The Asscher Cut Diamond

Oferujemy najbardziej popularne kształty diamentów w naszej certyfikowanej wyszukiwarce diamentów luzem i drobnej biżuterii wybór. W najbliższych miesiącach na Blogu Brilliance pojawią się różne kształty diamentów, począwszy od wyciętego diamentu Asschera.

W 1902 roku Abraham i Joseph Asscher, właściciele Royal Asscher Diamond Company, wykorzystali techniki cięcia stopniowego i fasetowania szmaragdowego cięcia, ale zmodyfikowali jego konstrukcję, czyniąc go idealnie kwadratowym z przyciętymi narożnikami. Nazwany na cześć swoich wynalazców, w wyniku ich projektu powstał nowoczesny diament Asschera. Podobnie jak w przypadku szmaragdowego cięcia, fasetowanie dobrze wyciętego diamentu Asschera stworzy iluzję podobną do korytarza z odbijającymi się lustrami. Dzisiaj, nowe techniki cięcia dają diamenty Asschera o oszałamiającym blasku. Czy Twój styl jest Vintage lub Modern, Asscher wycięte diamenty są wspaniałym wyborem do rozważenia.

Błyskotliwość i powab art deco sprawiają, że cięte diamenty Asschera są niezwykle popularne na dzisiejszym rynku. Niedawno gwiazdy, takie jak Kate Hudson i Reese Witherspoon wybrały Asscher wyciąć diament na ich pierścienie zaręczynowe i kształt był nawet wyświetlane na hit Sex and the City show.

Przy wyborze diament Asscher, luźne lub ustawić, szukać koloru, aby być oceniane nie mniej niż "I". Wskazane jest, aby wybrać jasność "SI1" lub wyższej, jak inkluzje są postrzegane łatwiej w Asscher cięte certyfikowanych diamentów. W odniesieniu do głębokości i procentów w tabeli, 55% - 72% są uważane za dopuszczalne. Wreszcie, zalecamy wybór diamentów luzem certyfikowanych przez GIA, ponieważ ich klasyfikacja diamentów jest najbardziej dokładna i spójna.