Kupno obrączek

Jeśli w planach mamy kupowanie obrączek i przynajmniej 1500 złotych to producenci i sprzedawcy będą w stanie nam to zadanie ułatwić. Wybór modeli jest rzeczywiście ogromny. Między innymi dlatego już kilka miesięcy przed ślubem trzeba nad wyborem się zastanawiać.

W ten sposób uniknie się sytuacji, że nie będziemy mieli czasu na przygotowanie idealnych obrączek. wykonanie może zająć nawet 4 tygodnie. Jakie więc obrączki wybrać?

Dla miłośników klasyki

Jeśli ktoś stawia na klasykę i nie chce wybierać udziwnień czy zbyt wielu zdobień to najlepsze będą dla niego obrączki klasyczne, gładkie z żółtego złota. Płaski albo półokrągły profil zawsze zaprezentuje się elegancko. Zaletą tych obrączek jest to, że nawet gdy po latach będzie trzeba zmieniać rozmiar nie będzie z tym żadnego problemu.

Dla minimalistów

Jeśli ktoś chce mieć biżuterię, która nie będzie biła w oczy to wybór obrączek z białego złota albo też tytanu będzie dobrym wyborem. Obrączki tego typu są eleganckie i jednocześnie nie są tak widoczne jak te przygotowywane ze złota żółtego. Dodatkowo, jeśli chce się wybielić złoto będzie się je rodować. Pokrywanie rodem sprawia, że obrączka będzie jeszcze bardziej trwała i będzie można się dzięki niej chronić również przed alergiami, które pojawiają się w kontakcie złota ze skórą. Jeśli wybieramy rod trzeba pamiętać, że taka powłoka z czasem będzie się ścierać.

Jak wybrać obrączki

Dla nielubiących nudy

Jeśli nie potrafimy decydować się na jeden kolor obrączki to rozwiązaniem są kolorowe propozycje. Połączenie żółtego oraz białego złota albo nawet trzech odcieni dodatkowo również różowego. Wytwarza się je w ramach sinteringu a więc łączenia elementów z pomocą spieku przy temperaturze bliskiej topnieniu. Wtedy nie ma obaw, że po jakimś czasie część takiej obrączki będzie nam odpadać.

Dodatkowe cechy obrączek

Niezależnie od tego jaki typ będzie się wybierać na pewno trzeba zwracać uwagę na uniwersalne cechy. Dobrze będzie, jeśli obrączki mają profil soczewkowy, ponieważ wtedy noszą się komfortowo nawet jeśli ktoś ma problem z puchnącymi palcami. Warto także pamiętać, że po czasie każda obrączka w mniejszym czy większym stopniu zmienia swój wygląd. Dobrze sprawdzić czy producent gwarantuje nam również ewentualne odświeżenie.

Wiemy, że idealne obrączki trudno będzie wybrać, ale na pewno warto poświęcić trochę czasu, w końcu będzie to wybór na całe życie, dlatego wydaje się, że powinien być przemyślany, jeśli ma być udany. Warto jednak wskazać, że producenci mają tych propozycji naprawdę bardzo wiele i dodatkowo w kwocie 1500 złotych można oczekiwać, że ta obrączka, którą dostaniemy będzie już dobra jakościowo i zostanie solidnie wykonana a na tym oczywiście najbardziej powinno nam zależeć, czy szukamy idealnej obrączki dla siebie. Pamiętajmy, że wykonanie zajmuje trochę czasu, więc planowanie wcześniejsze będzie zawsze ważne.