Oryginalne obrączki tytanowe ślubne - hit, czy nieudany pomysł?

Wybór obrączek to jedna z podstawowych decyzji przed jaką stają przyszłe małżeństwa. Sklepy jubilerskie mają tutaj bardzo szeroki wybór i na pewno podjęcie decyzji nie będzie proste. Pamiętajmy, że obrączki będziemy używać przez wiele kolejnych lat. Poza złotem, srebrem pojawiają się także inne obecnie propozycje takie jak między innymi tytan.

Obrączki ślubne tytanowe – zalety

Pomysł na obrączki z tytanu pojawił się jako forma tańszej alternatywy dla małżonków. Ten materiał jak się okazuje obecnie jest rzeczywiście coraz chętniej w jubilerstwie wykorzystywany, służy do tworzenia kopert i bransolet zegarków. W związku z szeregiem wydatków, które musimy ponieść przy organizacji ślubu aspekt cenowy na pewno dla wielu osób jest bardzo ważną kwestią. Tradycyjne złoto to jeden z najcenniejszych i najdroższych metali, ceny obrączek ze złota sięgać będą od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Obrączki tytanowe na pewno są unikatowe, cechują się także wysoką odpornością. Dostępne w wielu różnych profilach mogą być wklęsłe, wypukłe czy płaskie, mają także różne szerokości. Tytan charakteryzuje się tym, że to materiał, który ma formę matową, ale nadaje się do łączenia ze złotem różowym albo żółtym.

Czarny tytan

Takim ciekawym wyborem może być także czarny tytan, tutaj jednak trzeba będzie się już liczyć z większymi kosztami, powyżej 1000 złotych, taki zwykły tytan kupimy za około 200 złotych. Innym walorem obrączek z tytanu jest to, że będzie się je łatwo czyściło, szybko można się pozbyć zarysować z pomocą wody, płynu do mycia naczyń albo też propozycji produktu do czyszczenia biżuterii.

Obrączki z grawerem

Obrączki ślubne z brylantem lub grawerem

Jak w przypadku innych metali możliwe będzie także grawerowanie, wmontowanie kamieni szlachetnych albo też półszlachetnych. Inkrustacja jest szczególnie chętnie stosowana, gdy chodzi o obrączki damskie, wówczas można wpleść pojedyncze oczka jak i też kilka kamieni. Oczywiście tak jak w każdej biżuterii również i tutaj pojawiać się mogą pęknięcia, jednak są one rzadkimi przypadkami. Tytan to materiał, który rzeczywiście ma szczególną trwałość. Tytanowa obrączka może być również jednym rozwiązaniem, gdy chodzi o osoby, które mają problem z reakcjami alergicznymi na złoto.

Wady obrączek tytanowych

Niestety również i ten materiał ma swoje wady. Trzeba pamiętać, że w przypadku obrączek tytanowych nie ma możliwości zmienić rozmiaru, a to po latach może być potrzebne, Oczywiście trzeba także pamiętać o estetyce, która pozbawiona jest błysku i to również taki element, który nie wszystkim może podpowiadać. Dlatego akurat ten element może być również zaliczony na minut, trzeba bowiem pamiętać, że obrączki większości z nas kojarzą się raczej z biżuterią, która będzie się pięknie błyszczeć i dlatego to będzie taki element, który przy tytanowych obrączkach nie zaistnieje.