Dar czterech żywiołów: biżuteria z kamienia lawy wulkanicznej

 • Właściwości kamienia zrodzonego z wulkanu
  • Właściwości lecznicze
  • Magiczne właściwości
  • Inne użyteczne właściwości
 • Kto jest odpowiedni
 • Jak go zdobyć
 • Gdzie kupić
 • Jak rozpoznać podróbkę
 • Jak przeprowadzić energetyczne oczyszczanie biżuterii

Wulkan jest symbolem czterech żywiołów: łączy w sobie wodę, ziemię, ogień i powietrze. Czy to nie dlatego Bransoletka z kamieni wulkanicznychKiedy po raz pierwszy pojawił się na rynku, od razu stał się modnym dodatkiem, którego noszenie zalecają lekarze, astrolodzy i litoterapeuci? Kamień z lawy to w zasadzie tylko zastygła magma, która rodzi się w ustach wulkanu i opuszcza jego alma mater w momencie erupcji. Ale w wykonaniu współczesnych jubilerów, którzy oprawiają magmę w srebro i złoto, staje się arcydziełem, które nie ma sobie równych.

Można by bez końca recytować wiersze o energii tego niesamowitego kamienia. Jego narodziny to poetycki i wysoce technologiczny proces, w którym człowiek nie jest skazany na udział. Przyzwyczailiśmy się myśleć, że wszystko, co doskonałe na tym świecie, zaczyna się od nas. Ale trzymając w rękach bransoletka wykonana z kamienia wulkanicznego.Ale kiedy trzymasz w ręku bransoletkę z kamieni wulkanicznych, zdajesz sobie sprawę, że natura chce nas postawić na swoim miejscu, sprytnie przypominając nam, kto jest szefem na tej planecie. Jeśli choć raz w życiu widziałeś erupcję wulkanu na żywo, doskonale wiesz, jak bardzo jest to przerażające. Jeśli widziałeś to na wideo, wiesz jak piękne i potężne jest to zjawisko.

Kiedy magma wybucha z ziemi, pokonuje granice otworu wulkanicznego i wylewa się na zewnątrz, spotyka się z powietrzem i następuje ognista eksplozja. Później bulgocząca lawa zastyga na ziemi, a jej część spływa do morza i jest wzburzana przez fale. W ten sposób pojawia się skała lawowa, która łączy w sobie ziemię, wodę, ogień i powietrze. I to jest powód, dla którego biżuteria z kamieni lawy wulkanicznej (a także nieprzetworzone fragmenty zastygłej magmy) jest tak wysoko ceniona wśród osób praktykujących rytuały magiczne i tradycyjną medycynę. Energia, która czai się w tej niepozornej skale jest tak potężna.

Właściwości kamienia zrodzonego z wulkanu

Bransoletka z kamieni lawy wulkanicznej - Co to jest: oryginalny element biżuterii, który idealnie pasuje do stroju boho, czy magiczny element Twojego wizerunku, który nie tylko upiększa, ale i leczy? Niech każdy z was odpowie sobie sam na to pytanie. Ponieważ nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Jesteśmy tym, w co wierzymy. Dlatego umówmy się na lądzie: my opowiemy Wam o właściwościach zastygłej lawy, a do Was należy decyzja, czy w to wierzyć, czy nie. Większości leczniczych i magicznych właściwości lawy skalnej nie da się zweryfikować i potwierdzić naukowo, ale relacje naocznych świadków i opinie prawdziwych ludzi nie pozwalają nam powstrzymać faktu, że wulkaniczna rock Leczy nie tylko ciało, ale i duszę swojego nosiciela.

