Węzeł się zawiąże, węzeł się rozwiąże: bransoletka sznurowadło - otwarcie lato 2020

 • Dla dziewcząt i kobiet: cechy akcesoriów
 • Trendy ekologiczne i hand-made: główne formy biżuterii koronkowej
 • Nylon i zamsz: Twój wybór wsparcia bangle
  • Wstążki skórzane
  • Koronka nylonowa
  • Suede
 • Kolory i kombinacje: wskazówki dotyczące doboru kolorów
 • zręczność i brak oszustwa: algorytm tworzenia koronkowych bransoletek
  • Pleciona bransoletka shamballa z jego rąk
 • Z jeansową kokardą i wieczorową kreacją: zasady noszenia bransoletki z koronki

Bransoletka - jest to pierwszy element biżuterii, który zaczął być noszony przez człowieka. Na nadgarstkach nosił sznurówki ze skóry i żył zwierzęcych, na których nawleczone były naturalne kamienie i zęby pokonanych drapieżników. Brzmi nieprzyjemnie, prawda? Ale w tych zamierzchłych czasach, kiedy ludzkość była u swych początków, nikomu nie przyszło do głowy, by bransoletkę ze sznurowadeł traktować jako drobiazg. Był potężnym totemem, chroniącym noszącego go przed nieszczęściem. Wiele czasu upłynęło, zanim bransoletka zmieniła status talizmanu w status biżuterii. Jednak "ochronne" produkty nadgarstkowe nie wyparowały całkowicie, jest ona dziś żywa. Bransoletka z koronek, która stała się jednym z głównych trendów lata 2020, - główne potwierdzenie tego.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko co modne jest koniecznie drogie. Z każdą nową porą roku, z każdym nowym trendem moda zmusza nas do wydatków: kupowania nowej biżuterii, stylowej biżuterii designerskiej, modnych dodatków i modnych elementów garderoby. Wszystko to, oczywiście, kosztuje. Nie przyszło nam więc nawet do głowy, że modne kiedyś będzie synonimem słowa "groszowe", czyli tanie. A potem pojawia się bransoletka z koronki - i urzeka wszystkich, bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Tego lata niezwykłe jaskrawe ozdoby od czasu do czasu migoczą na nadgarstkach mieszkańców: zarówno kobiet i mężczyzn, jak i nastolatków na rowerach i deskorolkach oraz kierowców drogich Porsche. Prosta, niedroga, piękna, zalotna - taka właśnie jest bransoletka sznurowadłowa, którą, jeśli masz wielką ochotę, możesz nawet zrobić sama.

Wydaje się, że wszystkie te czerwone wełniane nici z Izraela i plecione bransoletki z amuletów z miejsc pielgrzymkowych tego lata wzięły - i połączyły się z modną designerską biżuterią. I dostała to, co dostała. Nasz dzisiejszy artykuł, jak już pewnie się domyślacie, poświęcony jest bransoletce na sznurowadła, pozycji z kategorii letnich must-have 2020. Krótko opowiemy o cechach tych produktów, dowiemy się, co może być podstawą takiej biżuterii, nakreślimy dopuszczalną gamę kolorów i na pewno powiemy, jak własnoręcznie wykonać modną bransoletkę. I nagle będziesz mieć czas, a co najważniejsze - ochotę na stworzenie własnego letniego arcydzieła.

Dziewczęta i kobiety: cechy akcesoriów

Jest kilka powodów, dla których bransoletka z linek musi znaleźć się w Twoim arsenale biżuterii. Nie pytamy Cię przy tym o wiek i nie określamy granicy wiekowej, w której noszenie takiej bransoletki jest dopuszczalne. A wszystko dlatego, że wiek nie ma znaczenia, a granicy wieku w tej sprawie jako takiej nie ma.

 • Uniwersalność. Pierwszą zaletą bransoletki z linek i jej główną cechą - jest uniwersalność. Różnorodność modeli takiej biżuterii pozwala na wybranie wariantu specjalnie dla siebie. Są bransoletki, które idealnie pasują do biurowego dress code'u, a są takie, które są wygodne i ładnie układają się na ramieniu pierwszoklasistki. Stylizacja bransoletki z koronki może być bardzo różnorodna. I to, nawiasem mówiąc, odróżnia ten dodatek od innych bransoletek. W szczególności biżuterię. Na rynku dostępne są i śmiałe opcje, i romantyczne, i zwięzłe, i minimalistyczne, i brutalne - do każdego gustu i koloru, jak to mówią.
 • Praktyczność. Druga zaleta koronkowej bransoletki. Nie można go rozerwać. Nie traci przy tym swojego pierwotnego wyglądu. Nadaje się do wszystkiego i do niczego nie zobowiązuje. Może być noszona przez dziewczynki w wieku 13-14 lat, jak i solidne panie z dużym doświadczeniem życiowym.
 • Nieskończone możliwości. Wystarczy kilka kliknięć myszką - i każdy z Was z łatwością znajdzie na stronach World Wide Web liczne poradniki, jak zrobić bransoletkę ze sznurków własnymi rękami. Przy tym tworzenie takiej biżuterii nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani drogich materiałów.

