Czarne diamenty - carbonados

Czarne diamenty, lub carbonados, są jedną z wielu odmian diamentów występujących na powierzchni ziemi. W przeciwieństwie do zwykłych diamentów, które są wydobywane w różnych miejscach na całym świecie, carbonados pojawiły się tylko w części Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Uważa się również, że są one o kilka miliardów lat starsze niż ich bardziej powszechnie znane białe i kolorowe odpowiedniki.

Te niezwykłe szare i czarne kamienie zawdzięczają swoje nieprzejrzyste zabarwienie wysokim stężeniom zanieczyszczeń i inkluzji, takich jak grafit. W swojej surowej formie carbonados przypominają małe skalne kawałki żelaza lub porowaty węgiel drzewny.

Twardszy niż diament

Podczas gdy luźne diamenty są legendarne jako niemożliwe do złamania, carbonado zyskały reputację jeszcze mocniejszych. Podczas gdy inne diamenty składają się z pojedynczego kryształu, który pęka naturalnie wzdłuż linii, carbonado składa się z wielu kryształów, które są stopione razem. Jego mocniejsza struktura uczyniła go popularnym w przemyśle ciężkim od czasu jego odkrycia w późnych latach 1800.

Czarne diamenty z Brazylii odegrały kluczową rolę we wczesnych próbach wiercenia w skałach, dostarczając kluczowych elementów końcówki wiertła do wykuwania kanałów Panamskiego i Sueskiego, jak również tuneli w całej Europie. Carbonado jest nadal używany w wiertła do trudnych zadań dzisiaj, cięcia przez skały, że nawet tradycyjne diamenty miałyby problemy z krakingu.

Polerowane do perfekcji

diament

Polerowane i oczyszczone z ich oryginalnego stanu carbonado, czarne diamenty mogą poprawić projekty biżuterii poprzez dramatyczne, ale eleganckie, oświadczenie w obu kobiet i mężczyzn grzywny diamentowej biżuterii. Czy oprawione w srebro próby 925, wspaniałe białe złoto, lub żółte złoto, czarny diament sprawia, że każda powierzchnia fundacji ożywają z doskonałym połyskiem.

Czarny diament tworzy dramatyczny centerpiece dla przyciągającego wzrok wisiorka, pierścienia lub dla kolczyków, podczas gdy mniejsze bagietki stylu czarnych diamentów służyć jako eleganckie tło dla wyrafinowanych i delikatnych ustawień. Kiedy ustawione w białym złocie i sparowane z lżejszych kamieni lub pereł, ciemne akcenty z czarnych diamentów dodać powietrza wyrafinowania i ponadczasowej jakości do nawet najprostszych kawałek biżuterii.

Surprisingly Affordable

Ich elegancki wygląd często prowadzi ludzi do przekonania, że czarne diamenty są drogie. Dzięki zastosowaniu przemysłowemu i dużemu zapotrzebowaniu na czystsze kamienie, jednak czarne diamenty nie zajęły centralnej pozycji na światowym rynku. Mniej notoriety i popytu faktycznie sprawia, że ten rodzaj biżuterii znacznie bardziej przystępne niż ludzie myślą.

Równie mylące jest czarny diament postrzegane rzadkość. Choć odkryte w niewielu miejscach, niecertyfikowane i certyfikowane czarne diamenty są łatwo dostępne dla klientów. Loose czarnych diamentów hurtowych mogą być zakupione i przekształcone w niestandardowych elementów biżuterii w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu czarny diament unikalne i niedrogie opcje dla high-end biżuterii.

Czytaj więcej na: http://bizu-art.com.pl/