Kolczyki pędzelki 2020: długotrwały trend

 • Od tkaniny domowej do modnego akcesorium: jak to się stało
 • Kolczyki z frędzlami: co nosić i jak łączyć je z Twoją garderobą
  • Top 6 podstawowych wskazówek dotyczących stylu
  • Łączenie z ubraniami
  • Połącz buty z eleganckimi falbanami
 • Domowy dodatek do trendów

Czysta geometria, płynne linie, lekkość ruchu i hipnotyczny efekt... Nie można nimi namalować obrazu, ale można nimi narysować obraz. Dla tych, którzy śledzą tabloidy i światowych celebrytów, zapewne domyślili się, że dziś rozmawiamy o modne kolczyki z frędzlami 2020 roku.. Uma Thurman, Jennifer Lopez, Katy Perry i Taylor Swift wystąpiły w tych kolczykach na czerwonym dywanie. Uwielbiają je Meryl Streep i Cate Blanchett. I z pewnością tak będzie. Jeśli miłość między tobą a "szczotkami" jeszcze się nie wydarzyła, teraz jest na to czas. Długotrwały trend uparcie trzyma w swoich miękkich objęciach dziewczyny z całej planety i nie wygląda na to, by miał zamiar kogokolwiek wypuścić ze swoich jedwabnych sieci.

Od tekstyliów domowych do akcesoriów mody: jak to było

Gdzie i kiedy po raz pierwszy pojawiły się kolczyki z frędzlami? kolczyki z frędzlamiAle kiedy kolczyki z frędzlami pojawiły się po raz pierwszy, nie wiadomo na pewno. Wiadomo, że frędzle jubilerskie są ostatnim etapem ewolucji frędzli tkaninowych. Pierwsze skojarzenie, jakie większość z nas ma z tymi przedmiotami, to zasłony. I nie mówimy tu o nieważkim tiulu, ale o ciężkich zasłonach. Aby utrzymać piękną tkaninę w miejscu, używasz specjalnych frędzli. Każdy uchwyt to warkocz, którego końce wykonane są w formie schodzących się frędzli. Element dekoracyjny stosowany był na koszulach już wiele wieków temu. Nie zniknęła ona do dziś. I nowoczesnych projektantów w pewnym momencie mentalnie wyciąć frędzle z tkanin domowych, dołączone do nich odpowiednie akcesoria - i oferowane modne kobiety jasne i oryginalne kolczyki, wiszące w dół do ramion.

Słowo "frędzel" jest pochodzenia łacińskiego: "tassau" oznacza "krawat" lub "zapięcie" i to właśnie to łacińskie słowo zostało następnie wcielone w produkt, który dziś nazywamy frędzlami. Krawaty te były używane w czasach starożytnych jako element ubioru. Z czasem jednak frędzle wyszły poza terminologię tkacką i zyskały inne, bardzo nieoczekiwane funkcje.

 • W starożytnym Egipcie. Frędzle wykonane z tkaniny pełniły funkcję ochronną: odstraszały złe duchy i chroniły noszącego je przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Frędzle przyczepiali do ubrań rządzący, wojskowi i zwykli obywatele. Nawiasem mówiąc, nawet Tutanchamon, najbardziej znany faraon starożytnego Egiptu, który panował w XIV wieku, został pochowany z frędzlami na szyi. Fakt ten wyszedł na jaw po tym, jak Howard Carter odnalazł praktycznie nietknięty grobowiec na początku XX wieku i dzięki temu ożywił zainteresowanie społeczności światowej starożytnym państwem egipskim i jego kulturą.
 • W starożytnym Rzymie. w 330 roku cesarz Konstantyn, na mocy swojego edyktu, wprowadził obowiązek noszenia przez wszystkich mieszkańców specjalnego ubioru, który zakładał pas wokół talii. Constantine nie mógł przypuszczać, że w ten sposób zapisze się na kartach historii biżuterii i stanie się jednym z twórców mody na frędzle. Większość pasów, którymi mieszkańcy starożytnego Rzymu obwiązywali swoje talie, aby nie naruszyć rozkazów cesarza, posiadała element dekoracyjny, który jest dobrze znany Tobie i mnie. Dokładniej mówiąc, nawet dwa: po obu stronach pasa.