Okazuje się, że w pogoni za modnym dodatkiem nie trzeba iść do sklepu jubilerskiego lub zwrócić się do masowych marek. Niezależnie od tego, czy jest to styl flirtujący czy ascetyczny, możesz stworzyć go sama. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Eko-trendy i hand-made: podstawowe rodzaje biżuterii koronkowej

Bransoletki koronkowe to ogromna kategoria biżuterii, w ramach której elementy nadgarstkowe bardzo się od siebie różnią. Cienkie i szerokie, czerwone i czarne, różnokolorowe i śnieżnobiałe, z jednym sznurkiem lub kilkunastoma... Ta lista może się ciągnąć w nieskończoność. Istnieją bransoletki, które wyposażone są w okucia, a są takie, które pozbawione są zapięć. Wśród tego rodzaju biżuterii znajdują się amulety, które służą jako totem, jak za dawnych dobrych czasów. I są akcesoria, które mają swoje miejsce na imprezach i spotkaniach towarzyskich, ponieważ są one jasne, chwytliwe i podkreślone, zaprojektowane, aby być punktem kulminacyjnym wizerunku kobiety.

Najpopularniejszą opcją tego lata jest bransoletka wykonana z woskowanego sznurka. Ozdobiony jest wszystkim, czego zapragniesz, od naturalnych klejnotów po duże korale i oryginalne elementy dekoracyjne. Elementy biżuterii często oddzielone są od siebie ozdobnymi węzłami lub fragmentami artystycznych splotów. To zależy od wyobraźni i fantazji autora. Autentyczne bransoletki nie posiadają klasycznego metalowego zapięcia. Jego funkcją jest specjalne naprężenie, powstałe dzięki specjalnemu algorytmowi tkania. Bransoletka może być dokręcona do średnicy dopasowanej do obwodu nadgarstka osoby noszącej i może być indywidualnie dopasowana, jeśli zdecydujesz się podarować ją swojej córce lub dziewczynie.

Woskowany sznurek nie jest jedynym materiałem używanym do produkcji bransoletek modowych. Jest to jednak jeden z głównych. Fakt, że sznurek, zabezpieczony woskiem, jest bardzo wytrzymały. Nie można go rozerwać - chyba że do cięcia, ale jest mało prawdopodobne, że właściciel bransoletki celowo uszkodzi Twój klejnot. Ponadto, jedną z głównych zalet sznurka woskowanego jest jego przyjazność dla środowiska. A biorąc pod uwagę fakt, że produkty oznaczone jako "eko" cieszą się dziś szczególną renomą, analitycy marketingu z łatwością przewidzieli popularność bransoletek ze sznurków wśród ekoaktywistów i zwykłych obywateli megamiast, którym nie jest obojętny los naszej planety. Prognoza sprawdziła się w 100%.

Nylon i zamsz: opcje dla podstawy bransoletki

Uznaliśmy więc, że sznurek woskowany jest najpopularniejszym, ale nie jedynym materiałem do tworzenia modnych bransoletek. Poniżej wymienimy inne możliwe materiały. Możesz śmiało je kupić, jeśli pomysł samodzielnego stworzenia bransoletki Cię urzekł i nie pozwala się oderwać.

Opaski skórzane

Jeśli chcesz uzyskać zwięzłe i najbardziej solidne na trend akcesorium, które mogą być noszone w biurze i spotkań biznesowych, a także imprez firmowych, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z zadaniami wstążki wykonane z prawdziwej skóry. Mogą to być dwa lub trzy pasy o tej samej lub różnej szerokości, połączone ze sobą. Może to być plecionka utkana z kilku pasków skóry. Za pomocą tego materiału można stworzyć absolutnie każdy splot. Szczególnie łatwe do pracy z skórzanymi koronkami będą te, które są dobre z długimi włosami i lubią tworzyć z nich arcydzieła w postaci różnych warkoczy.

