Diamentowe przesądy i przesądy dotyczące pierścionków zaręczynowych

W Brilliance, nasz zespół składa się z miłośników diamentów, którzy są zawsze na poszukiwania ciekawych historii o tym rzadkim, genialny i niezniszczalny klejnot. Jako uniwersalny symbol miłości i lojalności, to nic dziwnego, że diament jest podstawą tak wielu magicznych legend.

Pierwsze użycie diamentu jako klejnotu pierścionek zaręczynowy było w 15 wieku, kiedy arcyksiążę Maksymilian przedstawił diamentowy pierścionek zaręczynowy do Marii z Burgundii. Choć klejnot był rzadkością wtedy, to od tego czasu stał się zwyczajowym kamieniem używanym w nowoczesnych pierścionkach zaręczynowych. Dziś, diament wyczarowuje obrazy rock-solid zobowiązania i ponadczasowy romans. Ale w wiekach minionych, symbolizm kamienia wziął na zupełnie inny spin.

Magiczne przesądy

Uważa się, że drzazgi spadłych gwiazd i łzy bogów, diamenty były noszone przez starożytnych Rzymian jako amulety w bitwie, aby zapewnić siłę i odwagę. Jako dodatkowy środek niezwyciężoności, Roman royalty nestled diament-obudowane napierśniki pod ich zbroi. Oni również donned klejnot do odpędzania złych duchów i demonów nocnych, zwiększenie potencji diamentu przez noszenie go na lewej stronie ciała.

Ancient Hindus wierzył, że diamenty zostały utworzone przez uderzenia pioruna na skałę i że posiadał moc, aby zapobiec piorun z dotarciem do ziemi. Aby odeprzeć uderzenie pioruna, gdzie mieszkasz, spróbuj wykonać starożytny hinduski rytuał dotykania kamienia szlachetnego do każdego rogu domu.

Detektor Prawdy

Symbol godności i bogactwa, diamenty były również wierzył trzymać magiczną moc wykrywania uczciwości. Klejnot został powiedział do wzrostu dim w obecności kłamstwa, a do blasku, gdy prawda zwyciężyła. (Jak myślicie, czy to by się utrzymało na współczesnej sali sądowej?)

Medyczny cud

W starożytnych Indiach, wierzono, że diamenty leczy szaleństwo i infekcje, a nawet zostały wstrzyknięte do pęcherza moczowego, aby rozbić kamienie pęcherza. Starożytni Hindusi byli bardzo ostrożni, aby używać tylko najwyższej jakości diamentów w swoich praktykach leczniczych, jak diamenty gorszej jakości były uważane za przyczynę trądu, kulawizny lub żółtaczki. Wierzyli, że pech otaczający gorsze diamenty był wystarczająco silny, aby uniemożliwić Indrze, królowi bogów, wejście do nieba.

Zabójcza trucizna

W Europie diamenty były sproszkowane, a następnie posypywane jedzeniem w celu popełnienia morderstwa. W XV wieku uważano, że syn tureckiego sułtana zabił swojego ojca, posypując jego jedzenie diamentowym pyłem, aby objąć stanowisko króla. Połknięcie nieoszlifowanych diamentów było szczególnie śmiertelne - ostre krawędzie uszkadzały przewód pokarmowy, powodując silny ból brzucha i gwałtowną, męczącą śmierć. (Uważa się, że właściciele diamentów promowali ten mit, aby zniechęcić do kradzieży diamentów przez połknięcie).

Inne diamentowe przesądy i mity

  • - Strzały Kupidyna są zakończone diamentami
  • - Zdejmowanie lub przerabianie pierścionka zaręczynowego przynosi pecha
  • - Jeśli kobieta pozwoli innej kobiecie przymierzyć swój pierścionek zaręczynowy, ta druga kobieta skradnie serce jej oblubieńca
  • - Diamenty uwalniają swoje magiczne moce, gdy są dawane jako prezent, a ich moc maleje, gdy są wymieniane na pieniądze

Z wszystkich legend wokół diamentów - wraz z ich trwałego piękna i blasku - to nie jest zaskoczeniem, że ten niezwykły kamień szlachetny służy jako idealny symbol dla trwałej miłości.