Złote obrączki

Przy okazji ślubu jest wiele wydatków, ale na jedną rzecz warto wydać trochę więcej pieniędzy i dobrze przemyśleć swój wybór. A właściwie na dwie rzeczy, ponieważ mowa jest tutaj o obrączkach ślubnych. Założymy je pierwszy raz w dzień ślubu, a potem będziemy je nosić aż do końca życia, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Ważna jest trwałość, ważny jest wygląd, ale ważne jest też, by nie zbankrutować i nie wchodzić na nową drogę życia bez pieniędzy, więc warto jest się ograniczyć do sumy około 1000 złotych. Na takich obrączkach skupiamy się tutaj.

Obrączki ze złota

Przyjęło się, że obrączki powinny być wykonywane ze złota. Taka tradycja działa już od setek lat i zgadzamy się wszyscy, że złota obrączka to najlepszy symbol małżeństwa. Złoto jest zarazem eleganckie i delikatne, dzięki czemu paniom nie psuje ono kreacji, a nieprzywykli do biżuterii panowie na pewno z jego powodu nie będą jakoś specjalnie niezadowoleni. Klasyczne złoto żółte zaczęło się jednak wielu osobom wydawać nudne, przez co poszukują jego alternatyw, na przykład złota białego. Trzeba wiedzieć, że złoto białe to określenie handlowe, bo nie ma złota białego. Jest mieszanka złota i palladu bądź niklu. Złoto bardzo białe to złoto, które zostało dodatkowo pokryte rodem. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad. Rodowanie białego złota z czasem się ściera i pozostaje mniej imponujący kolor, a tańsza domieszka niklowa zamiast palladowej może powodować podrażnienia skóry.

Różne rodzaje złota

Na zakup alternatywnych rodzajów złota często decydują się ludzie, których klasyczne złoto nudzi. Do wyboru jest tutaj naprawdę sporo ekscytujących możliwości. Bardzo często nowożeńcy stawiają obecnie na połączenie dwóch kolorów złota, na przykład złota białego z żółtym lub białego z różowym.

Rodzaje obrączek ślubnych

Polecamy biżuterię od siudek.com.pl

Takie połączenia wypadają bardzo efektownie. Popularne są także kombinacje trzech kolorów, ale są one dość wyraźnie droższe, a do tego sprawiają problemy, jeśli chodzi o wszelkie przeróbki czy poprawki. Korekta rozmiaru zawsze jest w takich przypadkach ryzykowna. A korekta rozmiaru to ważna i często niezbędna rzecz, ponieważ rozmiar palca zmienia się z czasem i trzeba dopasować do niego obrączkę, która kiedyś pasowała idealnie.

Kamienie szlachetne

Klasyczna moda przedstawia obrączki ślubne jako zwykłe obrączki bez kamieni szlachetnych, ale coraz częściej panie skłaniają się ku obrączką wyposażonym chociażby w niewielki kamyk, prawdziwy lub sztuczny. Z kamieni naturalnych najpopularniejsze są diamenty. Diamenty mogą być dość drogie, ale jeśli kamień jest stosunkowo niewielki i jeśli jego szlif nie jest przesadnie ekstrawagancki, nie powinien on być aż taki drogi. Dość wyraźnie tańsze są kamienie sztuczne, na przykład cyrkonie, które nie wyglądają wyraźnie gorzej, a na pewno pozwalają oszczędzić sporo pieniędzy. To oczywiście tylko pierwsze z brzegu propozycje.