Symbole, które oswoiliśmy: znaczenie zwierząt w biżuterii

Biżuteria zwierzęca jest totemem, który przekroczył granice historii i przetrwał do dziś. Był czas, kiedy bogowie, którzy dowodzili deszczem i wiatrami, byli uważani za mieszankę zwierzęcia i człowieka. Członkowie fauny byli przedstawiani obok ludzi w rzeźbach naskalnych. Istoty o zwierzęcych głowach i ludzkich ciałach zajmowały w petroglifach zaszczytne miejsce, oddalone od głównej akcji, jakby dla wyniesienia ich ponad całość. Czasy animalizmu odeszły jednak w zapomnienie, pozostawiając po sobie jedynie "atawizm" - ozdoby w kształcie zwierząt, które są dziś nie mniej popularne niż wyprostowane bożki ze zwierzęcymi głowami sprzed wielu wieków.

Chcesz wiedzieć, co oznaczają kolczyki w kształcie jaskółek? Jesteś ciekaw, jakie znaczenie ma pierścionek w kształcie delfina, który nosi Twój przyjaciel? A może chcesz podarować swojemu ukochanemu złoty wisiorek w kształcie skarabeusza, ale chcesz wiedzieć, co oznacza ten symbol zwierzęcia? Wczujmy się w ducha tego pytania, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiednią ozdobę, która będzie reprezentować Twój wewnętrzny świat, charakter i pragnienia.

Ptaki

Gołąb, nazywany również ptakiem pokoju, najczęściej staje się częścią motywów zwierzęcych. Gołąb symbolizuje silną przyjaźń (pamiętacie świąteczny film "Home Alone 2", w którym główny bohater obdarowuje włóczęgę plastikowym gołębiem z drogiego sklepu z zabawkami?), łagodność i czyste intencje. W ogóle nie ma wielu symbolicznych ptaków, więc możemy przebiec przez ich znaczenia za jednym posiedzeniem.

Mieszkańcy wód

Pisces, kolejny symbol zwierzęcy, jest najczęściej spotykaną formą biżuterii zwierzęcej. Z reguły odbywa się to w ramach kolekcji ze znakami zodiaku. Ale w witrynach sklepów jubilerskich można znaleźć również wiele biżuterii z "innymi" pisces. Ryba jest od dawna uważana za symbol Chrystusa. Tysiące lat temu, kiedy krzyże na ciele nie istniały w samej wzmiance, chrześcijanie nosili biżuterię, która mgliście przypominała małe rybki, aby wskazać granice swojej wiary. Co ciekawe, symbol ten ma różne znaczenia w różnych krajach:

Symbolika innych stworzeń wodnych, które zostały użyte do ozdobienia biżuterii, jest wyszczególniona poniżej.

Insekty

W tym sezonie najbardziej rzucającym się w oczy trendem biżuteryjnym są wielobarwne motyle. Zdziwilibyście się, ale znaczenie tego owada jest niezwykle sprzeczne. Z jednej strony motyl jest odwiecznym symbolem nieba. Symbolizuje lekkość charakteru i towarzyskość jego nosiciela. Z drugiej strony, piękne stworzenie jest oznaką krętactwa i niestałości. Możesz więc wybrać dowolne znaczenie, aby osiągnąć jak najlepszą harmonię z własnym wyobrażeniem o szczęśliwym życiu.

Zwierzęta

Kupując biżuterię z myszką, zastanów się, czy jest to filozofia zachodnia czy wschodnia. Jeśli wierzyć pierwszemu z nich, ten uroczy gryzoń symbolizuje kradzież, a jeśli drugiemu - uczciwość i dobrobyt, czyli pojęcia, które w dzisiejszym świecie wydają się nie do pogodzenia.

Jaskółka symbolizuje jasność obranego kierunku i powagę dążeń.

Sowa jest symbolem dobrze rozwiniętego szóstego zmysłu. Uważa się, że sowy i sowy reprezentują jasnowidzenie, zdolność do przewidywania przyszłości i widzenia poprzez czas. Jeśli podświadomie wybrałaś tę biżuteryjną figurę, to na pewno masz coś z powyższych. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to rozwinięcie go.