Minimalizm jest tym, co wyróżnia skórzane bransoletki koronkowe spośród innych produktów w tej kategorii. Nie oznacza to jednak, że skórzana bransoletka nie jest w stanie być elegancka i krzykliwa. Istnieją modele ozdobione dużymi koralikami. Akcesoria wykonane z celowo szorstkiej skóry i ozdobione delikatnymi szklanymi koralikami mają szczególny urok. Nic nie może być bardziej kobiece niż to.

Koronka nylonowa

Chcesz mieć postępową i stylową bransoletkę? Następnie będziesz potrzebował nylonowej smyczy. Jest to materiał, który jest używany do tworzenia najmodniejszej biżuterii dla nastolatek. Kto-wie-kto, a ci faceci na pewno wiedzą dużo o trendach i nie dają sobie robić selfie wokół palca. Najpopularniejszą wersją nylonowej bransoletki jest minimalistyczny dodatek z pojedynczym kryształem, który za pomocą węzłów po bokach jest umocowany w centrum elementu. Często metalowe ozdoby są częścią minimalistycznych bransoletek nylonowych. Na przykład, samolot wykonany ze stali, symbolizujący chęć podróżowania, metalowe słowo lub serce, symbolizujące nierozerwalną więź z ukochaną osobą. Modne kobiety noszą te bransoletki w kilku sztukach na nadgarstku. Podobieństwo materiałów, z których wykonane są akcesoria, sprawia, że stają się one kompletem. I nawet jeśli były kupowane w różnym czasie i w różnych sklepach.

Jeśli chodzi o plecioną bransoletkę nylonową, warto rozważyć wersję z ozdobą z trzepaczek. Zawieszka, która zdobi taką bransoletkę, dodaje jej delikatności i kobiecości. Coś jak te akcesoria przypominające styl zestaw bransoletki Pandora. To prawda, te drugie kosztują bajeczne pieniądze, a pierwsze będą kosztować dziewczynę dosłownie kilka dolarów.

Suede

Czy lubisz drogie i bogate? Znajdziesz to również w ofercie tanich bransoletek koronkowych. Zamszowe dodatki są traktowane jako "zimowa" wersja biżuterii. Lato 2020 pokazało jednak, że stereotypowe myślenie często okazuje się błędne. Tego lata zamszowe bransoletki w połączeniu z zegarkiem lub istniejące na nadgarstku samodzielnie stały się nieodzownym atrybutem udanych i stylowych. Szczególnie dobrze wyglądają zamszowe dodatki w połączeniu z cienkimi bransoletkami-łańcuszkami. Najbardziej odważne fashionistki splatają ze sobą kilka bransoletek, tworząc w ten sposób jeden element biżuterii, i czynią go centralnym punktem stroju. Okazuje się tak samo piękna jak na wybiegu czy na stronach modnych błyszczyków.

Jedyną wadą zamszu, o której warto wspomnieć, jest jego pastelowa gama kolorystyczna. Oczywiście, można ją pomalować na jaskrawe kolory, ale nie będzie to wyglądało lepiej. Wręcz przeciwnie, toksyczne kolory optycznie pomniejszą szlachetny materiał. I nie będzie to grało na korzyść twojego wizerunku. Zawsze jednak możesz uzupełnić zamszową bransoletkę nylonową bransoletką lub kilkoma dodatkami z woskowanego sznurka, jeśli Twojej stylizacji brakuje koloru.

Kolory i kombinacje: wskazówki dotyczące wyboru koloru

Zanim zaczniesz zaplatać swoją bransoletkę, radzimy Ci zastanowić się nad: kolorystyką, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia, kombinacją kolorów, jeśli bransoletka będzie zawierała różnokolorowe koronki, techniką zaplatania, a także pomocniczymi ozdobami, jeśli planujesz je wykorzystać. Należy pamiętać, że wynik nie zależy od tego, jak drogie będą materiały, których używasz. Zależy to od właściwego doboru elementów bransoletki i ich udanego połączenia ze sobą. W związku z tym - kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią Ci zadanie.

 1. Jeśli zamierzasz łączyć kolory, pracuj w ramach jednej palety barw. Idealnym uzupełnieniem fuksji będzie na przykład róż i puder. A najlepszym połączeniem w obrębie lila byłaby lawenda i zgaszona szarość.
 2. W bransoletce z koronki powinien być tylko jeden kontrastujący kolor. Wszystkie inne kolory powinny być bardziej miękkie i matowe, tak jakby miały stanowić ramę dla głównego koloru.
 3. Myśląc o wzornictwie, polecamy zdecydować się na odcienie beżu. Doskonale łączy się z każdym kontrastującym kolorem i tworzy bazę, na której może dominować i uświetniać.
 4. W bransoletkach tematycznych dozwolone są kontrastowe zestawienia. Na przykład, jeśli zdecydujesz się stworzyć bransoletkę, która będzie uzupełnieniem bransoletki haftowanej, którą planujesz nosić na Dzień Niepodległości, nie krępuj się wybrać jasnego niebieskiego i jasnego żółtego - i połączyć te kolory koronek w jednym produkcie. Kontrasty są dopuszczalne i w dodatkach wieczorowych: po zachodzie słońca czarna i srebrna bransoletka będzie wyglądać dość jasno i podkreślona, jak wymaga tego pora dnia.

