Poczujcie się wyjątkowo

W dniu ślubu chyba każdy chce się poczuć wyjątkowo. W końcu tego dni każdy będzie zwracał uwagę właśnie na nas. Towarzystwo, kamer, aparatów to powód do tego, by zastanowić się jaką biżuterię na ten wyjątkowy dzień wybrać. Warto wiedzieć co jest najważniejsze, by tego dnia zaprezentować się pięknie i komponować z resztą ślubnej kreacji.

Podstawą biżuterii tego dnia będą oczywiście obrączki. Tradycjonaliści najchętniej wybierają takie wykonywane z żółtego złota, które nadal są wyznacznikiem szyku oraz elegancji. Osoby, które stawiają na prostotę i jej połączenie z nowoczesnością mogą postawić na barwę białą. Ten rodzaj kruszcu jest skromny, ale jednocześnie wyrazisty. Idealnie będzie on współgrał z bielą suknie ślubnej. Uznaniem cieszą się także różne barwy złota. Pojawiają się między innymi kombinacje, w których będzie biel, żółć i róż.

Stylizacja ślubna

Dla kobiet, które stawiają na nietuzinkowe dodatki świetnym rozwiązaniem jest obrączka, która będzie przykuwać uwagę niewielkim diamentem. Można także postawić na cyrkonię, która błysk będzie miała podobny, ale pamiętajmy, że jej trwałość jest na dużo gorszym poziomie, dlatego nie będzie się tak dobrze sprawdzać. Jednak z cyrkonią obrączka będzie nas kosztowała zdecydowanie mniej. Jeśli ktoś chce być oryginalny, albo wydać mniej może także zdecydować się na tytanowe obrączki. Surowiec jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju zadrapania, uszkodzenia czy zarysowania. Ma matowy wygląd i nieco ciemniejszą barwę

Na uszy, szyję i rękę

Oczywiście odpowiednia obrączka to nie wszystko na co będzie trzeba się zdecydować. Stylizacja panny młodej nie może się obyć bez innych dodatków, które będą podkreślać atuty jej urody, a więc naszyjnika, kolczyków czy bransoletki. Właściwie dobranie każdego elementu rzeczywiście ma znaczenie, ponieważ to te różne mniejsze elementy stworzą nam jedną udaną całość.

Podstawę kompletu stanowi naszyjnik. Rodzaj będzie uzależniony od typu dekoltu naszej kreacji. Jeśli będzie prosty czy kwadratowy należy stawiać na kolię z zawieszką. W przypadku dekoltu w kształcie serca czy litery V wybrać można naszyjnik krótszy o podobnym kształcie. Sukienka zabudowana nie wymaga stosowania ozdoby na szyję, jednak wtedy warto mieć nieco bardziej rozbudowaną bransoletkę.

Jeśli chodzi o kolczyki wybór będzie bezpośrednio związany z kształtem twarzy. Jest tutaj zasada odwrotności. Przyjmuje się, że jeśli rysy są zaokrąglone powinno się wybrać kolczyki o liniach geometrycznych. Do twarzy kwadratowej stawia się na dodatki bez prostych krawędzi, a więc okrągłych oraz owalnych. Dzięki stosowani się do tych wskazówek będzie można poprawić proporcję twarzy i wygląd będzie bardzo dobry. Za około 1000 złotych będzie można przygotować sobie naprawdę ładną, udaną biżuterię ślubną, która będzie w stanie spełniać nasze oczekiwania.