Poznaj nowy trend: czym jest mikrodermabrazja i czy biżuteria powinna być "wszczepiana" pod skórę

 

Głównym trendem w dzisiejszych czasach jest wyrażanie siebie poprzez obraz. Ludzie zadają sobie wiele trudu, aby wyrazić swoją indywidualność: niektórzy decydują się na fantazyjny strój, inni zakrywają swoje ciało. Niektórzy pokrywają swoje ciała tatuażami, inni farbują włosy na jaskrawe kolory. W dążeniu do wyglądać Wyobraźnia ludzi nie zna granic. Jeden z nowomodnych pomysłów na wyrażenie siebie jest mikronakłuwanie skóry.. Co to jest? Czy warto dołączyć do tego trendu, czy może znaleźć godną alternatywę?

Mikrodermalna: czym jest ta "bestia"?

Co to jest mikrodermalna .? Jest to odmiana modyfikacji ciała. Nazywany jest również płaskim kolczykiem. Biżuteria W swojej budowie przypomina on znany wielu "gwóźdź". Ale jest różnica: aby nosić piercing "goździk" lub "pierścionek" trzeba po prostu W przeciwieństwie do tego, mikrodermalna wymaga częściowej implantacji podskórnej. Może się to wydawać nieco onieśmielające, ale w rzeczywistości jest to dość proste i nie takie straszne.

Mikrodermalna składa się z płaskiej płytki (kotwicy), trzon oraz element dekoracyjny. Płytka jest umieszczana pod skórą i tylko mały gwintowany trzpień jest odsłonięty. Element dekoracyjny jest przykręcony do tego kołka. Mogą to być różnego rodzaju kulki, kamienie, figurki - co tylko wyobraźnia zapragnie. Taka modyfikacja ciała wygląda bardzo nietypowo, stylowo, a nawet fascynująco.

Strefy implantacji mikrodermalnej

Mini implanty mogą być wszczepiane praktycznie wszędzie. Najważniejszą rzeczą jest to, że Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że urządzenie nie znajduje się zbyt blisko kości. Nie jest również bezpieczne umieszczanie mikrodermy w miejscach, gdzie znajduje się warstwa tłuszczu.

 

Dziewczęta częściej widzą Mikrodermalna na szyję. Akcesorium można umieścić w dowolnym miejscu. Kolczyk w szyi Włosy zaczesane do tyłu podkreślą wygląd fryzury tylko wtedy, gdy będziesz tego chciała, ponieważ będziesz musiała podnieść włosy, aby je wyeksponować. Mikrodermy z przodu będą prawie zawsze widoczne, ale nie musisz wybierać naszyjnika: mikrodermy z uniwersalnym elementem dekoracyjnym (np. drobnym kamyczkiem) wystarczą, aby dopasować się do każdej stylizacji.

Stylowy i seksowny wygląd Przekłucie obojczyka - W dołeczku. To nie jest tylko jeden z nich. mikrodermalnie do obojczyka.Zamiast pojedynczej mikrodermy we wgłębieniu obojczyka, biżuteria może być rozmieszczona we wzorze poniżej kości. W tym przypadku ważne jest, aby odległość między elementami biżuterii wynosiła co najmniej 7 milimetrów, co ułatwi ich pielęgnację.

 

Innym popularnym obszarem do implantacji mikrodermalnej jest dekolt. Jednak decydując się na taką opcję, należy wybrać odpowiednie miejsce. Lepiej jest umieścić akcesorium na środku klatki piersiowej, około 10 centymetrów poniżej obojczyka. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że biustonosz będzie ocierał się o kolczyk, a skóra wokół implantu nie będzie się z tego powodu goić.

Cechy szczególne procedury

Ci, którzy przyglądają się nowemu trendowi modyfikacji ciała, najczęściej zadają sobie pytanie: jak się robi mikrodermę? Proces wszczepiania biżuterii wydaje się wielu osobom poważnym procedura. W rzeczywistości nie ma w tym nic skomplikowanego. Możesz mieć mikrodermalny implant wszczepiony przez artystę piercingu. Najważniejsze to wybrać sprawdzony salon, bo sterylność jest w tej kwestii bardzo ważna.