W miarę upływu czasu. moda pasów z frędzlami rozpostartymi do różne w różnych kierunkach. Na Wschodzie i Zachodzie, arystokracja zaczęła nosić luźne ubrania, które wymagały użycia specjalnego paska, którego brzegi były obszyte tkaniną. produkty.

 • We Francji w XVI wieku robienie frędzli zostało podniesione do rangi sztuki. To właśnie Francuzi sprawili, że frędzle stały się absolutnym trendem w modzie na wiele kolejnych lat. Początkowo była to kwestia mody dekoracyjnej i tekstyliów domowych. Technicznie rzecz biorąc, pędzle były aktywnie wykorzystywane w dekoracji wnętrz pałaców i rozległych posiadłości. master Aby zostać nazwanym mistrzem pędzlarstwa należy przez siedem lat studiować i opanować tę niezwykłą, ale bardzo popularną sztukę. Nic w tym dziwnego, skoro pędzle wybitnych mistrzów były powszechnie używane do zdobienia tronów. Produkt cieszył się popytem jak nigdy dotąd. I to w wielu sferach ludzkiej działalności.

Obecnie jest to modne kolczyki z frędzlami - Dziś modne kolczyki z frędzlami są domeną hipsterskich dziewczyn z wielkich miast, które przywykły do tego, by olśniewać w oczach opinii publicznej, przechadzając się po bulwarach w masywnych loafersach i lekkich szyfonowych sukienkach. W XVII-wiecznej Francji frędzle pojawiały się również w strojach duchowieństwa, a także w kokardach cesarskich. Pierwsi za pomocą frędzli oznaczali stopnie duchowe. Po tych elementach dekoracyjnych można było rozpoznać, kto stoi przed nami: kardynał, arcybiskup czy sufragan. Ci ostatni znacznie rozszerzyli zastosowanie frędzli i stali się w tej materii trendsetterami. Napoleon, na przykład, nakazał udekorować swój tron wyrobami włókienniczymi. A król Ludwik XIV zakochał się we frędzlach tak bardzo, że używał ich zarówno w dekoracji swojej rezydencji, jak i we własnych garniturach, każąc nimi ozdabiać wszystkie swoje uroczyste i weekendowe stroje.

Mniej więcej w połowie ubiegłego wieku studenci Oxfordu po raz pierwszy założyli na zakończenie studiów konfederatki z frędzlami zwisającymi na boki. W ten sposób frędzel stał się integralną częścią słynnego wazonu i kolejnym symbolem nauki i zdobywania wiedzy. Początkowo służyła jedynie jako ozdoba czapki maturalnej. Z czasem jednak przeniesiono go na konfederatkę, kwadratową czapkę akademicką, a wśród studentów wykształciła się tradycja: kończąc naukę, uroczyście przekładali zwisający frędzel z jednej strony na drugą. Ten gest symbolizował długą, ale ciekawą i ekscytującą drogę studenta Oxfordu od aspiranta do absolwenta.

Oglądając kolejny brytyjski lub amerykański film studencki, zwróćcie uwagę, że na początku ceremonii wręczenia dyplomów wyposażenie dodatkowe zwisa z lewej strony nakrycia głowy, a w najważniejszym momencie osoba nosząca czapkę ręcznie przesuwa szczotkę na prawą stronę. Ta piękna tradycja, podobnie jak tradycja noszenia kwadratowych kapeluszy i błyszczących szat, powoli zakorzenia się także w naszym kraju. A obserwowanie tego procesu to prawdziwa przyjemność.