Ważne jest, aby pamiętać, że dla każdej kombinacji kolorów można znaleźć aktualne wydarzenie. Bransoletka, pleciona z koronki w pastelowych odcieniach, idealna do romantycznego stroju. Klejnot w ciemnych odcieniach uzupełni zarówno zestaw biurowy, jak i streetwearowy. Wielobarwne produkty są w pełni zgodne ze stylem boho. A nieoczekiwane kontrastowe zestawienia wyrażone w nadgarstku z pewnością spodobają się księżniczce rocka i dziewczynie preferującej ubrania w stylu grunge.

Zręczność i nie oszukiwanie: algorytm tworzenia koronkowych bransoletek

Zaplatanie warkoczy to bardzo fajna praktyka. Zarówno dzieci jak i dorośli cieszą się z zaplatania warkoczy z ogromnym entuzjazmem. Zaplatanie rozwija logikę i wyobraźnię, uczy myślenia przestrzennego, a poza tym pozwala wzbogacić swoją kolekcję ręcznie robionej biżuterii o niepowtarzalne dodatki, których nie kupisz na rynku i nie znajdziesz w sklepie. Prawdziwy exclusive, nie inaczej. Czy chcesz spróbować zrobić go własnoręcznie? Mamy nadzieję, że nasz ilustrowany przewodnik pomoże Ci zrobić to szybko i skutecznie.

Co bierzemy:

 • długie sznurowadła;
 • klej;
 • okucia z otworem na klucz;
 • nożyczki.

Kolor sznurówek zależy od Ciebie, w zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt końcowy. Wymieniliśmy już różne opcje, od zwykłej biżuterii po ombré lub tęczowe kolory. Decyzja należy do Ciebie. Również okucia do zamków można wybrać według własnego uznania. Może to być karabinek lub jakikolwiek inny rodzaj zapięcia. Jeśli nie możesz kupić swoich znalezisk w sklepie z rękodziełem, być może masz w swojej kolekcji biżuterii jakąś starą biżuterię, którą możesz rozebrać na części.

Jeśli planujesz wyplatać szeroką bransoletkę, zaopatrz się w trzy sznurki w tym samym lub zbliżonym kolorze. Na przykład: ciemnobrązowy, jasnobrązowy i piaskowy (lub beżowy). Jeśli chcesz, weź większą liczbę sznurówek. Zasada tkania, jak pokazano na rysunku, nie ulega zmianie.

Kiedy jesteś w stanie zawiązać bransoletkę o wymaganej długości, która będzie odpowiadała obwodowi Twojego nadgarstka, wystarczy, że stworzysz pętlę. Aby to zrobić, zagnij końce sznurowadeł, które pozostały, a następnie użyj kleju, aby przymocować je do tylnej części bransoletki. Ważne jest, aby upewnić się, że dziurka, którą tworzysz, pasuje do guzika, którego zamierzasz użyć jako zapięcia. Bardziej nowoczesna wersja tego elementu zakłada użycie karabinka, który z łatwością zapnie się do dziurki na guzik o dowolnej średnicy.

Własnoręcznie wypleciona bransoletka z shamballi

Shambhala to kolejna odmiana koronkowych bransoletek. Jednak popularność tej biżuterii, kojarzonej nie tylko z pięknem, ale i z mistycyzmem, skłoniła nas do stworzenia osobnego poradnika, jak wyplatać takie przedmioty.

Co należy wziąć:

 • kocie oko - siedem koralików;
 • sześć sztucznych koralików o mniejszej średnicy;
 • agat - dwa małe koraliki;
 • srebrny koralik - jeden mały koralik;
 • sznurek woskowany fioletowy - 250 cm
 • jedno opakowanie kleju Moment;
 • tektura gruba - jedna sztuka
 • spinacz do papieru - jedna para;
 • nożyczki.

