Kolorowe kamienie szlachetne!

Kolorowe kamienie szlachetne

Kamienie szlachetnewystępują w każdym kolorze spektrum. Podczas gdy cenne szafiry, rubiny i szmaragdy są często co przychodzą na myśl, gdy jeden myśli o kolorowych kamieni szlachetnych, istnieje wiele pięknych kolorowych kamieni szlachetnych do rozważenia. Są to ametyst, cytryn, granat, peridot, niebieski topaz, turkus i akwamaryn, między innymi. Nawet z klejnotów zwykle związane z tylko kolor, są często subtelne gradacje i różnice w odcieniu i nasycenie kolorów

Szafiry, rubiny i szmaragdy

Najbardziej cenione kolorowe klejnoty to zazwyczaj te z najgłębszym nasyceniem koloru i preferowanymi odcieniami. Szafiry mogą mieć kolor od bladoniebieskiego do prawie czarnego, jednak najbardziej pożądane są głębokie, żywe odcienie niebieskiego. Z rubinami, najbardziej poszukiwanym kolorem jest "krew gołębia", głęboki krwisty kolor rubinu, który jest wydobywany w tym, co kiedyś było znane jako Birma. Szmaragdy mają kolor od bladozielonego do bardzo ciemnego, ciemnego koloru, jednak najbardziej cenione szmaragdy mają głęboki zielony kolor.

Bogactwo koloru

Zazwyczaj im głębszy kolor, tym cenniejszy klejnot. Najdroższe ametysty, na przykład, będzie głęboki, bogaty kolor fioletowy. Podczas gdy niektórzy ludzie będą wybierać lżejszy odcień kamienia szlachetnego dla jego przystępności, inni po prostu wybrać lżejsze kolory jako preferencji.

Fancy Color Diamonds

Tradycyjne diamenty są wyjątkowe, że ich wartość jest określona przez brak koloru. While most people assume that diamonds which are clear and colorless are the most valuable, naturally occurring col ored diamonds can be among the pricest of gems. Naturalne występujące kolory diamentów obejmują różowy, kanarkowy żółty, czekoladowy brąz, czarny, i czerwony - z czerwonymi diamentami posiadania najwyższej wartości.

Your Selection

All gems, jasne lub kolorowe, zależy od eksperta cięcia i polerowania wydobyć ich subtelności kolorów i brilliance. Najważniejsze jest, aby wybrać klejnotów, które "taniec" - te z żywym kolorze i iskry.

Kiedy sklep dla następnego skarbu Gemstone, pamiętaj, masz tęczę kolorowych klejnotów do wyboru. Niech nasz Master Jeweler stworzyć jedyny w swoim rodzaju skarb z kamieni szlachetnych, które kochasz.