Właściwości lecznicze

Bransoleta z lawy lub jakakolwiek inna biżuteria z kamienia lawowego są przede wszystkim niezbędne dla ludzi, którzy chcą odnowić swoje życie. A może nie chcą, ale bardzo tego potrzebują. Kiedy człowiek znajduje się w ślepym zaułku, kiedy przeżywa gorzką stratę, kiedy nie potrafi poradzić sobie z nałogiem lub dokonać kompetentnego, decydującego o życiu wyboru - to wszystko są sytuacje, w których lawa, zamieniona w modny dodatek, nie tylko poprawi nastrój, ale i uzdrowi jego nosiciela.

 • Energia ziemiZawarty w biżuterii z kamienia lawowego, pomaga przywrócić równowagę w sobie i w świecie zewnętrznym.
 • Energia wody Normalizuje system nerwowy, pozwala się wyciszyć, odetchnąć - i dalej żyć, przewracając smutną kartkę.
 • Energia powietrzaWedług litoterapeutów jest doskonałym środkiem pobudzającym układ krążenia. Kamień lawowy stabilizuje serce, wpływa korzystnie na naczynia krwionośne i w ten sposób napełnia organizm życiodajnym tlenem.
 • Energia ognia Innymi słowy, uważa się, że pozwala wydobyć z siebie wewnętrzne "ja" i pozwolić, by instynkty sięgały głęboko. Uważa się, że to właśnie dzięki energii ognia, która napędza kamień, osoby noszące bransoletki i pierścionki z lawy zwiększają swoją wytrzymałość fizyczną i często wyglądają dużo młodziej niż ich biologiczni rówieśnicy.

Hindusi patrzą na kamień lawowy w swój własny, szczególny sposób, przez pryzmat własnej filozofii. Wierzą oni, że lawa osadzona w kamieniu ma aktywny wpływ na pierwszą czakrę. A jeśli jesteś choć trochę zaznajomiona z filozofią Ajurwedy, zapewne wiesz, że pierwsza czakra odpowiada za witalność i wytrzymałość fizyczną. To, nawiasem mówiąc, wyjaśnia również aktywny wpływ energii ognia na człowieka. W rzeczywistości, jest to dość łatwe do sprawdzenia wszystko, co zostało powiedziane powyżej. Znajdź dowolny punkt energetyczny na swoim ciele i przyłóż do niego kamień z lawy. W ciągu kilku sekund kamień zacznie dzielić się z Tobą ciepłem i uzupełni energię Twojej duszy.

Potężna moc energetyczna osadzona w kamieniu z lawy, kilkakrotnie zwiększa moc innych talizmanów i amuletów noszonych przez daną osobę. A to, nawiasem mówiąc, można również sprawdzić na własnym doświadczeniu. I można bezwarunkowo wierzyć szamanom, którzy od najdawniejszych czasów używają zamrożonej magmy do swoich rytuałów. Zdarzały się przypadki, że kilka sesji przykładania kamienia lawowego do bolącego miejsca wyleczyło daną osobę z dolegliwości. Kamień wyciągał z organizmu żółć i toksyny, które uniemożliwiały pacjentowi spokojne życie, a także przywracał mu witalność i zdolność do cieszenia się każdym dniem życia.

Kamień lawy, jak każdy inny klejnot, nie powinien być traktowany jako lekarstwo na wszystko. Czarny kamień, zrodzony w ustach wulkanu, nie potrafi sam poradzić sobie z bólem fizycznym i psychicznym. Ale nawet jeśli mocno wierzysz w jego supermoce, nigdy nie rezygnuj z pomocy profesjonalistów i stosowania sprawdzonych leków. I niech kamień będzie Twoim wsparciem, podporą i częścią kompleksowych działań leczniczych, a nie pojedynczym środkiem.

