Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Z problemem wyboru odpowiedniego pierścionka często borykają się mężczyźni, którzy chcą się oświadczyć kobiecie. Znalezienie odpowiedniego pierścionka, mimo szerokiego wyboru w dostępnych sklepach jubilerskich, może być trudne. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

W przypadku pierścionków zaręczynowych najlepiej sprawdza się klasyczne połączenie dużego brylantu i złota. Możemy również wybierać spośród innych wzorów. Ważne jest, aby pierścionek podobał się ukochanej osobie. Jako przyszli narzeczeni powinniśmy również wiedzieć, jaki jest jej ulubiony wzór. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć dla niej odpowiedni pierścionek.

Czy jesteś przekonany do żółtego złota?

Żółte złoto jest najpopularniejszym wyborem w przypadku pierścionków zaręczynowych. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne są także inne rodzaje złota, takie jak białe złoto imitujące platynę oraz złoto różowe, które ma lekko różowawy odcień ze względu na dodatek miedzi.

Jest to dobry pomysł, aby zapytać swojego partnera, jaki kolor biżuterii preferuje. Jeśli ona nosi tylko srebro lub białe złoto, to jest znak, że ten utwór jest najlepszy. Istnieje wiele innych opcji do białego złota, w tym pallad, platyna i tytanu.

Diament lub inny kamień?

Pierścionki zaręczynowe z diamentami są tradycją. Taki pierścionek ma zazwyczaj duży kamień, czyli taki, który ma większą liczbę karatów. Należy również zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak jego kolor i czystość. Wszystkie rodzaje złota i metali mogą sprawić, że brylanty będą wyglądały olśniewająco.

Możesz wybierać spośród różnych kamieni, aby uzupełnić diamenty. Można wybierać spośród rubinów, szmaragdów i topazów, a także szafirów, szafirków i opali.

zaręczyny

Pamiętaj, aby uzyskać dobry rozmiar!

Pierścień zaręczynowy, który nie jest odpowiedni dla pary, lub jest zbyt duży lub zbyt mały, jest najgorszą rzeczą. Wprawdzie pierścionek można zmniejszyć lub powiększyć, ale będzie to kosztowało więcej, a także można zmienić jego proporcje. Modyfikacje nie są możliwe w przypadku pierścionków ozdobnych, takich jak pełne pierścionki wysadzane kamieniami lub rzeźbionymi.

Jeśli nie są Państwo pewni rozmiaru obrączki, warto zmierzyć obrączkę noszoną przez Państwa bliską osobę. Potrzebna będzie średnica wewnętrzna. Pozwoli nam to określić rozmiar, który powinniście Państwo zamówić u jubilera.

Sprawdź również jak nosić pierścionek zaręczynowy na stronie https://roren.pl/Na-ktorej-rece-nosi-sie-pierscionek-zareczynowy-blog-pol-1546606463.html

A co z pierścionkiem zaręczynowym robionym na zamówienie?

Możecie Państwo również wykonać swój własny pierścionek. Takich wyjątkowych pierścionków zaręczynowych nie znajdziesz w żadnym sklepie detalicznym. Możesz uczynić pierścionek unikalnym lub dodać grawerowanie. Możliwości są nieograniczone.