Obrączki - biżuteria "na zawsze"

Przygotowanie wesela to wielkie przedsięwzięcie, wymaga czasu, zaplanowania wieli kwestii oraz zakupienia obrączek, sukni ślubnej dla panny młodej czy garnituru dla pana młodego. Z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba zarezerwować dla siebie salę. Trzeba też poszukać odpowiedniego zespołu, najlepiej z polecenia znajomych.

Oczywistą oczywistością jest konieczność posiadania przepięknej sukni i skrojonego na miarę garnituru dla pana młodego. Ustalamy z wyprzedzeniem menu i wysyłamy zaproszenia. Cześć z nowożeńców na ostatnią chwilę zostawia wybór obrączek ślubnych, ale jest to błąd. Znacznie lepiej jest tę sprawę załatwić z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to biżuteria na całe życia, a do ustalenia jest naprawdę wiele szczegółów.

Obrączki ślubne złoto, platyna – jaki materiał wybrać?

Różne materiały mogą dać bardzo różny efekt. Cały czas zdecydowanie najpopularniejsze są obrączki ze złota i to one dominują w katalogach ślubnych. Za parę zapłacimy 900 złotych lub więcej. Górnego limitu ceny w zasadzie nie ma i bez problemu znajdziemy parę także i za 10.000 złotych. Złoto jest materiałem bardzo dobrym na obrączki, ponieważ jest to materiał tradycyjny o przyzwoitej odporności na uszkodzenia i nie trzeba być w stosunku do niego specjalnie delikatnym. Niektóre osoby rozpatrują tylko złoto, ponieważ nie wyobrażają sobie innego kruszcu na obrączki.

Oryginalne obrączki ślubne

Coraz więcej par decyduje się jednak poszukać czegoś mniej tuzinkowego. Ciekawym pomysłem są zwłaszcza obrączki tytanowe, których niska cena i fenomenalna wytrzymałość mocno przyciągają. Jest to rozwiązanie dla osób nowoczesnych lubiących industrialne trendy.

Zakup obrączek

Najczęściej obrączki tytanowe są surowymi pierścieniami. Ciekawiej pod względem estetycznym wygląda platyna. Prezentuje się naprawdę pięknie i posiada urzekający połysk. Trochę mniej urzekające są ceny, ponieważ para platynowych obrączek to wydatek rzędu 10.000 złotych.

Obrączki ślubne - ceny za parę, a jakość

Kiedy kupuje się obrączki ślubne, nie można tylko patrzeć na wygląd. Biżuteria to oczywiście element czysto estetyczny i gdybyśmy chcieli wytrzymałości, wykonywalibyśmy ją ze stali, najlepiej zbrojonej, ale mimo wszystko w przypadku obrączek ślubnych trzeba aspekty praktyczne jak najbardziej wziąć pod uwagę. Obrączki nosi się na palcu przez cały czas i zakładamy, że będą one tam przynajmniej kilka dekad. W związku z tym powstaje pytanie, czy warto trochę dopłacić, a właściwie czy dopłacając trochę lub trochę więcej pieniędzy, na pewno uzyskamy lepszy efekt.

Za platynowe obrączki ślubne płaci się po kilkanaście tysięcy złotych, obrączki złote za kilka tysięcy to nic nadzwyczajnego, a z kolei obrączki tytanowe, nawet bardzo urozmaicone, to tylko kilkaset złotych. Jeśli chodzi o wytrzymałość, zdecydowanie wygrywają obrączki tytanowe, a w przypadku obrączek złotych często warto jest wybierać złoto z domieszkami, które nie tylko jest tańsze, ale będzie bardziej wytrzymałe.