Magiczne właściwości

Moment lawa wulkaniczna spotyka się z wiatrem, eksploduje i tryska magmą w powietrze, jest wypełniony najpotężniejszą energią, którą kamień chętnie podzieli się z osobą, która go przyjmie. Z magicznego punktu widzenia akcesoria z kamienia lawowego, czy to różaniec, czy bransoletka, są potężnym amuletem. Przede wszystkim warto, by takie rzeczy trafiały do ludzi kreatywnych. Uważa się, że w chwilach natchnienia amulet lawy chroni twórcę, koncentruje się na jego twórczym pomyśle i ułatwia pomyślne zakończenie procesu twórczego. Nie oznacza to jednak, że osoby, których hobby czy zawód nie są związane z kreatywnością, powinny zrezygnować z produktów wykonanych z takich materiałów. Lava rock jest uniwersalna - sprawdza się u każdego. To po prostu działa na każdego w inny sposób.

Ze względu na moc kamienia litoterapeuci twierdzą niezmiennie, że lawa zamieniona w biżuterię stanowi poważne wsparcie dla jej użytkownika. Dodaje twardości charakteru, jeśli jej brakuje. Odwaga, jeśli to nie wystarczy. Tak długo, jak jubiler jest właściwym przewodnikiem w sytuacji jego życia. Zwykły bransoletka wykonana z lawy wulkanicznej może nawet chronić Twój dom!

W niedawnym artykuł na temat zastosowania energii kamieni półszlachetnych we wnętrzu, omówiliśmy minerały, które mogą pomóc poprawić atmosferę w gnieździe rodzinnym. Celowo nie wspomnieliśmy o kamieniu lawowym, ponieważ przygotowywaliśmy o nim osobny artykuł. Teraz jest dobry moment, aby wspomnieć, że rezultat erupcji wulkanu jest potężnym amuletem dla domu.

 • Na korytarzu. kamień ten będzie filtrował negatywną energię. Stanie się on przeszkodą na drodze osoby, która przyszła do twojego domu z negatywnymi myślami.
 • W sypialni Biżuteria z kamieniami lawowymi pomoże unormować sen.
 • W salonie Figurka z kamienia lawowego stanie się symbolem więzi rodzinnej, Naturalny mineralna uszlachetniają atmosferę domu i wzmacniają relacje między bliskimi.

Jeśli kamień nie jest pamiątką rodzinną, ale osobistą osoba (tzn. ma tylko jednego właściciela) to wiele nauczy swojego właściciela. Ludzie, którzy używali kamienia z lawy jako talizmanu w różnych okresach, zauważyli zasadniczo różne zmiany w swoim życiu. Litoterapeuci wierzą, że minerał subtelnie i bardzo wyraźnie czuje swojego nosiciela i dzieli się z nim tymi właściwościami, które są mu najbardziej potrzebne.

Komuś ten kamień pomógł rozwinąć intuicję, nauczył słuchać siebie i nie ignorować własnego ja. Niektórzy ludzie używają kamień przynosić ich talenty ożywiać, i niektóre zaczynają odkrywać ich talenty. Wiele osób twierdzi, że od momentu zakupu kamienia lawowego spełniły się ich marzenia. Oczywiście, kamień nie może mieć bezpośredniego wpływu na nasze cele. Ale wydaje się, że to wzmacnia wiarę ludzi w siebie. A realizacja przysłowia o spełnianiu marzeń w praktyce jest wynikiem pewności siebie, która pojawia się u noszącego wraz z kamieniem lawowym.

Inne użyteczne właściwości

Będziecie zaskoczeni, ale produkt Ale kawałek skały wulkanicznej może być czymś więcej niż tylko biżuterią. I to nie tylko produkt. Kamień lawowy ma jeszcze jedną niezwykłą właściwość: potrafi długo utrzymywać ciepło. Dlatego można nosić bransoletka męska wykonana z lawy wulkanicznejMożesz użyć tego samego materiału, tylko w postaci kawałków nieobrobionych minerałów do gotowania na grillu. Tak, tak, dobrze przeczytaliście: minerał pochodzący z wulkanu jest drogą, ale bardzo skuteczną alternatywą dla węgla drzewnego, który jest najczęściej używany w wysokiej klasy obiektach do grillowania. Czasami kamień lawowy jest używany jako wzmacniacz, aby zwiększyć ciepło, lub jako materiał, który może utrzymać temperaturę spalania.

