Najdroższe rzeczy z diamentami - top 5

Naturalny minerał, jakim jest diament, który po oszlifowaniu staje się lśniącym brylantem, od wieków zawładnął wyobraźnią ludzkości. A magia tego kamienia jest podatna nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Historia obfituje w skandaliczne opowieści o wielkich kamieniach, którym przypisuje się niemal magiczne moce, a ludzie gotowi są oddać za nie wiele, czasem nawet życie. Wielokaratowe diamenty są używane do ozdabiania symboli władzy i koron imperiów, a duże kamienie są przechowywane w skarbcach i bankach.

Szczególnym obiektem zachwytu jest biżuteria z diamentami. Rozsypane kamienie szlachetne w złocie lub platynie, najbardziej fantazyjne kształty, odważne rozwiązania - nie są dla każdego. Podbijają serca w kilka sekund, wywołują jednoznaczny zachwyt i nieodpartą chęć ich posiadania. Trudno to logicznie wytłumaczyć. Jeśli pominiemy podobieństwo do diamentów i wizerunek symbolu obfitego życia, nie sposób nie przyznać, że są one po prostu związkiem pierwiastków chemicznych, minerałem, który z jakiegoś powodu jest szczególnie czczony.

Diamentowa biżuteria nigdy nie wyjdzie z mody i powinna być traktowana jako fakt dokonany. Pierścionek lub kolczyki z nawet najmniejszym, najbardziej skromnym diamentem mogą zmienić osobę w niesamowity sposób. Kiedy ją nosisz, Twoje plecy stają się prostsze, podbródek unosi się wyżej, a Ty wyglądasz na bardziej pewnego siebie. Kto wie, może to właśnie dzięki tej magicznej właściwości biżuteria z oszlifowanymi diamentami cieszy się niesłabnącą popularnością?

Innym celem tych minerałów jest być wykorzystywane jako materiał do tworzenia arcydzieł biżuterii, a nawet artykułów odzieżowych. Przedmioty te są pokazywane na wystawach, powstają o nich filmy i artykuły. Inspirują ludzi, sprawiają, że rzeczy się dzieją i zmieniają ich życie. Istnieje wiele przykładów w historii biżuterii zaprojektowanej z oszlifowanymi diamentami, które nie są już tylko biżuterią, ale stają się ikonami, obiektami kultu i podziwu dla wielu pokoleń.

Najdroższe rzeczy z diamentami: pięć największych arcydzieł

Jest ich wiele - różnorodnych i oszałamiających, z diamentami o różnych odcieniach, kształtach i rozmiarach. Opowiedzenie o każdym z nich zajęłoby więcej niż tydzień, ale można wybrać po jednym z każdej kategorii. Tak więc mamy tu arcydzieła z diamentami: pierścionki, naszyjniki, a nawet... bikini z kamieniami szlachetnymi.

Piąte miejsce. Pierścień Chopard Blue Diamond wart ponad 16 milionów dolarów. Kamienie te są niezwykle rzadko spotykane w przyrodzie, dlatego też cena produktu osiągnęła zaledwie

Na czwartym miejscu znajduje się marzenie wszystkich piękności, kwintesencja luksusu i seksualności. Jest to przypadek, w którym piękno oszlifowanych diamentów dopełnia inny fantastyczny twór natury - piękno kobiety. Diamentowe bikini, które zostało stworzone przez dom jubilerski Steinmetz, jest warte ponad 30 milionów dolarów.

Oczywiście, ten kostium kąpielowy (jeśli można go tak nazwać!) nie jest przeznaczony do pływania w jeziorze czy opalania się na zwykłej plaży. To prawdziwe dzieło sztuki, godne pokazów haute couture i wystaw w muzeach.

Trzecie miejsce zajmuje naszyjnik z brylantami w rzadkim żółtym odcieniu. Jeden z najbardziej luksusowych naszyjników na świecie wart jest 55 milionów dolarów. Został on nazwany "The Incomparable" i jest zwieńczony naturalnym żółtym diamentem w kształcie łzy. Na całej długości naszyjnika znajdują się mniejsze białe diamenty.

To dzieło sztuki, powstałe w wyniku współpracy natury i mistrzów jubilerskich, ma swoją własną historię. Unikatowy diament, który stał się wisiorkiem do tego arcydzieła, został przypadkowo znaleziony przez małą dziewczynkę.

Na drugim miejscu znalazł się oszałamiający pierścionek wykonany w całości z naturalnego diamentu, pierwsze tego typu dzieło na świecie, którego autorem jest szwajcarska firma Shawish. Przy wielkości kamienia 150 karatów, jest to pierwszy i jak dotąd jedyny przypadek w historii ludzkości, kiedy jubilerom udało się stworzyć solidny pierścionek z oszlifowanego diamentu. Wyceniono ją na 68 mln dolarów.

Pierwsze miejsce w naszym mini-rankingu zajmie kamień, który jest legendą, a jego wartość jest nie do oszacowania. Jest to diament Cochinor (150 karatów, znajdujący się w skarbcu Korony Brytyjskiej).

Jego początki sięgają czasów przed naszą erą i pierwotnie, zanim został pocięty, miał żółty odcień. Ale po obróbce stał się całkowicie przezroczysty.