Doskonała biżuteria ślubna

Ślub i wesele, przyjęcie, menu, dojazd, zaproszenia, suknia, buty - tych spraw, które musi załatwić przyszła panna młoda przed ślubem jest rzeczywiście cała masa. Dlatego nie ma się co dziwić, że w takim ferworze może się okazać, że zapomnimy o pewnych kwestiach, które również będą bardzo ważne tak jak przykładowo wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej - wyjaśnia pracownik Salonu jubilerskiego Siudek

Faktem jest, że biżuteria powinna być dopasowana do sukni, zatem najlepiej będzie szukać jej po zamówieniu sukni, jednak na pewno nie zostawiamy tego na ostatnią chwilę. Od dobrej biżuterii zależy naprawdę bardzo wiele, bo im lepiej biżuteria będzie odpowiadać pannie młodej tym lepsze będzie miała samopoczucie na ślubie.

Najlepiej pannie młodej powinna odpowiadać biżuteria jej własnego projektu, albo też specjalnie dla niej projektowana, może przykładowo przez pana młodego. Coraz więcej pracowni jubilerskich oferuje obecnie klientom możliwość przygotowywania takich wzorów, które będą odpowiadały wymaganiom. Kolejną zaletą biżuterii na zamówienie będzie to, że można ją idealnie dopasować pod kątem sukni ślubnej, zadbać, by każdy szczegół dobrze się z nią komponować. Decydując się na zamówienie biżuterii w pracowni artystycznej, warto będzie pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Po pierwsze

Do pracowni jubilerskiej trzeba się zgłosić się na więcej niż tydzień przed datą ślubu. Jeśli do ślubu będzie za mało czasu może być tak, żę trudno będzie taką ozdobę wykonać w krótkim czasie. Warto także mieć pewien zapas czasu, zawsze może się pojawić konieczność realizowania jakichś poprawek.

Wyjątowa biżuteria ślubna

Po drugie

Należy sprawdzić z jakich materiałów projekty są wykonywane. Najlepiej oczywiście, by produkt był wykonany ze srebra w wysokie próbie 925. Nie decydujmy się na produkty posrebrzane. Warto także sprawdzić czy używane kamienie bądź też koraliki. Jeśli chcemy się zdecydować na firmę Swarovski warto sprawdzić czy będzie również dodawany certyfikat na taki wyrób.

Po trzecie

Należy zwracać uwagę na taką kwestię jak kreatywność danego projektu. Trzeba szukać takiej propozycji, która będzie różnić się od dostępnych na rynku wzorów, bo przecież tylko wtedy ma sens kupowania, zamawiania własnej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto pozwolić na odrobinę szaleństwa w pracowni. Można szukać różnych wzorów oraz materiałów, zestawiać je ze sobą i sprawdzać czy dana estetyka będzie rzeczywiście dla nas odpowiednia, czy będziemy z niej zadowoleni.

Jeśli na żywo nie możemy sprawdzić estetyki będzie można również szukać wzorów w sieci, zobaczyć na stronach pracowni gdzie artyści prezentują swoje projekty. Na pewno nie będzie to najlepsze możliwe sprawdzenie, ale zawsze jakiś sposób na to, by dany projekt w miarę możliwości ocenić i zastanowić się czy dla nas będzie rzeczywiście odpowiedni, czy estetycznie będzie odpowiadał upodobaniom.