Jak zrobić piercing na szyi krok po kroku? Procedura wygląda następująco.

 1. Należy wybrać optymalny obszar skóry do implantacji biżuterii.
 2. Przyszłe miejsce przekłucia jest dezynfekowane. Narzędzia mistrzowskie muszą być również sterylne.
 3. Przy pomocy specjalnego narzędzia - podobnego do skalpela lub igły wolumetrycznej - wykonuje się niewielkie nacięcie w skórze. Podczas zabiegu nie może wystąpić krwawienie, ponieważ nacinana jest górna warstwa skóry.
 4. Pod skórą umieszcza się płytkę podstawową. Główka biżuterii jest wkręcona na wierzchołek szpilki. Tylko ona będzie widoczna dla oka zewnętrznego. Podczas procesu gojenia płytka jest pokryta odpowiednio gęstą tkanką, dzięki czemu akcesorium jest pewnie zamocowane.

 

Jeśli zdecydujesz się na Jeśli zdecydowałeś się na modyfikację ciała, musisz pamiętać, że jest surowo zabronione, aby zrobić to w warsztacie. Może to prowadzić do infekcji, a nawet śmierci. Gdy ozdoby staną się nudne, trzeba będzie wezwać fachowca: usunąć Usuwanie mikrodermy na własną rękę lub zlecanie tego zadania niezaufanemu technikowi jest niebezpieczne.

Pielęgnacja piercingu

Jak szybko goi się Twój kolczyk na szyi przekłuwanie szyi a to, czy mikrodermabrazja się przyjmie, zależy w dużej mierze od pielęgnacji bezpośrednio po zabiegu. W okresie regeneracji takie manipulacje powinny być przeprowadzane:

 • Dwadzieścia cztery godziny po Dwanaście dni po implantacji nie zaleca się moczenia miejsca przekłucia.
 • Przez pierwsze trzy dni Po zabiegu na kolczyk należy założyć plaster. Ma to na celu ochronę rany przed brudem i zarazkami.
 • Przez pierwszy tydzień Nie należy dotykać mikrodermy rękami. Ważne jest również, aby upewnić się, że produkt nie ma kontaktu z odzieżą. W przeciwnym razie istnieje zwiększone ryzyko infekcji.
 • Codziennie Miejsce wkłucia powinno być codziennie pielęgnowane przy użyciu roztworu antyseptycznego. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć ręce mydłem antybakteryjnym.

Końcówka na mikrodermie może być zmieniona dopiero wtedy, gdy skóra całkowicie się zregeneruje. Czas gojenia jest indywidualny, ale zazwyczaj trwa co najmniej sześć miesięcy. Jeśli miejsce wkłucia nie zostanie dokładnie opatrzone, dojdzie do zapalenia rany. Może to doprowadzić do odrzucenia akcesorium. W miejscu odrzuconego elementu pozostanie blizna, którą można usunąć jedynie poprzez resurfacing laserowy. Przy pierwszych oznakach odrzucenia, należy skonsultować się z profesjonalistą: im wcześniej i staranniej zostanie usunięta mikrodermalna, tym mniejsza będzie blizna.

Mikrodermologia na szyi: czy warto ryzykować?

Kolczyk w szyi wygląda bardzo nietypowo i stylowo. W dodatku trend jest młody, a jednak taka modyfikacja ciała nie jest spotykana na co drugim. Dlatego też mikrodermobrazja cieszy się zainteresowaniem osób, które szukają sposobu na wyrażenie swojej indywidualności w prawdziwie ekskluzywny sposób. Niektórzy widzą w tej nietypowej biżuterii sposób na ukrycie małej blizny. Czysta prostota procedury: jeśli zaufasz profesjonalnemu rzemieślnikowi, nie ma bólu ani kłopotów.

