Jak wybrać złoty łańcuszek dla mężczyzny

Co należy wiedzieć wybierając złoty łańcuszek dla mężczyzny?

Mężczyźni często noszą ten dodatek, aby podkreślić i uzupełnić swój wygląd.

Jubilerzy projektują wiele modeli, które są zupełnie inne niż modele damskie. Są one bardziej masywne i wyglądają imponująco. Wielu mężczyzn preferuje grubsze modele, demonstrując w ten sposób swój status i znaczenie.

Jak wybrać złoty łańcuszek dla mężczyzny

Aby znaleźć idealne akcesorium, musisz najpierw zdecydować się na kilka szczegółów.

  1. Czy ma być noszony samodzielnie, czy będzie pasował do krzyżyka, talizmanu? Do wisiora dobierane są łańcuszki o grubości do 7mm. Szerszy element jest noszony jako osobna część biżuterii.
  2. Przy wyborze długości należy wziąć pod uwagę rozmiar szyi. Łańcuchy męskie o długości 40 cm pasują do chudzielców i nastolatków, długość 45 cm - będzie dobrze wyglądać na mężczyznach średniego wzrostu, którzy noszą ubrania w rozmiarze 48-52. Długość 50cm jest uniwersalna i odpowiednia dla prawie każdego. Łańcuch o długości 55 centymetrów dobrze wygląda na większych mężczyznach. Nie przylega do szyi, ale raczej luźno leży na wysokości obojczyków i zgrabnie zwisa w dół. Dla tych, którzy noszą ten dodatek tylko pod ubraniem, możesz wybrać złoty łańcuszek męski dłuższy niż 60 cm.
  3. Grubość jest zazwyczaj dobierana w zależności od budowy ciała i stylu noszącego. Zbyt cienkie łańcuszki, podobne do tych noszonych przez kobiety, nie istnieją. Im większy człowiek, tym masywniejszy łańcuch. Najbardziej optymalnym i uniwersalnym rozmiarem jest grubość 4-6 mm.
  4. Zastanawiając się jak wybrać złoty łańcuszek dla mężczyzny, aby wyglądał pięknie podczas zakupu, należy zwrócić uwagę na splot. Standardem jest oplot Bismarck. Składa się on z kompleksowych połączeń objętościowych ogniw o różnych wzorach i jest wykonywany ręcznie. Plated: ogniwa znajdują się w jednej płaszczyźnie, tworząc efekt płaskiej powierzchni. Kotwica: nazywana tak ze względu na podobieństwo łańcucha, na którym trzymana jest kotwica. Ogniwa tych modeli łączą się ze sobą prostopadle. Rhombus: Płaskie, w kształcie rombu, spłaszczone ogniwa leżą w jednej płaszczyźnie. Istnieją również sploty bizantyjskie, sploty linowe i wiele innych. Prawie wszystkie modele przeznaczone dla mężczyzn mają duże ogniwa o kanciastych kształtach.
  5. Aby wybrać odpowiedni złoty łańcuszek dla mężczyzny, należy zwrócić uwagę na zapięcie. Niezawodne będą zamki okrągłe (sprężynowe) lub karabinki. Lepiej kupić modele z dużymi zapięciami. Zaleca się, aby przed zakupem sprawdzić te punkty z konsultantem. Pamiętaj, że każdy zamek może się szybko zepsuć, jeśli nie jest właściwie używany. Należy więc trzymać się zaleceń, zdejmować łańcuch podczas kąpieli.
  6. Cena zależy od wagi łańcucha: im dłuższy i grubszy łańcuch, tym więcej złota zawiera, a zatem tym wyższa jest jego cena.

Przy zakupie biżuterii można skorzystać z pomocy konsultanta, który doradzi, jak dobrać odpowiedni złoty łańcuszek.