Z utwardzonej lawy wulkanicznej produkuje się również specjalne kule masujące, które mają szerokie zastosowanie. Po pierwsze, kulki te są przydatne dla osób, które zmagają się z otyłością i cellulitem na skórze. Po drugie, zabiegi masażu z wykorzystaniem kul lawowych mają pozytywny wpływ na naczynia krwionośne. Nie jest to efekt energetyczny, jak w przypadku biżuterii, ale fizyczny. Po trzecie, kamień pomaga zwalczać obrzęki, znacznie zwiększając skuteczność związanych z nimi zabiegów.

Jeśli masz akwarium w domu lub w biurze, powinieneś również przyjrzeć się kamieniowi lawowemu: również tutaj może być przydatny. Porowata struktura tej skały wulkanicznej jest w stanie przefiltrować wodę i nasycić ją wszelkiego rodzaju dobroczynnymi substancjami, które są obecne w lawie. Dzięki cyrkulacji przez kamienie, woda jest wzbogacana o mikroskładniki odżywcze i oczyszczana. Oczywiście, kamienie nie zastąpią filtra akwariowego, ale z pewnością będą idealnym uzupełnieniem, zdolnym nie tylko oczyścić, ale i udekorować przestrzeń wewnątrz małego domowego sztucznego stawu.

Kto odpowiada

Bransoletka z lawy Ma ognistą naturę. Ale to nie znaczy, że można go nosić wyłącznie dla znaków ognia, czyli Barana, Lwa i Strzelca. W rzeczywistości kamień lawowy jest jednym z najbardziej uniwersalnych. Po prostu nie ma grup zodiakalnych, którym nie zaleca się noszenia takiej biżuterii. Są jednak tacy, na których kamień rozłoży się w 100%. Sprawdź, czy jesteś na liście szczęśliwców, którzy mogą nawiązać silną przyjaźń z wulkaniczną skałą.

 • Skorpion. Jest to jeden z najpotężniejszych znaków zodiaku, którego przedstawiciele stają się niemal wszechmocni, gdy są w posiadaniu skały lawy. Skorpiony mają wewnętrzne jądro, które pod wpływem energii wulkanicznego minerału zamienia się w stalowy tłok. A biorąc pod uwagę zdolności i cechy charakteru właściwe dla Skorpionów, możemy stwierdzić: bransoletka z kamienia lawy jest właśnie tym dotykiem, którego brakuje silnym i niezachwianym naturom, zdolnym zarówno do użądlenia tych wokół siebie, jak i uzdrowienia ich swoim wsparciem i słowami.
 • Koziorożec. Osoby urodzone pod tą konstelacją mają aktywne spojrzenie na życie. Wiedzą, dokąd zmierzają. Nie trzeba ich naprowadzać na właściwą drogę. Jedyną rzeczą, której potrzebują od czasu do czasu, jest metafizyczne ramię, na którym mogą się oprzeć w krytycznej sytuacji. Może to być osoba, która czasem powie: "Wszystko robisz dobrze". Albo kamień, który zapewni nieprzerwaną wiarę we własne możliwości. A taki kamień jest zawsze gotowy do bycia zastygłą lawą.

Główna własność biżuterii części biżuterii Biżuteria z lawy wulkanicznej ma za zadanie wzmocnić motywację. Kamień lawy nie jest w stanie popchnąć człowieka do działania lub decyzji. Nie powinniśmy próbować przerzucać ciężaru naszej odpowiedzialności na skałę wulkaniczną. Jednak biżuteria z lawy wulkanicznej zwiększy wydajność tych, którzy są już w ruchu. Staną się one swoistym turbo dla biznesmenów, polityków, inwestorów i ludzi pracujących z żywymi przepływami finansowymi.

Jak się go wydobywa?