Trend ten nie jest związany z określoną subkulturą. Takie akcesoria może nosić każdy. Fashionistkom podoba się możliwość zmiany elementu dekoracyjnego produktu. Jeśli widoczna część akcesorium stanie się nudna - nietrudno ją wymienić. Dodatkowo możesz dobrać kolczyki do wizerunku: koronkowy kamień do sukni wieczorowej lub metalowy ćwiek do buntowniczej stylizacji - wybór jest ogromny.

 

Zanim zdecydujesz się na procedurę, mądrze jest mieć świadomość, że sprawy mogą stać się trudne. Fakty przeciwko piercing obejmują następujące.

 • Możliwość odrzucenia. Organizm może nie zaakceptować akcesorium, jeśli jest ono wykonane z materiału niskiej jakości. Poza tym nie da się przewidzieć, jaką reakcję na dany stop będzie miał konkretny organizm. Microdermal może nie pasować z powodu niewłaściwej pielęgnacji, ale w tym przypadku jesteś odpowiedzialny za wszystko.
 • Ryzyko infekcji. Zakażenia mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci. Patogeny mogą przedostać się przez nakłucie, czy to z powodu niewłaściwej sterylizacji przez rzemieślnika, czy też z powodu niewłaściwej pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawdzonego fachowca i postępować zgodnie z pełną listą procedur konserwacyjnych.
 • Ślad po usunięciu. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał usunąć produkt, w jego miejscu pozostanie blizna. Trzeba go będzie usunąć laserem. Jeszcze większa blizna pozostanie, jeśli akcesorium będzie musiało zostać usunięte z powodu wywołanego procesu odrzucenia.

Pamiętaj, aby rozważyć wszystkie za i przeciw. Tylko w ten sposób można zdecydować, czy warto ryzykować, czy nie.

Jak wybrać biżuterię

Biżuteria mikrodermalna to biżuteriaNależy starannie dobierać biżuterię. Część dekoracyjna nie wymaga wyjaśnień: wybierz według własnego gustu. Dziewczynki zazwyczaj wybierają biżuterię wykonaną z metali szlachetnych lub kamieni. Takie dodatki wyglądają luksusowo. Możliwe jest uzyskanie kilku twirli na raz: na przykład, na wysokie imprezy towarzyskie - lakoniczny diament, na imprezy młodzieżowe - twirl w formie owada, na codzienny wygląd - "nit".

Z częścią, która jest wszczepiana, sprawy są o wiele bardziej skomplikowane. Nie można używać modeli wykonanych ze stali chirurgicznej. Materiał ten zawiera nikiel: dostając się do rany, często wywołuje procesy zapalne i prowokuje odrzucenie.

Optymalnym metalem bazowym jest tytan, który jest oznaczony symbolem ASTM. Materiał w ogóle się nie utlenia, co redukuje do zera możliwość odrzucenia biżuterii.

Bez piercingu: symulacje mikrodermalne na szyi

Mikrodermalna wymaga nakłucia, na co nie każdy jest przygotowany. Dlatego też jubilerzy zaczęli tworzyć akcesoria, które są przeznaczone do naśladować mikrodermale, które są jak kamyczki na żyłce wędkarskiej. Oczywiście, na zewnątrz Jednak gdy patrzy się z daleka, żyłka wędkarska jest w ogóle niewidoczna, tak jakby kamień czy wisiorek stanowiły ozdobną część mikrodermy. Efekt ten powstaje szczególnie dobrze, gdy jest on odpowiedniej długości - w zagłębieniu między obojczykami.

Niewidoczny naszyjnik z diamentem lub sześcienną cyrkonią jest świetną alternatywą dla kolczyków na szyi. Podobnie jak prawdziwy mikrodermobraz z ozdobnym elementem z kamienia, akcesorium to jest zwięzłe i schludne, więc z pewnością będzie pasować do każdej stylizacji. A co najlepsze, nie ma nic do implantacji.

Dowiedz się więcej na: http://azweb.pl