Kwietniowy kamień urodzinowy - diament

Powszechnie znany jako "najlepszy przyjaciel dziewczyny", diament jest jednym z najbardziej wartościowych i klasycznie eleganckich kamieni szlachetnych na rynku drobnej biżuterii. The birthstone dla tych, którzy urodzili się w miesiącu kwietniu, diamentu unikalny blask można znaleźć gracing wszystko od zaangażowania pierścienie do mody biżuterii do ponadczasowych bransoletki tenisowe. One of the hardest and most durable materials found in nature, the diamond's permanence makes it a fitting symbol of lifelong loyalty and devotion.

Diament jest głęboko zakorzenione w historii gemstone, z długą reputację jako ostateczny znak miłości i przywiązania. Pierwszy diament zaangażowania pierścień został podany do Marii z Burgundii przez arcyksięcia Austrii, Maximiliam I, w 1477, iskrzenia tradycji, która jest utrzymywana przez większość par do dnia dzisiejszego. Diamenty są również ulubionym prezentem na rocznicę ślubu. Kamień szlachetny jest tradycyjnym symbolem 10, 60 i 75 rocznicy ślubu.

Diamenty zostały po raz pierwszy znalezione około 800 pne w Indiach, gdzie klejnoty były używane do dekoracji dewocyjnych posągów i innych przedmiotów religijnych. Okazy były cenione w starożytnej Grecji i powiedziano, że ucieleśniają ogień stałej miłości. Zdolność niektórych diamentów do świecenia w ciemności był uważany za dowód ich magicznych mocy.

Starożytne kultury wierzyli, że diamenty mogą leczyć psychicznie chory, odpędzić zło, przynieść szczęście i inspirować takie cnoty jak odwaga i hojność w użytkownika. Do 15 wieku, tylko królowie i władcy nosili diamenty jako symbol siły i odwagi w walce. Późniejsze opowieści twierdził, że strzały Kupidyna były zakończone z diamentów, a Gemstone związek z miłości i romansu urodził. W całej historii, diamenty służyły jako symbol władzy, miłości i doskonałości: francuski cesarz Napoleon zaprezentował swojej żonie diamentowy naszyjnik po narodzinach ich syna.

diament

Jakość diamentu jest określana przez ocenę "czterech C" - przejrzystość, kolor, szlif i karat:

Clarity: Najcenniejsze diamenty to te o idealnej przejrzystości, pozbawione inkluzji i skaz.

Kolor: Nawet najmniejsze różnice w kolorze mogą stanowić znaczącą różnicę w jakości i wartości diamentów.

Cut: Każdy kamień szlachetny wygląd i blask mogą być poprawione lub osłabione w oparciu o zalety jego cięcia.

Karat: Wartość rynkowa diamentów jest mierzona w karatach na podstawie ich wagi. Jeden karat jest równoważny 0,2 grama.

Oprócz cenionych bezbarwny odmiany, diamenty są również znaleźć w szerokim spektrum żywych kolorów. Znane jako "fancy colored diamonds", są one popularne wśród tych, którzy cenią sobie siłę i trwałość diamentu, ale wolą bardziej niekonwencjonalny wygląd.

Diamenty zostały wydobyte w Indiach, Brazylii i Południowej Afryce od końca 19 wieku. W latach 50-tych XX wieku znaleziono nowe źródło diamentów zakopane w wiecznej zmarzlinie Syberii, a kolejne złoża odkryto w zachodniej Kanadzie.