Kolczyki z frędzlami: co nosić i jak połączyć tę ozdobę z garderobą

Aktualna strona kolczyki z frędzlami - są biżuteriaZainspirowana symbiozą pomiędzy olśniewającymi elementami biżuterii z filmu "Wielki Gatsby", tradycyjnymi akcesoriami, które towarzyszyły tradycyjnym tancerkom flamenco, a kolczykami noszonymi niegdyś przez hipisowskie dziewczyny. Współczesne frędzle są dostępne w tak wielu stylach, że fashionistki są oszołomione: asortyment na rynku oferuje coś skromniejszego do swobodnego miejskiego wyglądu, coś glamour na wieczorne wyjście, ładne, chwytliwe, sprytne, a nawet wybuchowe, aby dopasować się do osobowości noszącego.

Sześć podstawowych wskazówek

Zanim odpowiesz na pytanie, z czym nosić kolczyki z frędzlamiPowiedzmy sobie szczerze: to nie jedyny przypadek w historii mody, kiedy projektanci i couturierzy szukają inspiracji w najbardziej nieoczekiwanych i, wydawać by się mogło, absolutnie nie związanych z modą miejscach. Jednak ten przypadek wyróżnia się spośród wszystkich innych. Być może dlatego, że jest to bezprecedensowa historia, w której moda płynnie przekształciła się w styl i stała się wiecznością: jak mała czarna sukienka, jak dżinsy i diamentowy pierścionek z pasjansem w środku.

 1. Kolczyki z frędzlami z efektem wow muszą być tymi jedynymi. Nie w sensie bycia jedynym w swoim pudełku z biżuterią, ale w sensie bycia jedynym w wyglądzie. W tym przypadku obowiązuje klasyczna zasada, która mówi, że efektowny element biżuterii powinien być jedynym akcentem stroju. Jeśli uzupełnisz solidny kawałek ręcznie robione Jedyne co można zrobić, to dodać kolczyki lub naszyjnik, to tylko psuje cały strój.
 2. Kolczyki frędzle z kamieniami są stworzone na wieczory. Na pewno nie na światło dzienne i nie na poranne słońce. Nawet jeśli mówimy o imitacjach klejnotów, a nie o prawdziwych minerałach, zasada ta nadal obowiązuje. Pędzle inkrustowane naturalnymi lub syntetycznymi kamieniami szlachetnymi są podobne do żyrandoli i nadają się tylko do migotania w świetle reflektorów. Kolacja w restauracji, spotkanie towarzyskie, przyjęcie w sali bankietowej, wyjście do klubu nocnego po wszystkim - pędzle z kamieniami będzie wyglądać więcej niż odpowiednie na wszystkich tych imprezach, w przeciwieństwie do spotkań w ciągu dnia.
 3. Gra kontrastów. Wybieranie, z którymi można nosić kolczyki z frędzlami.Wybierając, z czym nosić frędzle, pamiętaj przede wszystkim o kontraście. Jeśli w Twoim stroju dominuje czerwień, postaw na biżuterię w kolorze szmaragdowym, a jeśli jaskrawy żółty, wybierz ultramarynę. Powyższe kombinacje nie są jedynymi możliwymi, możesz nosić kolczyki również w innych kolorach. Najważniejsze jest, aby dodatek kontrastował z dominującym kolorem stroju. W tym przypadku, można uzyskać naprawdę oszałamiający efekt na innych, nawet jeśli jesteś po prostu spacerując w parku.
 4. Zwiąż włosy w kucyk i wyeksponuj ramiona. Mimo, że rozpuszczone włosy i biżuteria-szczotka to zjawisko bardzo powszechne, styliści nalegają, aby okolice dekoltu, podbródka i dolnej części twarzy były wyraźnie zarysowane. Dzięki temu Twoja twarz i biżuteria, która jest częścią Twojej osobowości, może błyszczeć w najkorzystniejszym świetle. I o ile dziewczyny z kręconym lub przedłużanym kareh mogą jeszcze rozpuścić włosy, o tyle właścicielki długich, prostych lub kręconych loków muszą co najmniej odsunąć je od twarzy, upinając z tyłu głowy.
 5. Nakrycie głowy jest wrogiem kolczyków z frędzlami. Przynajmniej dlatego, że kapelusz może zrujnować kolczyki. Podczas zdejmowania kapelusza, osoby noszące wiszące kolczyki często trzymają się swojej biżuterii, uszkadzając zarówno ucho, jak i akcesorium. Nie sądzimy, by było to warte ryzyka. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest włożyć kolczyki do pudełeczka, zabrać je ze sobą na imprezę i dyskretnie założyć w garderobie, zostawiając okrycie wierzchnie i kapelusz, za którymi po prostu nie sposób dostrzec piękna w uszach.

