Kamień Urodzeniowy (październik) - Klejnot Opalowy

Piękno opalu ma moc wykradania oddechu każdemu, kto go zobaczy, ale dla tych, którzy urodzili się w październiku, lśniący kamień szlachetny ma szczególne znaczenie. Oficjalny, październikowy kamień narodzin pierwszego pełnego miesiąca jesieni, cenny opal był często porównywany do opalizującej tęczy wypełniającej niebo po nagłym letnim prysznicu. Rzeczywiście, bogata mieszanka kolorów, która znajduje się w sercu tego wyjątkowego klejnotu, czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych i wizualnie uderzających kamieni naturalnych.

Pierwotnie nazwany od łacińskiego słowa "opal", co oznacza "cenny klejnot", opal został również nazwany przez Rzymian "Kupidyn Paederos" ("dziecko piękne jak miłość"), którzy zafascynowani byli niezwykłą zdolnością kamienia do odbijania różnych barw światła. Ze względu na bogatą kombinację odcieni, wielu uważało, że kamień ten posiada połączone siły wszystkich innych kamieni węgielnych. Jedna z wczesnych legend głosiła, że opal spadł na ziemię z nieba, uzyskując swoje kolory z tęczy i błyskawic w drodze na dół. Ceniony przez starożytnych monarchów jako kamień ochronny, który chronił przed złymi zagrożeniami, opal był historycznie noszony w koronach, tarczach i naszyjnikach jako ochronny talizman.

Opal został odkryty w wielu rodzajach skał płonnych, w tym w piaskowcu, limonicie, ryolicie i bazalcie. Uformowany z minerału zwanego krzemionką, kamień ten znajduje się w gorących źródłach pod powierzchnią ziemi. W miarę wysychania źródeł, mieszanina krzemionki i wody przesączała się między szczelinami skał, tworząc opal. Nierozerwalnie związane z niższym klimatem, większość światowych zasobów opalu wydobywa się w Australii, choć znaleziono go również w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Etiopii i Czechosłowacji.

Ze względu na wysoką zawartość wody (w przeciwieństwie do innych perełek, takich jak diamenty), opal jest miękkim, wrażliwym kamieniem, który musi być chroniony przed ekstremalnymi temperaturami, chemikaliami i codziennym zużyciem, które mogą powodować uszkodzenia, wysychanie i utratę koloru. Rzemieślnicy biżuterii muszą zachować dużą ostrożność podczas obróbki, cięcia i ustawiania kamieni opalowych.

Znany jako symbol lojalności i przekonania, opal służy jako znaczący i wizualnie uderzający prezent dla każdego, kto ma październikowe urodziny, myśląc, że przyniesie szczęście każdemu, kto urodzi się w tym miesiącu. Opal jest również oficjalnym kamieniem na 14. rocznicę ślubu. Ogień i energia opalu jest bezsporna w branży kamieni szlachetnych.

W Brilliance, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować piękny asortyment wykwintnej biżuterii opalowej. Wybieraj spośród szerokiej gamy kształtów i rozmiarów, równie uderzających w zestawie indywidualnie lub w połączeniu z innymi naszymi drobnymi kamieniami szlachetnymi i diamentami.