Lava rock to zastygła lawa wulkaniczna. W związku z tym, ten ozdobny materiał jest wydobywany wyłącznie w tych częściach planety, w których występują aktywne wulkany. Lwia część zakładów wydobywających kamienie lawowe znajduje się w Islandii. Inna jego część znajduje się w Ameryce Południowej, której mieszkańcy od czasu do czasu obserwują na własne oczy straszny i przerażający spektakl, jakim jest wybuch wulkanu. Na terytorium Ukrainy nie ma wydobycia kamienia lawowego - nie ma gdzie go zdobyć. Ale w sąsiedniej Rosji jest naprawdę możliwe, aby uzyskać ozdobny minerał. Na przykład na Kamczatce.

Jeśli spróbujemy przeanalizować kamień lawowy "w kawałkach", okaże się, że składa się on z wielu różnych pierwiastków chemicznych i kilkudziesięciu różnych skał. Zastygła lawa jest swego rodzaju mieszanką wielu pierwiastków, z których każdy może być osobnym i odrębnym minerałem. Błędem jest myślenie, że czarny jest jedynym kolorem, w jakim występują skały lawowe. W rzeczywistości ten niezwykły minerał może być niebieski, a nawet biały. Ale co to jest biały? Czasami można znaleźć nawet różowy kamień z lawy. Patrząc na nią, trudno uwierzyć, że pochodzi z wulkanu. Bardziej jak mieszanka pianki i jednorożca.

Niezależnie od zabarwienia na powierzchni skały lawowej zawsze znajduje się duża ilość porów. Małe i duże otwory w kamieniu są niczym gąbka do mycia naczyń. Aby zrozumieć, jak to wygląda, wystarczy spojrzeć na pumeks: jest on z tej samej "skały" co lawa. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że minerał jest raczej nietrwały i kruchy. Ale w rzeczywistości nie jest to takie łatwe do złamania. Gemstone ma duży margines wytrzymałości. Tak więc, nawet jeśli upuścisz swoją biżuterię wielokrotnie, nic jej się nie stanie. Ale oczywiście lepiej jest go nie upuszczać.

Gdzie kupić

Prefabrykowana biżuteria z kamienia lawowego jest niestety nadal rzadkością. Butiki jubilerskie bardzo rzadko uzupełniają swój asortyment o takie przedmioty, ponieważ akcesoria z kamieniami lawowymi nie są zbyt cenne. Najwyraźniej są po prostu nieśmiali. Ale największy w kraju internetowy hipermarket jubilerski Gold.ua.Wręcz przeciwnie, uważa takie akcesoria za niesamowicie stylowe i super oryginalne. Dlatego też nasz katalog posiada wystarczający, jeśli nie wyczerpujący, wybór takich przedmiotów. Zajrzyj do wirtualnych gablot, a znajdziesz kilka stylowych opcji biżuterii dla kobiet. A tutaj męskie bransoletki z lawy wulkanicznej są dostępne w obfitości: można je znaleźć w oddzielnym lub wpisując "lava" w pasku wyszukiwania bezpośrednio na stronie.

Uważa się, że kamień lawowy jest uniwersalny nie tylko wewnętrznie, jeśli chodzi o jego energię, ale również zewnętrznie. Z pewnością najmocniej grawituje w stronę stylu boho czy etnicznego. Jednakże, bransoletka męska wykonana z lawy wulkanicznej (jak i kobiece) z łatwością dopasują się do każdego stroju - niezależnie od obranego kierunku stylistycznego. Dobre w tych dodatkach jest to, że są minimalistyczne i proste, nie rzucają się w oczy. Najczęstszym kolorem wulkanicznego materiału wykończeniowego, niezależnie od tego, jak na niego spojrzeć, jest kolor czarny. I wiadomo, że doskonale komponuje się z każdą kolorystyką.

Jubilerzy do oprawy lawy najczęściej używają stopów złota i srebra. Kamień lawowy wspaniale prezentuje się z białym agatem, podkreślając delikatność i kruchość, ale także siłę i determinację osoby go noszącej. Kobiety femme fatale często wybierają połączenie lawy i agatu: uderzające, soczyste, żywe i potwierdzające życie.

