Obrączki – biżuteria na całe życie

Sezon zimowy to czas, gdy najlepiej będzie kupować ślubne obrączki. Warto zobaczyć co znajduje się w sprzedaży do 2 tysięcy złotych.

Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Na początek przyda się małe śledztwo, trzeba sprawdzić jakie obrączki są w sprzedaży. Potem należy sobie określić budżet i można szukać tego idealnego wzoru, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Oczywiście na początek trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rozmiar obrączki będzie nam potrzeby. Potem można się zastanowić także nad tym czy będziemy chcieli mieć jakiś grawer w obrączce. Przed zakupem trzeba się upewnić, że taki grawer będzie można wykonać. Jeśli wybiera się cienkie, wąskie obrączki może nie być to możliwe. sprawdźmy również czy ewentualne powiększenie obrączki wchodzi w grę. Może się to okazać niemożliwe, jeśli będziemy mieli obrączkę, która ma wmontowane kamienie.

Co wpływa na cenę obrączek ślubnych?

W świecie jubilerskim często nie tylko marka wpływa na cenę. Znaczenie ma to jaką wartość ma złoto czy platyna. To na tej podstawie jubilerzy ustalają produkty i ich wartość. Najtańsze obrączki ze srebra dostaniemy za około 100 złotych. Proste obrączki ze złota żółtego to około 400 złotych a ze złota białego około 600 złotych. Jeśli chcemy mieć nowość a więc obrączki z włókna węglowego będzie trzeba wydać około 1000 złotych. Cenę obrączek podnoszą również wszelkie dodatki. Jeśli chcemy oprawić kamienie cena od razu urośnie.

Modne obrączki

Najmodniejsze obrączki ślubne

Dziś nie będziemy już zmuszeni do masowych wyrobów, które będą tworzone zawsze tak samo. Dla fanów nowoczesności przygotowywane są płaskie modele, pojawiają się także takie propozycje, które są fazowane. Od kilku lat widać, że zainteresowaniem cieszą się również obrączki wzorzyste, które mogą mieć stylowy ornament. Wygląda to świetnie, kosztuje około 1500 złotych. Wśród tych nowych propozycji pojawiają się również obrączki, które mają podwójną fakturę. Warto zwrócić uwagę na wykończenie matowe, szczotkowane złoto czy też łącznie dwóch różnych rodzajów materiału błyszczącego.

Satynowe obrączki to hit tego roku. O jakiegoś czasu jest spora moda na obrączki z kamieniami. Nie oprawiamy już wyłącznie brylantów czy cyrkonii, ale nawet szafir, szmaragd czy rubin. Ceny takich modele są uzależnione od jakości, rodzaju kamieni w pierścionku. Na obrączki z cyrkoniami trzeba przeznaczyć około 500 złotych, takie z brylantami to już około 1000.

Do czego powinny pasować obrączki?

Wiele par młodych dopasowuje obrączki pod kątem pierścionka zaręczynowego. I wydaje się to całkiem racjonalne działanie. Od niego uzależniony będzie kształt i wybór materiału. Obrączki muszą być wygodne, mieć dobrą szerokość, by panna młoda mogła je nosić na jednym palcu z pierścionkiem, obrączek nie zakłada się jedynie w dniu ślubu. To biżuteria na całe życie, która powinna pasować do naszych upodobań i charakteru.