Pierścionek zaręczynowy: prosty wybór trudnego elementu biżuterii

"Ślub to słodka chwila, gdy dwie dusze biorą ślub, otulone miłością i czułością do siebie...". - uroczyście piszą w broszurach agencje eventowe, próbując zwabić nowożeńców w swoje sidła. W rzeczywistości ślub, jak każda wielka i długo wyczekiwana uroczystość, wiąże się z zamieszaniem. Zwłaszcza, jeśli Para Młoda zamierza sama uczestniczyć w przygotowaniach do dnia ślubu.

Wśród niekończącej się listy rzeczy do zrobienia, muszą znaleźć odpowiedź na pytanie, co pierścionek zaręczynowy powinien być. W przeciwnym razie, wybrana przez nich biżuteria ślubna może okazać się niewygodna w noszeniu lub szybko wyjść z mody. Aby uniknąć takiej sytuacji, poświęć kilka minut na przeczytanie tego artykułu. Wystarczy kilka akapitów - i wszystkie informacje potrzebne do wyboru masz w kieszeni. A raczej w twojej głowie.

Omeny ludowe

Czy jesteś przesądny? Jeśli nie, to świetnie - dzięki temu będziesz miała więcej okazji do wyboru pięknego pierścionka zaręczynowego niż Twoje małżeńskie "koleżanki", które wierzą w omeny. Jeśli tak (co jest bardziej prawdopodobne, bo w tak ważnych i długo oczekiwanych momentach jesteśmy bezwolnie narażeni na zazdrosne spojrzenia i złe myśli innych), to należy wziąć pod uwagę wszystkie istniejące ludowe wróżby. Przecież używali ich i słuchali nasi przodkowie. Za pierwszym razem będziesz w stanie znaleźć w nich kroplę lub dwie prawdy.

 • Pierścień zaręczynowy może być cokolwiek, ale pierścionek zaręczynowy musi być gładki. To wróży beztroskie życie małżeńskie - bez kłótni i trudnych uczuć.
 • Obrączki rodziców nie powinny być używane do ślubu, w przeciwnym razie nowożeńcy ryzykują powtórzenie nieszczęśliwego losu swoich rodziców. Dlaczego nieszczęśliwy? Jeśli matka i ojciec są szczęśliwi w małżeństwie, trudno byłoby im dać symbole ich miłości do swoich dzieci.
 • Nie należy rezygnować z obrączek, jeśli zdążyliście je przymierzyć przed ślubem. Jeśli zdarzy się, że pierścionek się zepsuje, poproś świadka, aby przełożył białą nitkę przez dziurkę w biżuterii i założył ją na palec razem z nitką. Następnie wyjmij nitkę i spal ją. Teraz możesz uznać, że nieszczęście Cię ominęło.

Rady od starych wyjadaczy

Kochankowie, którzy byli już w roli nowożeńców, lepiej niż jakikolwiek ekspert wiedzą, jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych wskazówek, które możesz wziąć pod uwagę przygotowując się do dnia ślubu.

 1. Jeśli Panna Młoda jest w "ciążowej" sytuacji, powinna być bardziej ostrożna w wyborze rozmiaru. Należy pamiętać, że pod koniec okresu noszenia dziecka, dłonie i stopy przyszłej matki są opuchnięte. Niektóre mają ich mniej, inne więcej, ale problem zwany obrzękiem prędzej czy później dotyka wszystkie kobiety w ciąży. To może mieć sens, aby kupić pierścień o rozmiar większy niż powinieneś. Tak, aby stojąc przed ołtarzem nie zaliczyć wpadki nie mogąc włożyć na palec głównej biżuterii ślubnej.
 2. Należy wybrać pierścionek o odpowiedniej grubości,tak aby nie był ciężarem w pracy, prowadzeniu samochodu czy pracach domowych. W przypadku obrączek męskich mówi się, że nie powinny być grubsze niż 3 mm, a w przypadku kobiet nie grubsze niż 2,3 mm.
 3. Aby obrączka nie przeszkadzała w fizjologicznym zgięciu palca, należy zwrócić uwagę na jej szerokość. Czasami nietypowe pierścionki zaręczynowe są zbyt szerokie do codziennego użytku. Nie daj się nabrać na marketingową przynętę butików jubilerskich, próbujących sprzedać Ci produkt cięższy, a więc droższy. Niech złoto będzie cienkie, ale z rozproszonymi kamieniami lub diamentowymi fasetkami. Komfort i zdrowie jest na pierwszym miejscu.
 4. Duży kamień jest piękny, ale niewygodny. Niestety, rzeczywistość jest właśnie taka. Opaska ślubna z dużym diamentem wygląda świetnie, ale do codziennego noszenia nie można sobie wyobrazić gorszego elementu biżuterii. Nie wystarczy powiedzieć, że duży diament to mauvais ton. Jest on odpowiedni tylko na uroczyste okazje i spotkania towarzyskie. Tak więc kamień ma również tendencję do chwytania się wszystkiego, co znajdzie się na jego drodze, czy to włosów dziewczyny, jej dzianych rajstop, delikatnej bielizny typu fishnet czy bluzki z drogiego jedwabiu. Jeśli finanse pozwalają, wybierz bardziej odpowiednią formę zaangażowania pierścień do codziennego noszenia i zostawić biżuterię z kamieniem na uroczyste okazje.