I na koniec: Makijaż musi być nieskazitelny. Być może ta zasada powinna być punktem wyjścia, ponieważ jest ona istotna dla każdego kolczyka z frędzlami i jest fundamentalna dla opowieści zatytułowanej "Kolczyki z frędzlami: w co się ubrać i jak." Ale jak to się dzieje, to się dzieje. Wniosek jest prosty: biżuteria, o której dziś mówimy, jest sama w sobie bardzo efektowna. Tylko charyzmatyczna dziewczyna, która jest przyzwyczajona do bycia w centrum uwagi lub przynajmniej chce tam być, odważyłaby się je nosić. Ale czy jest na to gotowa - oto jest pytanie.

Aby wizerunek był naprawdę nieskazitelny, należy zwrócić szczególną uwagę na makijaż. Twarz jest pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą zwracają uwagę duże, jaskrawo kolorowe kolczyki. Twoja cera musi więc mieć wyrównany koloryt, spojrzenie musi błyszczeć, a usta muszą być bujne i uwodzicielskie. Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, to w porządku. Nie stosuj makijażu, w którym nie czujesz się komfortowo. Ale w tym przypadku nie powinnaś również nosić kolczyków sztyftów. To tak jakby wyjść w dresie i założyć szpilki. Nie ma to nic wspólnego z eklektyzmem, ale z niesmakiem jest wprost przeciwnie.

Łączenie z ubraniami

Kolczyki z frędzlami to biżuteria uniwersalna. Mimo ich prowokacyjnej (w najlepszym tego słowa znaczeniu) estetyki, z ubraniami można kombinować naprawdę wiele. I te kombinacje będą najbardziej zróżnicowane. Najważniejszą rzeczą jest wybierz Najważniejsze jest to, aby wybrać to, co niezbędne i odpowiednie.

