobrze współgra z brązowymi oczami. Niebieskie oczy najefektowniej podkreślają turkusy i minerały o odcieniach "zbliżonych do niebieskiego", w tym błękit i odważny niebieski. Jeśli dziewczyna jest blondynką, biżuteria "Kropla" powinny być wykonane w bardziej powściągliwej i skromnej kolorystyce. Brunetka może jednak śmiało dać upust swojej wyobraźni: na tle ciemnych włosów szczególnie dobrze prezentuje się biżuteria w kształcie kropli. Duże, opadające kolczyki wymagają odkrytych ramion. Oczywiście, duże kolczyki w kształcie łezki możesz nosić o każdej porze roku - również zimą, kiedy z powodu niskich temperatur nie możesz odsłonić ramion. Najlepszy efekt "wow" osiągniesz jednak tylko wtedy, gdy zestawisz kolczyki z bluzkami, sukienkami lub sukienkami letnimi, które odsłaniają ramiona. Kamienie po oprawie, koraliki przed. Zasada ta odnosi się do masywnych kolczyków w kształcie kropli, które zamierzasz wykorzystać jako uzupełnienie swojego dziennego stroju. Duże kamienie bardzo rzadko nadają się na imprezy dzienne. W świetle dziennym lepiej zastąpić je perełkami lub koralikami. Natomiast po zachodzie słońca można śmiało sięgnąć po obszerne kryształy, łącząc je z sukniami wieczorowymi, surowymi garniturami a la męskie ramiona, zwiewnymi tiulowymi spódnicami i brutalnymi kreacjami w stylu księżniczki glamour. Dekolt w kształcie litery V jest niezbędny, aby uzyskać efekt "łezki". Z kryształami w kształcie łezki należy obchodzić się ostrożnie. Szczególnie dla tych dziewczyn, których szyje trudno nazwać łabędzimi. Istnieje jednak uniwersalne rozwiązanie, które w połączeniu z kolczykami w kształcie kropli może optycznie wydłużyć szyję przedstawicielki płci pięknej, pozwalając jej tym samym na noszenie od czasu do czasu długich i obszernych kolczyków w kształcie kropli. Dotyczy to bluzek, swetrów, pulowerów i koszulek z dekoltem w kształcie litery V. Do tej kategorii ubrań można śmiało zaliczyć sukienki i sukienki z tą samą cechą. Kolczyki w kształcie kropli plus golf równa się przyjaźń. Ta opcja łączenia biżuterii z elementami garderoby jest zupełnym przeciwieństwem. A jednak, według projektantów i stylistów, jest to również całkiem udane. Obcisły golf z wysokim kołnierzem można łatwo połączyć z dowolną biżuterią w kształcie kropli w uszach, niezależnie od długości, kształtu i objętości tych ostatnich. Niezwykle ważne jest jednak, aby obroża przylegała do szyi, a nie była wokół niej luźna. Łącząc luźny kołnierzyk z długimi kolczykami-kropelkami, które do niego przylegają, otrzymamy niechlujny, nieuporządkowany, burzliwy strój, który raczej nie będzie odpowiedni. Kolczyki w kształcie kropli o dużej objętości wymagają przestrzeni. Oznacza to, że używając ich do stworzenia kolejnej fryzury, musisz pamiętać o usunięciu włosów z twarzy. Tak bardzo jak to możliwe. Istnieje wiele możliwości stylizacji włosów: od banalnego kucyka na karku, po upięte loki na czubku głowy, z dala od owalu twarzy. Dziewczyny z chłopięcymi fryzurami są w tym przypadku najszczęśliwsze: przy odpowiednim doborze biżuterii, ta ostatnia będzie prezentować się w całej swojej okazałości, jednocześnie podkreślając piękno i referencyjny wizerunek stylistyczny jej nosicielki.

Top 3 tabu do zapamiętania dla fanów kolczyków w kształcie kropli

Rekomendacje stylistów to tylko połowa sukcesu. Nie wystarczy po prostu ich przestrzegać. Aby jak najbardziej uchronić się przed błędami wizerunkowymi, należy pamiętać o zakazach, które wiążą się również z kolczykami typu drop.

