Zakup obrączek

Kupno obrączek to trudny temat praktycznie dla każdej młodej pary. O ile wzór będzie uzależniony od naszego gustu o tyle wybór odpowiedniego materiału i zdobień to jednak dość trudna decyzja. Trzeba sobie przeanalizować to jak się ubieramy na co dzień, czy mamy inną biżuterię. Jeśli cena nie jest dla nas tak istotna to można sobie pozwolić praktycznie na każdy rodzaj obrączek.

Co w sytuacji, gdy budżet będzie ograniczony? Czy za mniejszą cenę coś atrakcyjnego znajdziemy?

Jaki wybrać materiał?

Jeśli mamy możliwość przetopić starą biżuterię i wykonać z niej obrączki to wtedy u jubilera będziemy płacić jedynie za usługę. Jeśli chcemy wydać mniejsze środki i nie mamy materiału to będzie można zdecydować się na srebro. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to trwały materiał i dlatego pojawiać się będą różnorakie rysy na srebrze. Takim innym popularnym wyborem mogą być także obrączki pozłacane. Są one wytrzymalsze a cena nie będzie znaczenie wyższa. Za takie obrączki zapłaci się około 50 złotych. Obrączki wykonywane z żółtego złota także będą w zasięgu naszych środków. Za te najcieńsze około 3 mm zapłaci się około 200 złotych. Jeśli chcemy zapobiec odkształceniom powinniśmy wybrać takie obrączki, gdzie są odpowiednie domieszki niklu czy palladu. Inny wybór obrączek to również tytan. Nie jest to drogi zakup, ponieważ obrączki będą kosztować około 200 złotych a są szczególnie trwałe.

Obrączki wysokiej jakości

Jaką obrączkę wybrać?

Jeśli ktoś chce wybrać obrączki, które będą przez pewien czas w świetnym stanie to będzie można się decydować na tytan albo złoto. Tytan jednak nie będzie odpowiedni dla tych osób, które cenią sobie połysk. Znacznie efektowniej na palcu wyglądać będzie żółte złoto. Tutaj oczywiście im wyższa próba tym odporniejsze złoto. Za około 300 złotych znajdziemy próbę 333. Oczywiście na cenę wpływać będzie także szerokość oraz profil obrączki.

Jeśli chodzi o szerokość to jesteśmy uzależnieni od naszego budżetu, o tyle profil można wybrać w zależności od tego co nam się podoba. Można się decydować na te lekko wypukłe, zaokrąglone po bokach, ale są również takie płaskie, z załamanymi krawędziami. Wybierać profil warto zwracać uwagę na to czy obrączka od wewnątrz jest lekko wypukła, wtedy będzie łatwiej ją zakładać.

Jeśli chodzi o złote obrączki do 300 złotych znajdziemy jedynie te w niższej próbie i oczywiście takie mające około 3-4 mm. Im grubsza obrączka tym jej waga będzie większa. Im obrączka cięższa tym więcej materiału potrzeba do jej wykonywania. Właśnie dlatego, że wybór jest bardzo duży przed wizytą u jubilera warto będzie zobaczyć różne modele i zapoznać się z panującymi trendami. Jeśli ktoś lubi błyskotki i chce, by jego obrączka błyszczała na palcu powinien wybierać takie, które mają formę polerowaną. Jeśli ktoś chce unikać rzucania się w oczy musi wybrać obrączki, które będą miały matową formę.