Nieregularny kształt - tak czy nie?

Rzemieślnicze firmy jubilerskie często sugerują, aby nowożeńcy przypieczętowali swoją niebiańską unię, nakładając sobie nawzajem na palce obrączki o nietypowych kształtach:

 • W kształcie ula, z pustymi zagłębieniami w dekoracji;
 • Metalowe gałązki splecione razem;
 • kwadrat;
 • w formie królewskiej korony i tak dalej.

Na pierwszy rzut oka, oryginalne obrączki wyglądają niezwykle szykownie i w 100% indywidualnie. Ale czy mogą one zagwarantować Ci codzienny komfort? Zanim kupisz biżuterię na zamówienie, przymierz ją, obróć w dłoniach i znajdź odpowiedź na to pytanie. Tak, abyś później nie żałował swojego wyboru.

Srebro, złoto czy platyna?

Cóż, wszystko zależy od tego, czego pragnie twoje serce. Trzeba przyznać, że srebro jest o wiele tańsze od złota, a tym bardziej od platyny. Aurum jest w średnim przedziale cenowym w porównaniu do dwóch pozostałych metali wymienionych powyżej. Ale to nie znaczy, że im droższy, tym fajniejszy. Niektóre rodzaje srebrnej biżuterii są w stanie dać przewagę nad platynowymi pierścionkami zaręczynowymi w zakresie projektowania. Wyglądają znacznie korzystniej, prezentują się nowocześniej i z łatwością wpisują się w każdy wizerunek mężczyzny XXI wieku.
Złoto to klasyka. Ale występuje we wszystkich kształtach i rozmiarach. Zwróć uwagę na kolor pierścionka, który Ci się podoba. Czy potrafisz powiedzieć, jaki metal oprócz złota wchodził w skład tego stopu? Jeśli nie, skorzystaj z poniższych wskazówek.

 1. Czerwony kolor złota wskazuje na obecność domieszek miedzi.
 2. Tenżółto-zielonkawy kolor jest uważany za tradycyjny kolor dla 585-karatowego złotego pierścionka.
 3. Kolor różowy wskazuje na obecność miedzi, ale w mniejszej ilości niż w kolorze czerwonym.
 4. Kolorbiały wskazuje na obecność palladu, niklu i srebra. Dwa ostatnie składniki są częściej używane, ponieważ pallad jest metalem, który kosztuje kilka razy więcej niż czyste złoto.

A jeśli kamień, to jaki?

Panowie Młodzi stawiają na zwięzłe wzory - czy to w ubiorze, czy w biżuterii. Brides, z drugiej strony, może chcesz traktować siebie do pierścienia kamień szlachetny. Można, oczywiście, w oparciu o osobiste preferencje. Zalecamy jednak, abyś wziął pod uwagę znaczenie minerałów.

 • Diament to klasyka inkrustacji. Od dawna uważany jest za symbol czystości i kryształowych, uczciwych intencji.

Rubin, zgodnie z symboliką kamieni, wskazuje na namiętność. Mówi się, że jeśli osoba nosząca biżuterię z rubinem pokłóci się ze swoim ukochanym, nie będzie to trwało długo: kamień ma pojednawczy wpływ na parę.

Szmaragd jest czarodziejem w ogóle. Według starożytnej legendy, panna młoda, która złamała przysięgę wierności, pewnego dnia zobaczy pęknięcie na zielonym minerale. Jeśli dotrzyma obietnicy złożonej przed ołtarzem, kamień z pewnością wynagrodzi jej cierpliwość prawdziwym kobiecym szczęściem. Szafir jest rodzinnym amuletem. Jeden ultra niebieski kamień wystarczy, aby ochronić rodzinę przed przeciwnościami losu i kłopotami, które próbują zaatakować zakochanych.

Od czasu do czasu, nowoczesne panny młode noszą również perły. I to nie tylko w naszyjniku, ale również w pierścionku zaręczynowym. Według wierzeń, perły są symbolem czystości i dziewictwa panny młodej. Ale współczesne panie nie są do nich zbytnio przyciągane. Problem w tym, że perły są kapryśne: aby zachować ich nieskazitelne piękno, trzeba o nie dbać regularnie i dobrze je pielęgnować. A nie zawsze jest na to wystarczająco dużo czasu i wysiłku.