 • Swobodny wygląd. Ulice wielkiego miasta wymagają od nowoczesnej dziewczyny jasności. Inaczej po prostu zgubi się wśród szarego tłumu i chwytliwych szyldów reklamowych. Dlatego na spacery po mieście i spotkania z przyjaciółmi w przytulnych miejskich kawiarenkach warto zwrócić uwagę na biżuterię w jaskrawych kolorach: pomarańczowym, fuksji, szmaragdowym, ultramarynowym, miętowym, terakotowym - i wielu innych modnych i pięknie brzmiących odcieniach, które w mig wyróżnią Cię z otoczenia. Jedyny problem, jaki możesz napotkać, to uwaga innych: jeśli akcenty nie są rozproszone, wszystkie oczy będą skupione wyłącznie na Twojej twarzy i miejscu, w którym znajdują się kolczyki. Dlatego też styliści zalecają, by do kolczyków dobrać buty lub inne dodatki. Na przykład torebka, kopertówka lub smycz. Dwa elementy garderoby w jasnych kolorach w zupełności wystarczą. Trzy będą przytłaczać wygląd z niepotrzebnych kolorów i uczynić go zbyt ciężkie.
 • Strój na wakacje na wsi. Co powiesz na biały T-shirt, jeansy typu boyfriend, koszulę w kratę i kowbojski kapelusz? OK, nie musisz nosić czapki, jeśli ci się nie podoba. Ale w połączeniu z kolczykami z frędzlami, które nawiązują do koloru kraty na koszuli, będziesz megagwiazdą weekendu.
 • Letnie kokardy. Naturalne tkaniny, nieobciążająca struktura, len, swoboda, oddychalność i chłód. Stare letnie sukienki w pastelowych kolorach lub te z masowego rynku można zamienić na designerskie sukienki z odważnymi falbanami. Przy okazji, jeśli uważasz, że kolory na zdjęciu nie są wystarczające, załóż dwukolorowe kolczyki. Albo jeszcze lepiej, załóż kolczyki z frędzlami wykonanymi z identycznych materiałów, ale w różnych kolorach.
 • Suknie wieczorowe. Tutaj nie ma miejsca na skromne kolczyki! Nocne wyjście po zachodzie słońca to czas na skorzystanie z modeli o dużej objętości i jasności. Być może te najbardziej żywe, które masz w swojej szkatułce z biżuterią. Jest to idealne miejsce na frędzle z kamieniami szlachetnymi lub ich imitacją. A im bardziej kolorowo, tym lepiej. Tak, te same "frędzle", których nie wolno było wypuszczać z domu w dzień. Noc jest ich przyjacielem i ich denuncjatorem. Czarne kolczyki plus gęsta sukienka w kolorze wina, monochromatyczne połączenie białych "frędzli" i niebiesko-czarnego pantsuit, przezroczysta bluzka nude i pudrowe dodatki -. wybór strony Wybierając kolczyki "na wieczór" kieruj się zasadą kontrastów, a wtedy nie popełnisz błędu.
 • Biurowy dress code. Chcę więc powiedzieć, że biurowy dress-code jest wyjątkiem i że w środowisku pracy chwytliwe "dangles" wyglądają nieodpowiednio. Ale nie! Wybór akcesoriów wiszących jest tak szeroki i zróżnicowany, że bez problemu znajdziesz go w tym biżuteria W oceanie biżuterii, nie będziesz miała problemu ze znalezieniem skromnego i niedopowiedzianego elementu. Tak, jeśli Twój pracodawca zabrania noszenia biżuterii w pracy z wyjątkiem podstawowej, będziesz musiała powstrzymać się od noszenia "szczotek". Jednak tak surowe zakazy są dość rzadkie. Więc większość ukraińskich dziewczyn może sobie pozwolić na "szczotki" nawet w biurze.

Pamiętaj też, że kolor kolczyków w żadnym wypadku nie powinien pokrywać się z odcieniem Twoich włosów. Ponieważ, po pierwsze, takie ozdoby zgubią się na tle Twojej fryzury. A po drugie, może to stworzyć dziwną iluzję, która zdecydowanie wyróżni Cię na tle innych, ale na pewno nie w dobry sposób. Kontrast, kontrast i jeszcze raz kontrast!

Połącz swoje buty z tymi szykownymi błyskotkami.

Pomimo złożoności połączenia kolczyków z frędzlami z makijażem i fryzurą, nie będziesz miała żadnych problemów z doborem butów. Przynajmniej, ponieważ z tym modnym dodatkiem kobieta może zużycie wszystko, od trenerów w stylu lat 90. po wąskie szpilki na obcasie. W końcu para butów nie jest podstawą wizerunku, a jedynie jednym z wykończeń stroju. Tak, ważne, tak, integralne, ale dalekie od jedynego.

 • Sandały. Połączenie długiej, sięgającej do podłogi sukni z nieobciążającego materiału, rzymskich sandałów i kolczyków w formie frędzli należy do klasyki. Taki strój sprawdzi się i na ulicach metropolii, i na plażowej imprezie, i na romantycznej randce w cieniu zielonych miejskich kasztanowców.
 • Szorstkie buty. Na przykład oxfordy lub loafersy, które są obecnie u szczytu popularności. A wraz z nimi biała koszula maturalna, skórzane spodnie i skórzana kurtka. Obraz pięknej i niezależnej jest całkowicie gotowy. Jedyne co pozostało to założyć czarne kolczyki z frędzlami.
 • Sneakersy. A wraz z nimi satynowa sukienka w kropki tuż pod kolano i dżinsowa kurtka, jakby niedbale i pospiesznie przerzucona przez jedno ramię. W talii ma nastoletniego banana, który już od dawna jest poręcznym akcesorium dorosłego, a w uszach jaskrawe frędzle, kołyszące się w rytm jej chodu.
 • Eleganckie buty na obcasie. Czy może być coś bardziej kobiecego i delikatnego? Takie sandały czy buty możesz połączyć i z modną spódnicą, i z jeansami-boyfriendami, i z małą czarną, dobierając do nich kontrastujące ozdoby-frędzle. Wszystko zależy od tego, jaką stylizację chcesz dziś założyć.