 1. Długie, opadające kolczyki i krótka szyja nigdy nie będą przyjaciółmi. Dlatego lepiej nie łączyć ich ze sobą na jednym zdjęciu. Jeśli długość kolczyków jest mniej więcej w połowie długości od płatka ucha do linii ramion, taką biżuterię można nosić z ciemnym, obcisłym golfem. Dłuższa biżuteria jest tabu. Połączenie krótkiej szyi, średniej długości kolczyków i otwartej szyi to podwójne tabu.
 2. Wygląd musi być zrównoważony i lekki. Nawet jeśli do jego stworzenia użyto ciężkich kolczyków w kształcie kropli. Jeśli to nie jest Twój pierwszy raz na naszej stronie i czytasz nasze treści regularnie, to wiesz na pewno, że ogromna biżuteria w stroju powinien być jeden. Tam, gdzie jest miejsce na duże, opadające kolczyki, nie ma miejsca na duży naszyjnik, dmuchany łańcuch czy kilkanaście drobnych bransoletek zebranych na jednym nadgarstku. Jeśli uważasz, że jeden element biżuterii to za mało, eksperymentuj i próbuj różnych kombinacji. Na przykład, zrobić partnera dużych kolczyków kropli cienki naszyjnik dzisiaj, a jutro połączyć masywny pierścień z "krople" minimalistycznego wzornictwa. Zobaczysz, to będzie prawdziwy showstopper.
 3. Sport plus klasyka to zawsze minus. Minus dla Twojego wyglądu, oczywiście. Tak, jesteśmy świadomi, że wiele się zmieniło w ciągu ostatniego roku, a teraz dres jest prawie najlepszym wyglądem na wszystkie okazje. Ale to, co wydarzyło się w świecie mody nie ma nic wspólnego z kolczykami w kształcie kropli. Ten model biżuterii bardziej skłania się ku klasyce. A klasyka zobowiązuje, jakkolwiek by na nią nie patrzeć. A metamorfoza zachodząca we wszechświecie mody nie ma na nią wpływu.

9 rodzajów kolczyków na każdą okazję

A na koniec damy Ci wybór. W końcu kolczyki w kształcie kropli mogą być stylowe, ale w żadnym wypadku nie są jedynym rozwiązaniem. Nawet zagorzali i bezinteresowni fani tego modelu nie noszą go przez cały czas. A co powiedzieć o reszcie z nas! Poniżej znajdziesz alternatywne opcje dla biżuterii do uszu, wraz z krótkimi poradami, jak je wybrać.

 1. Kolczyki do paznokci - Najbardziej uniwersalna z istniejących opcji. Dlatego mogą je nosić absolutnie wszystkie dziewczyny, niezależnie od noszonych ubrań, kształtu twarzy, typu figury, koloru włosów i innych konstytucyjnych cech.
 2. Krople Najlepiej podkreślają owalny kształt twarzy. Styliści nazywają ten model najbardziej kobiecym. Sekret tkwi w ruchomym elemencie, który kołysząc się sprawia, że dziewczęcy wizerunek staje się bardziej frywolny (w dobrym tego słowa znaczeniu) i zwiewny.
 3. Kaffes - Zeitgeist współczesnej mody. Mogą być noszone jako para lub osobno, odsłaniając uszy. W przeciwnym razie nikt nie dostrzeże piękna Twojego nakrycia głowy.
 4. Zmieniacze kształtów - Kolczyki, które są gdzieś pomiędzy klasycznym kaffai a zwykłymi poussets (aka goździkami). Najbardziej stylowym sposobem ich noszenia jest pojedynczy kolczyk, nie w parach, oraz z włosami zaczesanymi do tyłu od twarzy.
 5. Pierścienie Idealny dla dziewcząt o trójkątnej lub owalnej twarzy i kategorycznie przeciwwskazany dla kobiet o twarzy księżycowatej. Panie o prostokątnej twarzy powinny również trzymać się z daleka od kolczyków-kolczyków, gdyż taka biżuteria podkreśla kanciastość, którą w idealnej sytuacji chciałoby się ukryć.
 6. Mini obrączki Niezastąpiony dla dziewczyn o pulchnych policzkach. Akcesoria nie rzucają się w oczy, ale służą jako delikatny i dyskretny akcent podkreślający gładkość linii twarzy.
 7. Świeczniki Żyrandole są dozwolone dla wszystkich, ale przed ich noszeniem zaleca się jak największe otwarcie uszu. W przeciwnym razie biżuteria zgubi się w wodospadzie Twoich włosów.
 8. Krople perłowe Kolczyki inspirowane stylem Ivanki Trump są uniwersalną opcją dla biznesowego wyglądu. To prawda, a stylizacja w tym przypadku powinna być odpowiednia: prosta, otwarta, lakoniczna.
 9. Dwustronne goździki - to elementy biżuterii, które dzięki swojemu niezwykłemu wzornictwu zdobią zarówno przednią, jak i tylną część płata. Typ twarzy nie ma znaczenia przy noszeniu tych kolczyków. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią fryzurę. Poszlibyśmy po bułkę. A ty?

W katalogu największego ukraińskiego megamarketu biżuterii online Gold.ua znajdziesz kolczyki na każdy gust i na każdą kieszeń. Wygodny klasyfikator oraz liczne filtry pozwalające na doprecyzowanie kryteriów i zawężenie poszukiwań staną się Twoimi asystentami w wyborze wymarzonych kolczyków. A resztę już znasz.