Kruk jest symbolem siły i mądrości. Niektórzy utożsamiają tego ptaka z ciemnymi mocami, ale to nic więcej jak tylko okrutny stereotyp. Pierzaste stworzenie z niebiesko-czarnymi skrzydłami od dawna postrzegane jest jako symbol mądrości i doświadczenia, wskazujący na ludzi, do których zawsze można zwrócić się o radę.

Łabędź jest stałym symbolem miłości, członkiem fauny, który podkreśla lojalność i szczodrość serca dla tych, którzy noszą go na piersi lub nadgarstku.

Japończycy postrzegają rybę jako symbol męskości,

podczas gdy Europejczycy, wręcz przeciwnie, widzą w nim symbol kobiecości,

Niebiańscy ludzie wierzą, że ryba "oznacza" milczącego i mądrego człowieka,

i Amerykanów - że ryba ma przesłanie szczęścia i obfitości.

Delfin symbolizuje bystry dowcip, samotność i lojalność. Warto zauważyć, że wszystkie te cechy są właściwe ssakom w rzeczywistości.

Meduza reprezentuje dążenie człowieka do odnalezienia swojego prawdziwego "ja" i jakby mówi do tych, którzy go otaczają: "Ta osoba stara się osiągnąć równowagę między działaniami i myślami, aby zrównoważyć swój świat duchowy".

Biedronka przynosi szczęście. To metaliczny eliksir sukcesu Felix Felicis, który wypił Harry Potter w Księciu Półkrwi. Jeśli chcesz, aby Twoje życzenie się spełniło, a przedsięwzięcie zakończyło sukcesem, skorzystaj z pomocy małego złotego lub srebrnego owada.

Chrząszcz majowy symbolizuje kupców, handlowców i sprzedawców, którzy wiedzą, jak zarabiać pieniądze na tym, co robią. Czy chcesz uszczęśliwić sprzedawcę? Podaruj mu w prezencie breloczek lub zawieszkę w kształcie chrząszcza świerszcza.

Mucha - z jednej strony, symbol nie należy do najprzyjemniejszych. Ale z drugiej strony, ten owad, który częściej niż w ogóle pojawia się w szykownych kolekcjach Philippa Pleina i Hermesa, a także wielu innych znanych projektantów i domów mody. Mucha symbolizuje siłę relacji biznesowych, podkreślając, że jest to człowiek, który dotrzymuje słowa i pewnie prowadzi interesy.

Starożytni Słowianie, nasi przodkowie i praojcowie, uważalipszczołę za symbol miłości, utożsamiając to uczucie z procesem zapylania kwiatów. Następnie owad ten zyskał dodatkową symbolikę - determinacji i pracowitości, co znając biznes pszczół, dość łatwo odgadnąć.

Skarabeusz to symbol, który narodził się w starożytnym Egipcie. Mówi się, że nagradza jej posiadacza odwagą i śmiałością potrzebną w walce.

Zając jest doskonałym symbolem dla niemowląt. Mówi się, że chroni niemowlęta przed chorobami i zapewnia im szczęśliwe dorosłe życie.

Kot chroni swojego właściciela przed ukośnymi i zazdrosnymi spojrzeniami. Wielu wierzy, że aby wzmocnić ochronne właściwości amuletu, powinien on być noszony blisko ramienia. Na przykład w formie broszki.

Koń jest atrakcyjny dla osób kreatywnych. Symbolizuje płodną wyobraźnię i twórcze myślenie. Ludzie Orientu wierzą, że koń ochroni każdego, kto potrzebuje ochrony przed złymi duchami.

Słoń - najpotężniejszy symbol energetyczny, który wchłonął wszystkie pragnienia człowieka: władzę, siłę umysłu, wypłacalność finansową, szczęście osobiste i współczucie dla innych.

Pies jest symbolem ludzi o nadwrażliwej percepcji. Pies jest talizmanem i obrońcą, który chroni osobę noszącą biżuterię przed negatywnymi myślami i spojrzeniami.

Mówi się również, żeżaba ma moc przywracania zdrowia osobie ją noszącej. Od niepamiętnych czasów żaba była symbolem rodzimych rękodzielników. W szczególności tych, którzy tkali dywany i płótna. Tradycyjnie, metalowe żabki noszone są w okolicy tuż pod sercem. Dlatego lepiej jest kupić żabę w formie broszki i przypiąć ją do klapy koszuli lub marynarki.

Czytaj więcej na: http://4gg.pl