Wyróżnia się na tej liście but z frędzlami. Uważa się, że jeśli Twoje trampki, sandały, sandałki, adidasy czy buty posiadają ten element dekoracyjny, to w połączeniu z kolczykami-frędzlami taka para butów będzie wyglądała idealnie. A jeśli kolor butów jest identyczny z kolorem biżuterii, to jest to piosenka. Założymy się, że pytanie o to, gdzie kupiłeś taki fajny zestaw, padnie nie raz. Zalecamy więc wcześniejsze przemyślenie odpowiedzi - grzecznie, ale nie odkrywając wszystkich kart.

Modny, domowy dodatek

Kwarantanna, która spadła na nas jak kula śnieżna, zmusiła ludzkość do opanowania wielu nieznanych jej rzeczy. Osoby, które najczęściej stołowały się w restauracjach, zaczęły zamawiać jedzenie do domu lub przyrządzać je samodzielnie. A ci, którzy lubili zakupy i odpoczynek dla duszy przechadzając się po centrach handlowych z pękiem chrupiących torebek, nauczyli się odnawiać swoje kokardy w inny sposób. A skoro potrafimy uszyć lekką sukienkę lub obszyć stare spodnie, skrócić je do modnej długości i przerobić na chinosy, to dlaczego nie poćwiczyć robienia biżuterii? Przynajmniej spróbujmy. Zwłaszcza, że nie ma w tym nic trudnego. Aby stworzyć modny trend z dostępnych zasobów może być w krótkim czasie. Zachęcamy więc do włączenia w ten proces swoich córek i synów, którzy również będą zainteresowani uczestnictwem.

 1. Weź jedwabną nić o dużej średnicy i potnij ją na 20 cm kawałki. Powinieneś mieć dużo jedwabnej nici. W zależności od długości i grubości Twojego akcesorium, zalecamy dodanie kilku dodatkowych odcinków za każdym razem, gdy chcesz wykonać nić jedwabną.
 2. Wystarczy złożyć je na pół i przymocować nitką w tym samym kolorze dokładnie na środku, tak aby końce były identyczne po obu stronach.
 3. W specjalnej czapeczce, kupionej w sklepie z artykułami metalowymi i przeznaczonej do robienia kolczyków, nałóż klej.
 4. Włóż środkową część wiązki nici jedwabnych do otworu wypełnionego klejem i zamocuj ją mocno ręką, aż klej całkowicie stwardnieje.

Należy pamiętać, że ważne jest, aby nie przesadzić z klejem. W przeciwnym razie, gdy go naprawisz, "skończy się para" i zepsuje wiązkę nici, która stała się już prawie główną częścią Twojego kolczykowego bukietu. A jeśli kupiłeś akcesoria do biżuterii, które nie są kapelusz, ale haczyk z wisiorkiem, aby naprawić nici wystarczy umieścić je w środku istniejącego otworu metalowego, a następnie owinąć je wokół podobnego materiału, tacking produkt starannie pod zapięciem haka.

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na zabawę z wyobraźnią, zajrzyj na strony największego hipermarketu jubilerskiego w kraju Gold.ua. Nie możemy obiecać Ci samodzielnie wykonanych akcesoriów z przędzy, ale z łatwością znajdziesz tam zachwycające modele z metali szlachetnych. I otrzymasz mniej więcej to samo: bez żadnych trudności, za pomocą dwóch kliknięć, z dostawą do drzwi i po bardzo korzystnej cenie.