Najmodniejsze obrączki ślubne. Trendy ślubnego sezonu 2017

Obrączki ślubne: złote klasyczne, srebrne, a może drewniane?

Wybór obrączek to jedna z trudniejszych decyzji do podjęcia przed ślubem, jakie warto kupić? Czy decydować się na białe, żółte złoto czy może jednak na platynę, tytan? A może całkowicie będziemy szukać projektu, który będzie się wyróżniał?

Ile kosztują obrączki ślubne?

Wiele osób uważa, że to najważniejszy symbol miłości. Czy tak jest w rzeczywistości można oczywiście polemizować, ale trzeba się tutaj z jednym zgodzić. Jeśli ktoś chce wziąć ślub to musi się na jakieś obrączki zdecydować. Materiał z jakiego będą wykonane zależy od nas i tego jaki mamy budżet. Najtańsze srebrne znajdziemy nawet za sto złotych, jednak one nie przetrwają wielu lat. Złote kupimy za około 300 – żółte, 400- białe. Jeśli ktoś jest miłośnikiem różowego złota to na pewno będzie mu trudno znaleźć obrączki, pojawiają się one w sprzedaży ale dość rzadko. Cena waha się i zależy od tego jak wiele danego złota będzie w obrączce. Jeśli ktoś chce postawić na obrączki tytanowe zapłaci za nie około 1000 złotych. Najdroższą propozycją będą obrączki platynowe, których cena zaczyna się od 3 tysięcy złotych. Ceny wszystkich obrączek będą wyższe, jeśli ktoś będzie chciał stawiać na kamienie szlachetne.

Jak wybrać obrączki?

Panuje kilka zasad, na które trzeba zwracać uwagę, gdy chcemy kupić idealne obrączki. Po tym jak wybierzecie materiał musicie zastanowić się również nad tym jaki powinny mieć one kształt. Można znaleźć płaskie, wypukłe, zaokrąglone, a nawet takie z nieregularnym kształtem.

Idealne obrączki ślubne

Następnie wybieramy wykończenie i tutaj trzeba decydować się na połysk bądź też mat, o ile z połyskiem będzie raczej bez problemu, o tyle znalezienie obrączek matowych już będzie trudniejsze, na pewno matowienia są w różnych formach i to może być trudny wybór. Jeśli chodzi o ostatnią kwestię trzeba także wybrać odpowiednią dla nas szerokość obrączek. Pamiętajmy, że jeśli chodzi o szerokość nie musi być ona identyczna.

Nietypowe obrączki ślubne dla nietypowej Pary

Znajdą się również propozycje obrączek niebanalnych. Na rynku są tutaj rzeczywiście różnorakie propozycje, np. obrączki oferowane w sklepie internetowym: ROREN. Jeśli poznaliście się przez internet to można wybrać obrączki, w których mężczyzna będzie miał wtyczkę RJ, a kobieta będzie portem, do którego wtyczka pasuje. Inna opcja to śrubka i nakrętka. Jednak obrączka może być wtedy nakręcona na drugą i w ten sposób stworzy się całość. Produkuje się oczywiście obrączki z grawerami i to już nikogo nie dziwi, ale coraz częściej są nawet obrączki z odciskami palców, dla informatyków pojawiają się także obrączki z kodem binarnym. Miłośnikom muzyki można wygrawerować falę dźwiękową jaka powstaje w momencie, gdy wypowiada się słowa małżeńskiej przysięgi. Wybór obrączek jest więc ogromny i najważniejsze by to młoda para czuła się dobrze w tym co wybiera.