Jak rozpoznać podróbkę

Nie sądzimy, abyś potrzebował odpowiedzi na to pytanie. W naszej praktyce nigdy nie spotkaliśmy się z fałszywym kamieniem lawowym. Plastikowe imitacje mają. Ale łatwo je odróżnić od oryginalnego naturalnego materiału poprzez dotyk. Ale podróbki zastygłej lawy nigdy nie zostały złapane przez specjalistów Gold.ua. Powód jest prosty: to nie ma sensu. Kamień lawowy jest wystarczająco tanim minerałem ozdobnym. Na Ziemi jest aż nadto miejsc, w których możemy ją wydobywać, więc zamarzniętej lawy z pewnością nie zabraknie. Wszystkie te czynniki w połączeniu gwarantują przystępną cenę produktów z lawy kamiennej. Oznacza to, że obniżanie ceny akcesoriów poprzez produkcję podróbek nie ma sensu.

Jak przeprowadzić energetyczne oczyszczanie swojej biżuterii

Jako jedna z najpotężniejszych energii, kamień lawowy nie boi się wody. A teraz już wiesz dlaczego: ponieważ woda, podobnie jak powietrze i ogień, odgrywała aktywną rolę w tworzeniu tego minerału. Właściciele biżuterii z lawy nie powinni bać się wody, powinni z niej aktywnie korzystać. Przede wszystkim należy go użyć do zmycia wszystkich negatywnych substancji, które nagromadziły się na kamieniu. Minerały aktywnie oddają energię, a po opróżnieniu nie mniej aktywnie ją odbierają. Kamienie dzielą się ze swoimi nosicielami tylko pozytywną informacją przekształconą w energię. Negatywne informacje są przechowywane na ich powierzchni. Aby praca z kamieniem była łatwiejsza, a interakcja jak najbardziej komfortowa i owocna, biżuteria z zastygłą lawą musi być regularnie czyszczona. Można to zrobić na kilka sposobów.

 1. Roztwór soli fizjologicznej. Do litrowego słoika z wodą dodajemy łyżeczkę soli, dokładnie mieszamy aż do rozpuszczenia się krystalicznego składnika, a następnie umieszczamy biżuterię w słoiku na kwadrans.
 2. Bieżąca woda. Otwórz kran w kuchni lub łazience i opłucz swoje akcesoria pod bieżącą wodą przez kilka minut. Powinno to być wystarczająco dużo czasu, aby przedmiot mógł się energetycznie oczyścić.

Jest to najważniejszy element kamienia lawowego i jest to jedyna rzecz, którą musisz zrobić. Wszyscy niewierzący powinni przyjrzeć się porowatej powierzchni minerału; liczne otwory, które można zobaczyć na kawałku, to nic innego jak dowód na to, że powietrze miało nieodzowny udział w tworzeniu skały wulkanicznej. Z energetycznego punktu widzenia, powietrze zawarte w kamieniu uniezależnia nas od opinii innych, od osądzającego spojrzenia, od prognozy pogody i od wszystkich innych czynników, które w taki czy inny sposób wpływają na nasze decyzje. Wzmacnia również charakter i pewność siebie właściciela.

Podsumowując, kamień z lawy musi się jeszcze wiele nauczyć. Więc jeśli jesteś na Teneryfie, zatrzymaj się w jednym z wielu sklepów z kamieniami z lawy i kup kawałek biżuterii z lawy dla siebie lub bliskiej osoby. Wyspy Kanaryjskie mają pochodzenie wulkaniczne. Rękodzieła z kamienia lawowego w dowolnym kolorze jest tu bez liku. A jeśli nie chcesz iść daleko, katalog największego jubilerskiego supermarketu online na Ukrainie jest zawsze do Twojej dyspozycji - o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od pogody na zewnątrz.