Wybór biżuterii ślubnej

Ślub to oczywiście dla większości z nas najważniejszy i najpiękniejszy moment w życiu. Taki moment, który będziemy całymi latami wspominać. Dlatego właśnie warto się do tego dobrze przygotować i szukać takich rozwiązań, które sprawdzą się rzeczywiście doskonale. Wśród tych kluczowych elementów będą oczywiście obrączki, nad wyborem których będzie trzeba się mocno zastanowić, by ten wybór był udany.

Jakie obrączki będą dla nas idealne, jaki materiał wybrać. Jakie są trendy? Podpowiemy jak właśnie dokonać wyboru idealnych obrączek.

Moda w biżuterii ślubnej? Ależ tak!

Jeśli chodzi o trendy w biżuterii ślubnej pewnie nie są one tak bardzo dynamiczne jak w odzieży czy innych dodatkach, jednak istnieją i trzeba będzie o nich pamiętać. Tutaj można zauważyć, że trendy utrzymują się najczęściej nie przez kilka miesięcy ale zazwyczaj przynajmniej kilka lat i to taka charakterystyczna cecha, którą trzeba brać pod uwagę. Oczywiście warto wybierać obrączki racjonalnie, w końcu nie będziemy ich zmieniać, ta estetyka musi wiec być ponadczasowa.

Złoto w różnych odsłonach

najpopularniejszym materiałem, jeśli chodzi o przygotowywanie obrączek już od lat jest złoto i dzieje się tak przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze jest to najtrwalszy z metali szlachetnych i dlatego właśnie będzie symbolizował związek na całe życie. Dodatkowo tradycyjnie uważa się, że złoto odpowiednio podkreśla wydarzenie, z którym mamy do czynienia a więc ślub.

Luksusowa biżuteria ślubna

W produkcji biżuterii dziś stosuje się trzy kolory złota a mianowicie żółty, różowy i biały. Od kilku sezonów modne są białe elementy a także wprowadza się coraz częściej takie opcje, w których łączy się kilka różnych kolorów złota. Najczęściej pojawia się bicolor, ale są także opcje obrączek w tricolorze.

Tytan – elegancka nowoczesność

Złoto na szczycie rankingów, jeśli chodzi o obrączki cały czas trzyma się bardzo dobrze, to jednak widać, że co jakiś czas rośnie zainteresowanie obrączkami z innych materiałów. Hitem jest tutaj tytan, który coraz mocniej wkracza na rynek. Jest niemal tak samo trwały jak złoto a będzie jednak znacznie tańszy. Świetnie będzie się sprawdzać, gdy chcemy mniej zapłacić za obrączki. Obrączka z tytanu może będzie nieco zaskakująca, ale z drugiej strony jak to się w wielu przypadkach mówi – do odważnych świat należy.

Platyna – to już luksus

Alternatywą będzie również platyna, która uznawana jest za najbardziej luksusowy surowiec, jeśli chodzi o wykonanie obrączek. platyna charakteryzuje się wyjątkowym blaskiem, jednak będzie już dość znacząco droższa niż złoto i z tym właśnie będzie trzeba się liczyć. Najtańsze obrączki przygotowywane z platyny to już wydatek około 10 tysięcy złotych, gdzie takie ze złota bez problemu znajdziemy w cenie około 2 tysiące złotych. Ten powiew luksusu będzie tu więc rzeczywiście wyraźny.

Doskonale wykonaną i bogato zdobioną biżuterię ślubną znajdziesz w sklepie internetowym roren.pl >>