Obrączki na dłoniach - symbol nieprzemijającego uczucia

Miłość to wierność wyborowi. Konsekwencją tego wyboru dla wielu z nas będzie ślub i dalej pragnienie, by każdy dzień spędzać obok swojej drugiej połówki. To ma być najpiękniejszy dar od życia jaki można dostać. Obrączka od wieków to symbol miłości oraz wierności, wzajemnego przekonania, że od tej pory pragnie się już tylko wspólnego życia.

Dlatego oprócz wyboru sukni, dodatków i wszystkich innych spraw związanych z organizacją trzeba będzie oczywiście pamiętać o wyborze odpowiednich wyjątkowych obrączek. To one będą nam towarzyszyć przez całe życie.

Obrączki ślubne - trwałość

Większość biżuterii jaką kupujemy ma funkcję dekoracyjną, podkreślać ma nasz styl oraz urodę. Dopiero później zwraca się uwagę na wygodę, trwałość i praktyczność używania. Jeśli chodzi natomiast o obrączki taką kluczową sprawą będzie nie estetyka, ale właśnie praktyczność.

Jaki kolor złota? - Żółte, różowe, czerwone?

Kolor złota będzie uzależniony od próby a wiec stosunku czystego złota do innych metali oraz tego jakie one są. Niższa próba złota pozwala nam uzyskać delikatne a jednocześnie intensywne odcienie. Powierzchnia obrączek może być matowa bądź też polerowana.

Próba złota

Próba będzie nam podawać ile w stopie znajduje się czystego złota. Niższa próba np. 375 co oznacza, że w takim produkcie mamy 37,5% złota czystego i poza tym reszta to inne metale. Czerwone złoto to 37,5% żółtego złota. W zależności od tego jaki chce się uzyskać kolor stosuje się potem odpowiednie dodatki.

Co symbolizują obrączki

Kolor złota zależy od jego próby, czyli stosunku czystego złota do innych metali oraz tego, jakie one są. Niższa próba złota pozwala na uzyskanie bardzo delikatnych i jednocześnie bardzo intensywnych odcieni. Powierzchnia takich obrączek może być zarówno matowa jak i polerowana. Zacznijmy od tego, czym właściwie jest próba?

Te połączenia złota niekiedy są zaskakujące i pojawia się pytanie czy po prostu nie będzie lepiej zrobić obrączek z czystego złota. W praktyce jednak nie będzie można tak zrobić, ponieważ złoto czyste jest bardzo miękkim metalem, który jest podatny na uszkodzenia oraz ścieranie i dlatego niestety nie można wykonać z niego dobrych obrączek. najczęściej stosuje się próbę 585, gdzie mamy 41,5% procenta innych metali i to już wystarczająca ilość, by uzyskać takie obrączki, które będą miały zadowalającą wytrzymałość.

Oryginalne obrączki ślubne - Zabawa z kolorami

Od kilku lat w naszym kraju pojawiają się obrączki, które łączą dwa a nawet trzy kolory. Możliwość łączenia daje tak naprawdę ogromne pole do popisu i jubilerzy mogą tutaj przygotowywać wiele różnych propozycji. Charakterystyczna będzie wielość form, przeplatanie kolorów, mnogość różnych wzorów, przez co obrączki będą w stanie spełniać oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Stosuje się właściwie wszystkie kolory złota, żółte, różowe, czerwone, białe. Obrączki dwu albo trzy kolorowe są droższe między innymi z powodu tego jak trzeba nad nim pracować.

Dopasowanie w związku i.. na obrączkach

Wiele osób decyduje się obecnie na kupowanie obrączek w internecie, ale niestety potem rzeczywistość może być przykra, ponieważ to co na zdjęciu w sieci wyglądało doskonale nie będzie takie w rzeczywistości. Dlatego najlepiej będzie oczywiście zobaczyć wcześniej obrączki na żywo, wtedy również można skutecznie sprawdzić jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni.