Wybór obrączek

Wśród tych trudnych decyzji do podjęcia przed ślubem bez wątpienia będzie między innymi wybór obrączek. Czy decydować się na żółte czy białe złoto a może platyna albo tytan? Jeśli ktoś chce być niestandardowy na pewno znajdzie coś interesującego. Jeśli stoicie przed tym zadaniem związanym z wyborem możecie u nas zobaczyć jakie trendy obowiązują na rynku.

Ile kosztują obrączki?

Wiele osób twierdzi, że obrączka to najważniejszy symbol miłości. Czy rzeczywiście tak jest można dyskutować, ale trzeba się zgodzić z tym, że jeśli chcemy wziąć ślub to obrączki są konieczne. Takie najtańsze ze srebra znajdziemy za około 100 złotych, jednak możecie być tutaj pewni, że nie będą zbyt trwałe. Złoto płaskie 5 mm można kupić nawet za około 300 złotych, z białego od 400 złotych. Jeśli jesteście miłośnikami różowego złota to musimy wiedzieć, że raczej dochodzi do mieszania różnych kruszców, nie ma praktycznie propozycji wykonywanych tylko i wyłącznie ze złota różowego. Jeśli ktoś chce sięgnąć po obrączki tytanowe powinien płacić za nie około 1000 złotych. Najwyższą cenę mają obrączki platynowe. Ich cena zacznie się dopiero od 3 tysięcy złotych.

Jak wybrać obrączki?

Niezmiennie panuje kilka zasad, które musimy brać pod uwagę. Jeśli już wybrany będzie materiał trzeba także zwracać uwagę na to jaki będzie kształt. Można się decydować na płaskie, wypukłe, zaokrąglone a niekiedy nawet takie o nieregularnym kształcie., następnie ważne będzie wykończenie powierzchni. Jeśli zdecydujemy się na połysk to nie będzie problemu z ciekawymi rozwiązaniami. Jeśli ktoś chce obrączki matowe to tutaj ten wybór może już okazywać się nieco trudniejszy.

Parametry obrączek ślubnych

Na pewno trzeba być cierpliwym i na udane wykończenie uda się trafić. Warto pamiętać, że jeśli partnerowi podoba się szeroka obrączka nie będzie to oznaczać, że również kobieta taką musi posiadać. Wiadomo, że na delikatnej dłoni nie będzie to dobrze wyglądać i dlatego jeśli chodzi o szerokość obrączek różnica będzie nawet wskazana.

Jeśli jesteście niebanalną parą…

Można również postawić na jakieś obrączki, które wyglądać będą niebanalnie. Na rynku dostępne są liczne ciekawe propozycje. Jest wiele ciekawych propozycji między innymi pasujące do siebie jak wtyczki obrączki czy też takie, które mają formę obrączki i śrubki z jednej wystaje śrubka a druga będzie nakrętką. Tych pomysłów jest rzeczywiście coraz więcej i rynek w tym kierunku rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego coś atrakcyjnego będzie można dla siebie szukać.

Praktycznie każdy może również liczyć na to, że jubiler idealny projekt indywidualny będzie w stanie dla niego wykonać i to taka opcja, która świetnie się sprawdzi. Niezależnie od tego czy ktoś decyduje się na obrączki, które wpisywać się będą w panujące trendy czy raczej takie rzadziej spotykane wybór należy wyłącznie do nas. pamiętajmy, że na obrączkach nie ma sensu oszczędzać,. Co by nie powiedzieć jest to taki element, który będzie nam służył przez dziesiątki lat i jego jakość powinna być doskonała.