Co należy zrobić:

 1. Pomaluj karton białą farbą i pozwól mu dobrze wyschnąć. Biały karton będzie naszą powierzchnią roboczą. Dlaczego biały? Ponieważ na takiej powierzchni wszystkie elementy przyszłej bransoletki są dobrze widoczne.
 2. Odetnij sznurek kupiony w sklepie, 50 cm.
 3. Na sznurku układamy koraliki w takiej kolejności, w jakiej mają się znaleźć w ozdobie.
 4. Zwiąż każdy koniec 50-centymetrowego sznurka w węzeł, aby zapobiec zsuwaniu się koralików.
 5. Przymocuj jeden koniec sznurka za pomocą zacisku do górnej części kartonu, a drugi do dolnej, naciągając produkt tak, jak zrobiłby to profesjonalista, mający w swoim arsenale specjalną maszynę. Przy okazji tekturę można zastąpić sklejką.
 6. Odciąć jeszcze jeden metr sznurka od reszty.
 7. Pierwszy węzeł wykonaj tak, aby nie znajdował się nad głównym sznurem z koralikami, ale pod nim.
 8. Zawiązać drugi węzeł. Prawy brzeg sznura powinien leżeć na sznurze głównym. Lewy koniec linki powinien znajdować się nad prawym końcem, na lewo od linki głównej.
 9. Zawiązać trzeci węzeł. Zasadniczo wykonaj tę samą czynność, co opisana w poprzednim punkcie, ale tym razem lewy koniec przewodu akcesoriów będzie leżał na przewodzie głównym. Powinna ona leżeć tak, aby sięgała ponad wierzch. Prawy koniec linki pomocniczej powinien przechodzić pod linką główną i wychodzić z lewej strony, ale upewnij się, że przechodzi przez pętlę linki głównej.
 10. Obwiąż koralik z obu stron końcami linki pomocniczej i zawiąż dwa węzły pod koralikiem. Zrobione!
 11. To samo zrób z mniejszymi koralikami.
 12. Pod ostatnim koralikiem zawiąż potrójny węzeł, tak jak nad pierwszym koralikiem.

Pozostaje zapiąć sznurki i utworzyć zamek plecionki. W tym momencie bransoletka shamballa własnoręcznie wykonana będzie uważana za kompletną.

Z jeansową kokardą i wieczorową kreacją: zasady noszenia bransoletki ze sznurków

Jeśli bransoletka, wykonana ze sznurków, naprawdę Ci się podoba, zaleca się zakup kilku produktów z tej kolekcji. Chodzi o to, że te kawałki biżuterii mają wartość grosza. Ale stylistyka produktów jest bardzo różna. Dlatego styliści zamiast uniwersalnych opcji zalecają kupowanie bransoletek pod konkretny łuk: do jednej stylizacji casual, do drugiej - do romantycznej sukienki lub stroju koktajlowego, do trzeciej - do pracy, do czwartej - na wyjście po zachodzie słońca.

 • Denim plus biały T-shirt: Do tego tandemu garderobianego z pewnością będzie pasowała bransoletka - równie zwięzła jak zestaw. Idealna będzie biżuteria zamszowa w kolorze piaskowym, cielistym, nude lub brązowym.
 • Letni kombinezon lub lejąca się sukienka: Romantyczna kokarda musi być uzupełnieniem, a nie podkreśleniem, dlatego bransoletka może być wykonana w misternej technice tkackiej, ale jej kolor powinien nawiązywać do koloru stroju (a najlepiej być identyczny).
 • Spódnica boho i gładki top: W takim stroju możesz śmiało chodzić z bransoletką ombré lub tęczowym elementem, który przyciąga uwagę dzięki klasycznej kolorystyce zbudowanej w oparciu o szkolną zasadę "Każdy myśliwy chce wiedzieć, gdzie siedzi bażant": czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, błękitny, fioletowy.
 • Ciemny, swobodny garnitur: ten zestaw ubrań wymaga podobnie niedopowiedzianego i chłodnego sąsiedztwa, dlatego warto pod niego dokupić bransoletkę wykonaną z celowo grubych skórzanych wstążek i ozdobioną stalowymi elementami dekoracyjnymi. Najlepiej jak najbardziej minimalistyczne (wybaczcie kalambur).
 • Strój wieczorowy: Tutaj przyda się coś kobiecego, delikatnego, ale też przyciągającego wzrok i zwracającego uwagę. Przydadzą się więc modele z koralikami, szklanymi perełkami, misternymi ozdobami czy zawieszkami.

Krótko mówiąc: w dzisiejszej modzie nie ma bardziej przystępnego sposobu na spersonalizowanie każdej kokardki. Koronkowa bransoletka jest odważna, modna, piękna, niepowtarzalna i uniwersalna zarazem. Jest to również niewiarygodnie tanie.