Koraliki i kredka - stwórz własny pierścionek

Najpiękniejszymi ozdobami dłoni są zawsze odpowiednio dobrane pierścionki. Powinny świetnie pasować od ubrania i do wyglądu ogólnego. Najlepsze efekty uzyska się, kiedy stworzy się pierścionek samodzielnie. Jest to też świetna zabawa, ponieważ własnymi rękami tworzy się ozdobę, którą można potem bezbłędnie pochwalić się w towarzystwie. Efekt jest zjawiskowy, kiedy do pierścionka dołoży się jeszcze naszyjniki i kolczyki pasujące do stylizacji.

Pierścionek z koralików – idealny do wiosennych stylizacji

Wykonanie pierścionka z użyciem koralików nie jest specjalnie skomplikowane. Potrzebna jest do tego garść małych koralików i jeden lub dwa koraliki trochę większe. Oprócz tego trzeba zaopatrzyć się w szczypce, żyłki i kombinerki. Z takim arsenałem można przejść do pracy.

I. Na początek trzeba nałożyć koraliki na żyłkę, ale nie należy ich za mocno ściskać.

II. Większy koralik powinien mieć pozycję centralną, więc trzeba o to odpowiednio zadbać przez dobre planowanie.

III. Naciągnięte koraliki lekko się ściska i przykłada do palca w celu zrobienia przymiarki.

IV. Nadmiar koralików trzeba usunąć, a jeśli ich brakuje, trzeba trochę dołożyć.

V. Końce żyłki należy mocno związać ze sobą. Wiązanie powinno być blisko dużego koralika, by je łatwo ukryć.

VI. Nadmiar żyłki należy odciąć i pozostały węzeł ukryć pod dużym koralikiem.

Biżuteria handmade

Kredka ołówkowa – źródło inspiracji

Koraliki to na pewno bardzo ciekawy pomysł na pierścionek, ale warto jest pomyśleć o kredce ołówkowej, która w tym celu także się znakomicie sprawdza, Jest to jeden z najlepszych pomysłów na własnoręcznie wykonywaną biżuterię, opcja idealna na prezent, ale także po prostu drobiazg dla siebie.

Do wykonania pierścionka z kredki ołówkowej potrzebna jest przede wszystkim podstawa pierścionka, a do tego naturalnie kredka ołówkowa w preferowanym przez nas kolorze, brzeszczot do drewna, którym będzie się kredkę obrabiało, klej uniwersalny oraz papier ścierny.

I. Brzeszczotem należy wyciąć siedem talarków z kredki, każdy o grubości około 8 milimetrów. Nie będą one gładkie, ale na tym etapie nie jest to problem. Na ich ostateczną obróbkę czas przyjdzie później.

II. Wycięte kawałki kredki należy ułożyć w kształt kwiatka, czyli plastra miodu, zależy jak na to spojrzeć. W środku ma być jeden talarek, a 6 kolejnych talarków ma być dookoła niego. Należy je posklejać i pozostawić chwilę do wyschnięcia.

III. Teraz należy wyrównać powierzchnię po obu stronach papierem ściernym. Jest to dość monotonne zadanie, ale trzeba je wykonać powoli i cierpliwie.

IV. Tak wyszlifowany element należy przyłożyć do podstawy pierścionka.

V. Dokonujemy ostatecznego klejenia i po odczekaniu czasu niezbędnego do odpowiedniego związania kleju, nasz pierścionek jest w pełni gotowy. Współczesne kleje szybko schną, więc na pewno nie będzie to wymagało dużo czasu.